Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel beboet Facebook-moeder Meta voor bijna 800 miljoen euro

Brussel beboet Facebook-moeder Meta voor bijna 800 miljoen euro

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, een boete op van 797,7 miljoen euro voor machtsmisbruik met zijn eigen advertentieplatform Marketplace. Volgens Brussel heeft Meta de mededingingsregels geschonden. De boete hing al in de lucht, want persbureaus Reuters en Bloomberg hadden eerder dit jaar al gemeld dat er een boete zou komen voor het Amerikaanse techconcern.

De boete van de Europese Commissie komt nadat zij Meta ervan had beschuldigd zijn macht te misbruiken bij het promoten van Marketplace. Facebook geeft zijn miljarden gebruikers namelijk automatisch toegang tot Marketplace, waar ze met spullen kunnen adverteren of juist zoekertjes kunnen plaatsen. Of ze daar nu op zitten te wachten of niet. Volgens eerdere bevindingen van Brussel kunnen concurrerende advertentiediensten als eBay of Marktplaats daardoor worden weggedrukt.

Het dagelijks bestuur van de Europese Unie zegt ook dat Meta op een oneerlijke manier afdwingt dat het data van concurrenten die adverteren op Facebook en Instagram kan gebruiken om met diezelfde rivalen te concurreren.

135 miljard dollar

De commissie meldt in het persbericht verder dat bij het bepalen van de hoogte van de boete onder meer is gekeken naar de omzet van Facebook Marketplace. Boetes voor overtredingen van de Europese mededingingsregels kunnen oplopen tot 10 procent van de wereldwijde jaaromzet. Meta's jaaromzet bedroeg vorig jaar bijna 135 miljard dollar.

Meta zegt dat er geen Europese mededingingsregels zijn geschonden en dat het bedrijf in beroep gaat tegen de boete. Volgens het Amerikaanse concern is er geen bewijs geleverd dat concurrenten schade hebben geleden of dat consumenten schade hebben ondervonden.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

4 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

11 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

12 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

15 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

16 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

18 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden