Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel beboet Facebook-moeder Meta voor bijna 800 miljoen euro

Brussel beboet Facebook-moeder Meta voor bijna 800 miljoen euro

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, een boete op van 797,7 miljoen euro voor machtsmisbruik met zijn eigen advertentieplatform Marketplace. Volgens Brussel heeft Meta de mededingingsregels geschonden. De boete hing al in de lucht, want persbureaus Reuters en Bloomberg hadden eerder dit jaar al gemeld dat er een boete zou komen voor het Amerikaanse techconcern.

De boete van de Europese Commissie komt nadat zij Meta ervan had beschuldigd zijn macht te misbruiken bij het promoten van Marketplace. Facebook geeft zijn miljarden gebruikers namelijk automatisch toegang tot Marketplace, waar ze met spullen kunnen adverteren of juist zoekertjes kunnen plaatsen. Of ze daar nu op zitten te wachten of niet. Volgens eerdere bevindingen van Brussel kunnen concurrerende advertentiediensten als eBay of Marktplaats daardoor worden weggedrukt.

Het dagelijks bestuur van de Europese Unie zegt ook dat Meta op een oneerlijke manier afdwingt dat het data van concurrenten die adverteren op Facebook en Instagram kan gebruiken om met diezelfde rivalen te concurreren.

135 miljard dollar

De commissie meldt in het persbericht verder dat bij het bepalen van de hoogte van de boete onder meer is gekeken naar de omzet van Facebook Marketplace. Boetes voor overtredingen van de Europese mededingingsregels kunnen oplopen tot 10 procent van de wereldwijde jaaromzet. Meta's jaaromzet bedroeg vorig jaar bijna 135 miljard dollar.

Meta zegt dat er geen Europese mededingingsregels zijn geschonden en dat het bedrijf in beroep gaat tegen de boete. Volgens het Amerikaanse concern is er geen bewijs geleverd dat concurrenten schade hebben geleden of dat consumenten schade hebben ondervonden.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

52 minuten geleden
NAM wil niet meewerken aan hervatten gaswinning Groningen

ASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.

1 uur geleden
Coen van Oostrom nieuwe voorzitter ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.

1 uur geleden
NS-topman waarschuwt: hinder spoorwerkzaamheden blijft voorlopig

ONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.

2 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten langer op

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.

2 uur geleden
Grieken staken uit solidariteit met zeelieden in Perzische Golf

PIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Koolmees: ongekend aantal onverwachte verstoringen voor reizigers

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.

4 uur geleden