Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brussel akkoord met aangepast coronaherstelplan Italië

Brussel akkoord met aangepast coronaherstelplan Italië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft ingestemd met aanpassingen van Italië aan plannen voor economisch herstel na de coronacrisis. Die wijzigingen waren nodig omdat het Zuid-Europese land, de grootste ontvanger van steun uit het Europese coronaherstelfonds, vertraging dreigde op te lopen met alle geplande investeringen en hervormingen.

Nu Brussel akkoord gaat met een vernieuwd plan, heeft Italië 21 miljard euro extra te investeren voor economische groei, aldus premier Giorgia Meloni. Ze stelt dat de regering "een klus heeft geklaard waarop ze trots mag zijn".

Italië zou in stappen ruim 190 miljard euro aan giften en goedkope leningen uit het Europese coronaherstelfonds ontvangen. Een groot deel daarvan moet worden gebruik voor de verduurzaming en digitalisering van het land. In ruil voor de steun heeft Italië bovendien beloofd hervormingen door te voeren, onder andere op het vlak van de rechtspraak en belastingen.

Vertraging

Maar bepaalde ingrepen liepen vertraging op, waardoor Italië niet aan de vereisten voor nieuwe overboekingen vanuit het herstelfonds dreigde te voldoen. Als oorzaak wees de regering naar de plotselinge prijsstijgingen na de Russische inval in Oekraïne vorig jaar.

Meloni begon daarom onderhandelingen over een aanpassing aan het herstelplan, waarbij ze bepaalde projecten wilde schrappen en nieuwe toevoegen. Nu heeft Rome daar toestemming voor gekregen. Ook zijn er twaalf nieuwe investeringen bijgekomen vanuit het REPowerEU-fonds, bedoeld om de Europese Unie los te koppelen van Russische fossiele brandstoffen.

Meer uit Financieel

China legt importbeperkingen op voor medische apparatuur uit EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.

3 uur geleden
Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

22 uur geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

22 uur geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

23 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

1 dag geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

1 dag geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

1 dag geleden