Bruno heeft al 45 jaar duikervaring: 'Op plaatsen zoals Tholen doen wij 40 duiken per jaar'
Met zijn 45 jaar duikervaring noemt Bruno Goyvaerts zichzelf ‘een ouwe rakker’. Hij geeft aan zo’n beetje de hele wereld al verkend te hebben. Maar op plaatsen als de Oosterschelde komt hij toch nog wel het meest. “Op dit soort plaatsen doen wij zo’n 30 tot 40 duiken per jaar.”
“De wereld is onder water mooier dan boven water”, vertelt Bruno. “Het is geweldig rustgevend, je hoort niks meer. Je bent alleen met de natuur, de dieren en de planten om je heen. Het is echt heel mooi.” De natuur in de Oosterschelde is hierin extra bijzonder: “In tegenstelling tot wat de meesten misschien denken - die denken dat het een grijze boel is en dat je in tropisch water meer kleur en zichtbaarheid hebt. Ik ben net met een jongen gaan duiken die voor de 3e keer in de Oosterschelde komt. Als je in een traject van 45 meter over alle dieren en planten wilt vertellen die je tegenkomt, ben je al gauw een half uur tot uur bezig. Het is wel wat grauwer en grijzer dan in de tropen, maar de diversiteit is enorm!”
Ook wat betreft mentaliteit is er tegenwoordig een groot verschil. “Vroeger was het duiken voor macho’s en mannen die kreeften gingen pakken. Dat is allemaal voorbij. Wij hebben altijd als club heel hard gewerkt om in vrede met het onderwaterleven te blijven en de beesten te laten zitten. We gaan er naar kijken maar blijven er af.” Ook wordt het duiken steeds meer een gezinsactiviteit, er komen steeds meer kinderen en vrouwen. “Bij onze vereniging zitten een aantal dames, en ook hebben wij 26 jeugdduikers.”
Meer uit Tholen
HALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
21 minuten geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
3 uur geledenTHOLEN - Landelijk onderzoek laat zien dat duizenden huurders van woningcorporaties naast hun sociale huurwoning ook één of meer koopwoningen bezitten. Hoe zit dat in Bergen op Zoom? Woningcorporatie Stadlander zegt geen zicht te hebben op huurders met een koopwoning en wijst naar de politiek als het gaat om mogelijke oplossingen.
5 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Maik Willems, afkomstig uit Oud-Vossemeer, heeft zaterdag zijn dertiende Dakar Rally succesvol afgesloten. Met een laatste etappe over het strand kwam een einde aan opnieuw een zwaar en intens avontuur in Saoedi-Arabië. In finishplaats Yanbu ontving Willems zijn tiende Dakar-medaille, het bewijs dat hij ook deze editie de finish wist te halen.
6 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.
1 dag geledenSCHERPENISSE- Bij een woning aan de Langeweg is zaterdagavond iemand gewond geraakt. Dit gebeurde na een val van de buitentrap bij de woning. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd in eerste instantie ook een Mobiel Medisch Team per auto opgeroepen. Deze kon later worden afgezegd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van de val is niet bekend gemaakt.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Peter Metske die de spotlight mocht vangen.
1 dag geleden