Bruno heeft al 45 jaar duikervaring: 'Op plaatsen zoals Tholen doen wij 40 duiken per jaar'
Met zijn 45 jaar duikervaring noemt Bruno Goyvaerts zichzelf ‘een ouwe rakker’. Hij geeft aan zo’n beetje de hele wereld al verkend te hebben. Maar op plaatsen als de Oosterschelde komt hij toch nog wel het meest. “Op dit soort plaatsen doen wij zo’n 30 tot 40 duiken per jaar.”
“De wereld is onder water mooier dan boven water”, vertelt Bruno. “Het is geweldig rustgevend, je hoort niks meer. Je bent alleen met de natuur, de dieren en de planten om je heen. Het is echt heel mooi.” De natuur in de Oosterschelde is hierin extra bijzonder: “In tegenstelling tot wat de meesten misschien denken - die denken dat het een grijze boel is en dat je in tropisch water meer kleur en zichtbaarheid hebt. Ik ben net met een jongen gaan duiken die voor de 3e keer in de Oosterschelde komt. Als je in een traject van 45 meter over alle dieren en planten wilt vertellen die je tegenkomt, ben je al gauw een half uur tot uur bezig. Het is wel wat grauwer en grijzer dan in de tropen, maar de diversiteit is enorm!”
Ook wat betreft mentaliteit is er tegenwoordig een groot verschil. “Vroeger was het duiken voor macho’s en mannen die kreeften gingen pakken. Dat is allemaal voorbij. Wij hebben altijd als club heel hard gewerkt om in vrede met het onderwaterleven te blijven en de beesten te laten zitten. We gaan er naar kijken maar blijven er af.” Ook wordt het duiken steeds meer een gezinsactiviteit, er komen steeds meer kinderen en vrouwen. “Bij onze vereniging zitten een aantal dames, en ook hebben wij 26 jeugdduikers.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.
18 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.
20 uur geledenZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.
22 uur geledenTHOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.
1 dag geledenTHOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.
1 dag geledenTHOLEN - Bij The Saloon in Tholen zijn vorige week vrijdag stenen door de ruiten van de kapperszaak gegooid. Eigenaar Karzan Karim tast nog altijd in het duister wie dit heeft gedaan. Hij schat de schade op ruim duizend euro en hoopt dat de daders zich melden. "Je hebt de ruiten kapot gemaakt als een kind, kom het oplossen als een man."
2 dagen geleden