Bruno heeft al 45 jaar duikervaring: 'Op plaatsen zoals Tholen doen wij 40 duiken per jaar'
Met zijn 45 jaar duikervaring noemt Bruno Goyvaerts zichzelf ‘een ouwe rakker’. Hij geeft aan zo’n beetje de hele wereld al verkend te hebben. Maar op plaatsen als de Oosterschelde komt hij toch nog wel het meest. “Op dit soort plaatsen doen wij zo’n 30 tot 40 duiken per jaar.”
“De wereld is onder water mooier dan boven water”, vertelt Bruno. “Het is geweldig rustgevend, je hoort niks meer. Je bent alleen met de natuur, de dieren en de planten om je heen. Het is echt heel mooi.” De natuur in de Oosterschelde is hierin extra bijzonder: “In tegenstelling tot wat de meesten misschien denken - die denken dat het een grijze boel is en dat je in tropisch water meer kleur en zichtbaarheid hebt. Ik ben net met een jongen gaan duiken die voor de 3e keer in de Oosterschelde komt. Als je in een traject van 45 meter over alle dieren en planten wilt vertellen die je tegenkomt, ben je al gauw een half uur tot uur bezig. Het is wel wat grauwer en grijzer dan in de tropen, maar de diversiteit is enorm!”
Ook wat betreft mentaliteit is er tegenwoordig een groot verschil. “Vroeger was het duiken voor macho’s en mannen die kreeften gingen pakken. Dat is allemaal voorbij. Wij hebben altijd als club heel hard gewerkt om in vrede met het onderwaterleven te blijven en de beesten te laten zitten. We gaan er naar kijken maar blijven er af.” Ook wordt het duiken steeds meer een gezinsactiviteit, er komen steeds meer kinderen en vrouwen. “Bij onze vereniging zitten een aantal dames, en ook hebben wij 26 jeugdduikers.”
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Verkeer richting Bergen op Zoom moet de komende maanden rekening houden met afsluitingen van de Heinenoordtunnel (A29). Tussen januari en april 2026 is de tunnel in zes weekenden per rijrichting afgesloten voor werkzaamheden aan de zinkvoegen en regulier onderhoud.
1 uur geleden[Advertorial] - Elke werkdag van de week gaat er ergens in de regio een deur open voor mensen die het financieel niet redden. Achter die deur staat Voedselbank GoedOntmoet klaar. Met uitgiftepunten in Tholen, Steenbergen, Halderberge, Roosendaal, Bergen op Zoom en Woensdrecht voorziet de voedselbank wekelijks zo'n 500 huishoudens van gratis voedsel. Dat zijn in totaal ongeveer 1250 mensen.
18 uur geledenTHOLEN/WEST-BRABANT - Ondanks de winterse omstandigheden en de waarschuwingen voor gladheid blijft de drukte op de spoedeisende hulp van het Bravis ziekenhuis vooralsnog beperkt. Dat laat woordvoerder Jan Willem van Bodegom maandag weten: "Het valt tot nu toe allemaal mee."
21 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Regen, wind, hagel en natte sneeuw; voor de deelnemers aan de snerttocht, georganiseerd door Wandel Sport Club Vosmeer, was het geen belemmering voor een sportieve start van het jaar. Althans, sportief? "Met alle proviand onderweg is deze tocht niet goed voor je net begonnen dieet", zo vertelt Peter, één van de ruim 95 deelnemers. Even was de organisatie bang dat het niet door kon gaan vanwege de winterse omstandigheden.
21 uur geledenZEELAND - Weggebruikers die maandagochtend de weg op gaan, moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met een extra drukke ochtendspits. Dit komt mede door het einde van de kerstvakantie en de winterse omstandigheden. Weggebruikers moeten oppassen voor gladheid en worden geadviseerd om voor vertrek de weer- en verkeersinformatie te raadplegen.
1 dag geledenSTAVENISSE - In de nieuwe, groene wijk bij de Poststraat in Stavenisse, op voormalig agrarische grond, bouwt Stadlander 13 nieuwe eengezinswoningen. De woningen die op deze plek komen, zijn bij uitstek een voorbeeld van duurzaam bouwen én wonen. Hout en andere biobased materialen zijn de belangrijkste bouwstenen. Stadlander en bouwpartner Tala slaan de handen ineen voor dit vernieuwende concept.
2 dagen geledenTHOLEN - Uit onderzoek blijkt dat Zeeland weinig auto-inbraken heeft. In de eerste tien maanden van dit jaar werden er slechts 286 inbraken geregistreerd. Dat is minder dan één procent van de 34.250 landelijke meldingen. Op Tholen bleef het aantal incidenten beperkt tot zeven.
2 dagen geleden