Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bruins begrijpt protest, maar: bezuinigingen blijven staan

Bruins begrijpt protest, maar: bezuinigingen blijven staan

DEN HAAG (ANP) - Minister Eppo Bruins (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) snapt "dat bezuinigingen tot frustratie leiden". Maar de geplande bezuinigingen blijven staan. Dat zegt hij in een reactie op het protest tegen onderwijsbezuinigingen in Den Haag op maandag.

Het kabinet wil de overheidsfinanciën nu eenmaal op peil houden, schrijft Bruins op X. "Ik ga er dan ook niet omheen draaien: ik ga geen extra euro's beloven of de bezuinigingen terugdraaien." Die stelligheid is opmerkelijk, omdat bijna de hele oppositie zich tegen de voorgenomen bezuinigingen keert. Bruins zal een deel van de oppositie binnenboord moeten krijgen, anders dreigt de onderwijsbegroting in de Eerste Kamer te stranden.

"De realiteit is dat wij als kabinet andere keuzes hebben gemaakt." Hij wijst op de investeringen in defensie en maatregelen waardoor mensen meer geld te besteden hebben. De bezuinigingen op het onderwijs vragen om "lastige en pijnlijke keuzes". De bewindsman benadrukte deze "zo verstandig mogelijk" te willen maken.

Langstudeerboete

De demonstranten spraken zich maandag ook uit tegen de langstudeerboete. "Ik wil oog hebben voor deze moeilijke situaties", schrijft Bruins daarover. "Daarnaast hoor ik de boodschap over de bezuinigingen op het gebied van onderzoek en wetenschap." Hij benadrukt dat het kabinet nog steeds geld steekt in "fundamenteel onderzoek en wetenschap van maatschappelijk belang."

In Den Haag waren duizenden mensen op de been, onder wie studenten, politici en vertegenwoordigers van universiteiten, hogescholen en vakbonden.

Meer uit Binnenland

Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

10 minuten geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

43 minuten geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

49 minuten geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

49 minuten geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

57 minuten geleden
Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.

1 uur geleden
LAKS: op dag twee eindexamens al bijna 95.000 klachten

UTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."

1 uur geleden