
Bruggen en sluizen in Kanaal door Walcheren weer vaker open
MIDDELBURG - De bruggen en sluizen in het Kanaal door Walcheren gaan vanaf maandag (1 juni) vier in plaats van twee keer per dag open.
De Zeelandbrug blijft net als de afgelopen weken één keer per uur bediend en de sluizen in Veere en Vlissingen zeven dagen per week, 24 uur per dag.
Het besluit van de provincie past in de versoepeling van de coronamaatregelen. Eind maart paste ze de openingstijden van de bruggen en sluizen in het kanaal aan.
Gezondheid
Enerzijds deed ze dat vanwege de veiligheid op het water, anderzijds in het kader van de gezondheid van de medewerkers in de nautische centrale in Vlissingen. “Zij moeten werken in een vrij kleine omgeving. We willen dat ze dat veilig kunnen doen”, zegt gedeputeerde Harry van der Maas. De nieuwe openingstijden gelden tot en met 1 september. “Het is koffiedik kijken, maar we denken dat het geen topzomer wordt en dat we hiermee de drukte goed aankunnen”, aldus Van der Maas. “We houden het goed in de gaten, vooral in de sluizen. Daar mag het niet te druk worden, omdat je dan geen afstand meer kunt bewaren. Er hangen al overal camera’s, dus het is vrij eenvoudig tellen. En als er problemen dreigen, krijgt de beroepsvaart voorrang.”
Blauw
In een gewone zomer gaan de bruggen en sluizen vaker dan vier keer open voor de beroeps- en recreatievaart. De vier blauwe golven per dag, zoals de provincie het noemt, zijn er zeven dagen per week.
Wie tussen 22.00 uur ‘s avonds en 6.00 uur ‘s ochtends wil dat een brug opent, moet zich melden bij de nautische centrale. Met de versoepelingen geeft de provincie gehoor aan een oproep van de Hiswa en de Watersportbond.
Meer uit Middelburg
VEERE - Dini Helmers uit Veere doet sinds haar jeugd vrijwilligerswerk. Ze heeft al veel verschillende dingen gedaan en rolt, zoals ze zelf zegt, 'van het een in het ander'. Zo kwam zij bij toeval via haar roofvogelonderzoek in contact met de krant Zeeuws Weerzien, waarvoor zij nu actief is als vrijwilliger.
2 uur geledenMIDDELBURG - Van 29 augustus tot en met 6 september presenteert Theaterproductiehuis Zeeland een nieuwe editie van het Zeeland Nazomerfestival. Dit jaar staat één grote locatievoorstelling centraal: 'Dit is mijn hof'. Deze theatervoorstelling komt tot leven op een bijzondere plek in Zeeuws-Vlaanderen, waar landschap en verhaal naadloos samenvallen, aldus de organisatie. 'De exacte locatie blijft nog even geheim.'
8 uur geledenOOSTKAPELLE - Op de kruising tussen de Munnikweg en Dunoweg bij Oostkapelle is een monument onthuld voor twee piloten die tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen.
10 uur geledenMIDDELBURG - Sinds 2003 heeft Middelburg een stadsdichter. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg benoemt deze persoon. De Kunst- en Cultuurroute Middelburg is verantwoordelijk voor de werving en de selectie. 'Voor 2026 zijn we op zoek naar een nieuwe stadsdichter', laat de organisatie weten.
1 dag geledenAls nieuwe bewoner van Middelburg ervaar ik dagelijks nieuwe indrukken in en rond de stad. Zo ook weer deze afgelopen weken. Dit keer is het niet zomaar een interessante wetenswaardigheid maar een heus mysterie. Het mysterie rond De Oostkerk. Zo'n 100 deurmatten werden 's nachts in een aantal straten voor iedere deur neergelegd. Iedereen heeft of had het erover, in de kranten, op tv en online, maar niemand schijnt er iets over te weten. Waar komt deze actie vandaan? Wat is de boodschap? En waarom?
1 dag geledenMIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg.
1 dag geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
1 dag geleden