Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brouwers klaar voor 'zinderende zomer vol mooie festivals'

Brouwers klaar voor 'zinderende zomer vol mooie festivals'

AMSTERDAM (ANP) - De brouwers zijn blij met het kabinetsbesluit dat vanaf 30 juni evenementen zonder grote beperkingen kunnen plaatsvinden. Heineken hoopt op een "zinderende zomer vol mooie festivals en evenementen". Bierbrouwer Grolsch is er ook klaar voor en hoopt vooral "dat de organisatoren alles op tijd rond kunnen krijgen".

Heineken zegt blij te zijn met deze volgende stap, "voor de festivalgangers, maar zeker ook voor de ondernemers". Zelf is het concern voorbereid op een zomer vol festivals en evenementen, "zoals we ook voorbereid waren op de opening van de horeca".

De woordvoerder van Grolsch merkt op dat de grote uitdaging vooral bij de organisatoren van de evenementen en festivals ligt. "Ze zijn druk met plannen, maar er is nog weinig definitief omdat ze op lokaal niveau vergunningen moeten regelen, personeel moeten rondkrijgen, en bijvoorbeeld ook beveiliging." Waar Grolsch zeker van is, is dat het countrypopfestival Tuckerville in september doorgaat. Ook het 7th Sunday Festival, normaal met Pinksteren, is verzet naar juli en kan doorgaan. De bierbrouwer kan zich naar eigen zeggen snel aanpassen en is er klaar voor.

Voorbereidingen

Bavaria is blij dat het personeel dat zich normaal met de festivals bezighoudt, en vorig jaar op andere plekken in de organisatie is geplaatst, weer naar zijn oude baan terug kan. De brouwer is al een tijd met klanten in gesprek over de draaiboeken voor komende zomer, maar door het kabinetsbesluit kunnen de voorbereidingen echt beginnen. Bavaria verwacht in september een enorme toename van festivals, omdat er in mei en juni veel zijn gecanceld. Veel daarvan worden nu wellicht verplaatst naar september, daar houdt de brouwer rekening mee. "We gaan het voor elkaar krijgen, want het belangrijkste is dat we weer ongedwongen een biertje kunnen drinken met vrienden", aldus Bavaria.

Bij alle festiviteiten vanaf 30 juni hoeven mensen geen 1,5 meter afstand meer te houden. Ook hoeven ze geen mondkapje op. Bezoekers moeten zich vooraf wel laten testen of een vaccinatiebewijs hebben. Vooralsnog blijft het eerst bij eendaagse evenementen met maximaal 25.000 bezoekers. Vanaf eind juli kunnen er ook meerdaagse festivals worden georganiseerd.

Meer uit Financieel

Nederlandse bedrijven boeken meer winst in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben in het eerste kwartaal van 2025 meer winst geboekt dan een jaar geleden. De totale brutowinst van bedrijven, de financiële sector uitgezonderd, bedroeg volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 90,1 miljard euro. Dat is 4,7 miljard euro meer dan een jaar eerder.

5 minuten geleden
FNV kondigt staking aan bij grondpersoneel KLM

SCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM staakt zaterdag 24 uur lang, heeft vakbond FNV aangekondigd. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.

15 minuten geleden
Beschikbaar inkomen huishoudens stijgt door hogere lonen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door hogere cao-lonen en een stijging van sociale uitkeringen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld het afgelopen kwartaal ook toe.

25 minuten geleden
Groter jaarverlies voor Maastricht Aachen Airport

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport heeft over 2024 een groter verlies geleden dan een jaar eerder. De hoeveelheid via de lucht vervoerde vracht liep terug en het aantal passagiers groeide slechts minimaal ten opzichte van 2023, het jaar waarin de luchthaven acht weken gesloten was voor vliegverkeer door de baanrenovatie.

50 minuten geleden
Sony gedagvaard om dure PlayStation-spellen

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Massaschade & Consument heeft Sony gedagvaard in een collectieve rechtszaak tegen het Japanse elektronica- en entertainmentconcern. De zaak draait om volgens de claimorganisatie hoge prijzen voor PlayStation-games die Sony rekent in zijn digitale winkel voor computerspellen. Sinds de aankondiging van de zaak in februari hebben ongeveer 22.000 deelnemers zich aangesloten bij de collectieve actie, meldt de stichting.

1 uur geleden
Bouwmarktketen Hornbach profiteert van mooi voorjaarsweer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van dit jaar naar eigen zeggen geprofiteerd van het mooie voorjaarsweer, waardoor meer mensen klusjes in en om het huis gingen doen. Algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach Nederland spreekt van een sterk begin van het jaar. "Het mooie voorjaarsweer had een positief effect op de resultaten. Veel klussers zijn aan de slag gegaan met tuinprojecten, wat leidde tot een groei in de verkoop van tuinartikelen."

1 uur geleden
Economie groeit sterker dan gedacht in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming die hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 april werd gemeld, kwam de groei uit op 0,1 procent.

1 uur geleden