Brouwerij Swinkels legt lokale productie Bavaria in Rusland stil
LIESHOUT (ANP) - Bierbrouwer Swinkels Family Brewers laat de lokale productie van Bavaria in Rusland stilleggen. Swinkels had vorig jaar al het licentiecontract opgezegd met de Moscow Brewing Company (MBC) dat Bavaria produceert voor de Russische markt, maar vanwege de looptijd van die overeenkomst was er geen juridische grond om een productiestop eenzijdig af te dwingen bij MBC.
"Na opzegging van het lopende licentiecontract met MBC, zijn we nu, na intensief overleg, tot overeenstemming gekomen om de lokale productie van ons belangrijkste internationale merk, Bavaria, stil te leggen. Dit betekent dat Bavaria-bier, lokaal geproduceerd onder licentie in Rusland, in de loop van het jaar uit de Russische markt zal gaan verdwijnen. We continueren onze inzet om ook het merk Hollandia uit te faseren. Hierover blijven we in gesprek met onze licentiepartner", aldus een verklaring van Swinkels.
Swinkels stelt dat bier niet onder de sanctiewetgeving van de Europese Unie valt en dat MBC ook niet op de sanctielijst van Russische bedrijven staat. "Het eenzijdig afdwingen van een stop van de productie bleek dus niet tot de mogelijkheden te horen", aldus de onderneming uit het Brabantse Lieshout. Het familiebedrijf legde na de Russische inval in Oekraïne al wel de leveringen aan Rusland stil.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
18 uur geleden