Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brouwer betreurt 'verdeeldheid' in VS na ophef over transgender

Brouwer betreurt 'verdeeldheid' in VS na ophef over transgender

ST LOUIS (ANP/BLOOMBERG) - Bierconcern Anheuser-Busch heeft naar eigen zeggen nooit onderdeel willen zijn van een "debat dat Amerikanen verdeelt". De brouwer van Budweiser-bier reageert daarmee op de ophef die enkele weken geleden ontstond bij conservatieve Amerikanen over de samenwerking met een transgender influencer, Dylan Mulvaney. In zijn statement ging topman Brendan Whitworth niet in op de anti-transbeweging die zich tegen zijn bedrijf keerde en noemde de naam van de onlinebekendheid niet.

"Het is nooit onze bedoeling geweest om onderdeel te worden van een debat dat mensen verdeelt", schrijft Whitworth. "Ons bedrijf wil mensen bij elkaar brengen onder het genot van een biertje." Hij stelt er trots op te zijn dat de brouwer "verweven is met dit land" en veel om de Verenigde Staten te geven.

Het merk Bud Light van Anheuser-Busch schakelde Mulvaney in om tijdens basketbaltoernooien van universiteitsteams biertjes aan te prijzen via haar socialmediakanalen. Zo toonde ze haar honderdduizenden volgers op Instagram in een video een gepersonaliseerd bierblikje met haar beeltenis erop.

Veel kritiek

Conservatieve Amerikaanse opiniemakers en sterren riepen vervolgens op tot een boycot van biertjes van Anheuser-Busch, dat na een fusie in 2008 deel uitmaakt van AB-Inbev. De rockmuzikant Kid Rock publiceerde een foto waarin hij blikjes Bud Light onder vuur neemt met een pistool. De Republikeinse senator Marco Rubio plaatste op Twitter een oude Budweiser-reclame, die volgens hem uit een tijdperk stamde "voordat het Amerikaanse bedrijfsleven zich overgaf aan de gestoorde Marxistische anti-Amerika-maffia."

Op social media kwam veel kritiek op de reactie van Whitworth, onder andere omdat hij weinig concreet wordt. TransLash, een organisatie die opkomt voor de rechten van transgender personen, is ook kritisch. "Ik begrijp dat Brendan Whitworth goede bedoelingen had, maar zijn boodschap geeft de indruk dat het bedrijf niet meer achter de beslissing staat om met Dylan Mulvaney te werken", zei Imara Jones, die de organisatie leidt.

Meer uit Financieel

Klimaatdenktank: Chinese CO2-uitstoot laat mogelijk daling zien

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De uitstoot van CO2 in China laat over heel dit jaar mogelijk een afname zien. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens cijfers van de organisatie is het beeld over de afgelopen achttien maanden al grotendeels stabiel.

8 minuten geleden
Prijzen kleding en gas drukken inflatie in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,3 procent in september.

1 uur geleden
Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

10 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

12 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

13 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

14 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

14 uur geleden