Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Broos nieuwe bondscoach voetballers Zuid-Afrika

Broos nieuwe bondscoach voetballers Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP) - De Belg Hugo Broos is benoemd tot bondscoach van de nationale voetbalploeg van Zuid-Afrika. De 59-jarige Broos tekende een contract voor vijf jaar dat afloopt na het WK van 2026. Hij volgt Molefi Ntseko op die vorige maand werd ontslagen nadat Zuid-Afrika er niet in was geslaagd het eindtoernooi van de Afrika Cup te bereiken.

Broos is een voormalig Belgisch international die met zijn land de halve finales bereikte van het WK van 1986 in Mexico. Als trainer leidde hij Anderlecht en Club Brugge naar de landstitel en werd hij in België vier keer tot trainer van het jaar uitgeroepen. In 2017 won hij met Kameroen de Afrika Cup, maar nog in hetzelfde jaar volgde ontslag nadat het land zich niet had gekwalificeerd voor het WK van 2018.

Broos begint over enkele weken met enkele duels uit de WK-kwalificatie, waarin Zuid-Afrika in een groep is ingedeeld met Ethiopië, Ghana en Zimbabwe.

Meer uit Voetbal

PSV wint ook bij Utrecht en boekt met 14e uitzege op rij record

UTRECHT (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen FC Utrecht moeizaam gewonnen. De koploper stond bij rust nog met 1-0 achter, maar draaide die achterstand in de tweede helft om: 1-2. Het betekende voor PSV de veertiende achtereenvolgende zege in een uitduel in de competitie. Dat lukte sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 nog geen enkele club.

3 minuten geleden
FC Barcelona maanden zonder Christensen

BARCELONA (ANP/Belga) - FC Barcelona moet verdediger Andreas Christensen de komende maanden missen. De Deen heeft op training een gedeeltelijke scheur in de voorste kruisband van zijn linkerknie opgelopen, zo maakte de club bekend.

9 minuten geleden
Feyenoord begint met Borges en Plug tegen FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Gonçalo Borges begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het thuisduel met FC Twente. Hij krijgt de voorkeur boven Aymen Sliti, die woensdag niet kon overtuigen in het verloren bekerduel met SC Heerenveen. Jan Plug vervangt linksback Jordan Bos, die niet bij de selectie zit.

52 minuten geleden
Real Sociedad haalt trainer Matarazzo als vervanger van Francisco

SAN SEBASTIÁN (ANP/DPA) - Real Sociedad heeft Pellegrino Matarazzo aangetrokken als nieuwe trainer. De 48-jarige Amerikaan is de opvolger van Sergio Francisco, die een week eerder werd ontslagen.

2 uur geleden
Voetbalbond Azië maakt plannen voor eigen Nations League

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond komt met een eigen Nations League. De bond wil hiervoor de periodes voor interlands van de FIFA gebruiken, maar kwam nog niet met een datum voor de eerste editie.

2 uur geleden
PSV in uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog met Veerman in de basis

UTRECHT (ANP) - Joey Veerman doet zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog gewoon mee bij PSV. De middenvelder maakt in de winterstop vermoedelijk de overstap naar Fenerbahçe. Veerman vormt in de Galgenwaard een middenveld met Paul Wanner en Guus Til.

2 uur geleden
Voetballer Simons verontschuldigt zich bij Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.

3 uur geleden