Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronzen Kruis voor Jeroen van Hoek

Bronzen Kruis voor Jeroen van Hoek

SINT-MAARTENSDIJK - Jeroen van Hoek uit Sint-Maartensdijk heeft het Bronzen Kruis mogen ontvangen. Hij was sergeant der 1e klasse bij de Koninklijke Landmacht. Hij krijgt deze bijzondere onderscheiding voor zijn inzet in Afghanistan 2009 wegens 'moedig en beleidvol optreden tegenover de vijand op verschillende momenten.

"Toenmalig sergeant der 1e klasse Jeroen maakt als commando deel uit van de 2e rotatie van Task Force 55, een gecombineerde eenheid van special forces van het Korps Commandotroepen en Korps Mariniers. De eenheid komt regelmatig in gevecht met de vijand. Jeroen onderscheidt zich in deze periode vanwege zijn herhaald moedig en beleidvol optreden als Forward Air Controller", zo blijkt uit het rapport. "Zijn belangrijkste taak is het coördineren van luchtsteun: hij zorgt dat de helikopters en vliegtuigen op de juiste manier kunnen ondersteunen bij de gevechten op de grond, om de grondeenheden op deze manier te ondersteunen. Hij is de spin in het web tussen de grondeenheden en de verschillende luchteenheden. Met gevaar voor eigen leven blijft hij constant in de vuurlinie opereren en weet hij tijdens alle operaties effectieve luchtsteun te organiseren."

"Hoewel hij deze functie eigenlijk op junior niveau vervult, neemt hij meerdere malen de hoofdrol in de coördinatie op zich. Tijdens 3 verschillende operaties is het optreden van Jeroen van doorslaggevend belang. Hij verlaat meermaals zijn veilige positie om blootgesteld aan vijandelijk vuur, luchtsteun te kunnen garanderen. Tijdens een van deze operaties werd korporaal Kevin van de Rijdt geraakt door vijandelijk vuur, met uiteindelijk fataal gevolg. Mede dankzij de goede coördinatie van de inzet van Nederlandse Apache-helikopters door Jeroen en zijn moedige optreden, weten de mannen Kevin naar een veilige positie te brengen."

Meer uit Tholen

Het Oude Stadhuis van Tholen in Franse sfeer

THOLEN - Het Oude Stadhuis van Tholen was afgelopen zaterdag in vocale Franse sfeer.

11 uur geleden
Plaatselijk stevige onweersbuien: Vanmiddag opnieuw code geel in Brabant

ZEELAND - Het belooft vandaag opnieuw een onstuimige dag te worden. Nadat er vannacht hevige buien over de provincie trokken, waarschuwt het KNMI voor vanmiddag opnieuw voor plaatselijk stevige onweersbuien. Daarom geldt tussen 12:00 uur en 17:00 uur code geel.

14 uur geleden
Nieuwe bestuurder voor Schutse Zorg Tholen

THOLEN - De Raad van Toezicht heeft bekend gemaakt dat de heer Maurice Laban is benoemd tot bestuurder van Schutse Zorg Tholen. Hij zal per 1 november a.s. starten. Tot 1 november zal Jacqueline van Ginneken aanblijven als bestuurder a.i..

15 uur geleden
Zelf aardappelen rooien tijdens Nationale Aardappelrooidag in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Zelf aardappelen uit de Zeeuwse klei halen, een frietje eten en kennismaken met het werk van een teler. Dat kan zaterdag 5 september tijdens de Nationale Aardappelrooidag bij Landbouwbedrijf Kooijman in Sint-Annaland. Gedeputeerde Arno Vael geeft om 11.00 uur het officiële startsein.

1 dag geleden
Twee dagen genieten van de Thoolse braderie

THOLEN - Traditiegetrouw organiseert Euromarkt ook dit jaar weer de Thoolse braderie, de laatste braderie deze zomer van het eiland Tholen en Sint Philipsland. Bezoekers kunnen zich verheugen op twee dagen vol gezelligheid, winkelen en entertainment in het historische centrum van Tholen.

1 dag geleden
Hevige onweersbuien op komst na broeierige dag: vanaf 22:00 uur code geel

ZEELAND - Het wordt vandaag een broeierig warme dag die eindigt met hevige regen- en onweersbuien. Vanaf 22:00 geldt code geel, waarschuwt het KNMI. "Bij de onweersbuien is er kans op windstoten, hagel en veel regen in korte tijd. Lokale wateroverlast is mogelijk."

1 dag geleden
Tholen wil 150 asielzoekers opvangen aan Postweg, maar korter dan gepland

THOLEN - Aan de Postweg in Tholen moet een tijdelijke noodopvang komen voor ongeveer 150 asielzoekers. De opvang blijft maximaal 2,5 jaar open. Daarmee kiest de gemeente voor een kortere opvangperiode dan eerder was voorzien.

2 dagen geleden