Bronzen Kruis voor Jeroen van Hoek
SINT-MAARTENSDIJK - Jeroen van Hoek uit Sint-Maartensdijk heeft het Bronzen Kruis mogen ontvangen. Hij was sergeant der 1e klasse bij de Koninklijke Landmacht. Hij krijgt deze bijzondere onderscheiding voor zijn inzet in Afghanistan 2009 wegens 'moedig en beleidvol optreden tegenover de vijand op verschillende momenten.
"Toenmalig sergeant der 1e klasse Jeroen maakt als commando deel uit van de 2e rotatie van Task Force 55, een gecombineerde eenheid van special forces van het Korps Commandotroepen en Korps Mariniers. De eenheid komt regelmatig in gevecht met de vijand. Jeroen onderscheidt zich in deze periode vanwege zijn herhaald moedig en beleidvol optreden als Forward Air Controller", zo blijkt uit het rapport. "Zijn belangrijkste taak is het coördineren van luchtsteun: hij zorgt dat de helikopters en vliegtuigen op de juiste manier kunnen ondersteunen bij de gevechten op de grond, om de grondeenheden op deze manier te ondersteunen. Hij is de spin in het web tussen de grondeenheden en de verschillende luchteenheden. Met gevaar voor eigen leven blijft hij constant in de vuurlinie opereren en weet hij tijdens alle operaties effectieve luchtsteun te organiseren."
"Hoewel hij deze functie eigenlijk op junior niveau vervult, neemt hij meerdere malen de hoofdrol in de coördinatie op zich. Tijdens 3 verschillende operaties is het optreden van Jeroen van doorslaggevend belang. Hij verlaat meermaals zijn veilige positie om blootgesteld aan vijandelijk vuur, luchtsteun te kunnen garanderen. Tijdens een van deze operaties werd korporaal Kevin van de Rijdt geraakt door vijandelijk vuur, met uiteindelijk fataal gevolg. Mede dankzij de goede coördinatie van de inzet van Nederlandse Apache-helikopters door Jeroen en zijn moedige optreden, weten de mannen Kevin naar een veilige positie te brengen."
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De politie gaat zaterdag onderzoek doen bij het vermoedelijke drugslab aan de Campweg. Nadat er vrijdag een grote brand was uitgebroken in een loods naast een woning, ontdekten hulpdiensten dat het vermoedelijk ging om een drugslab. De politie is een onderzoek gestart en roept eventuele getuigen op om zich te melden.
2 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen krijgt mogelijk een nieuw gezicht in de raad. De werkgeverscommissie heeft Clarissa Geelhoed-van Veen voorgedragen als nieuwe griffier. Als de gemeenteraad instemt met haar benoeming, treedt zij op 15 oktober in dienst.
5 uur geledenSINT PHILIPSLAND - In de schuur aan de Campweg waar eerder op de avond een zeer grote brand uitbrak is vermoedelijk een drugslab aangetroffen. gaat. Door de omvang van de brand is er veel schade ontstaan. De politie doet onderzoek naar de oorzaak en omstandigheden.Op dit moment is niet bekend of er iemand is aangehouden voor betrokkenheid bij het drugslab. Brandweerlieden zijn met veel materiaal ter plaatse om na te blussen. Dit zal nog geruime tijd in beslag nemen. Wanneer de situatie het toelaat zullen agenten onderzoek doen in het pand. Over de omvang van het lab kan de politie nog geen mededelingen doen.
18 uur geledenSINT PHILIPSLAND - In een loods aan de Campweg in Sint Philipsland is vrijdagmiddag een forse brand uitgebroken. De brand zorgt voor grote rookontwikkeling die in wijde omgeving goed zichtbaar is.
20 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen sluit het jaar 2025 af met een positief saldo van ruim 7,3 miljoen euro. De schatkist van de gemeente loopt daarmee op tot bijna 100 miljoen euro. Het overschot geeft ruimte om projecten in de toekomst naar voren te halen. Wel moet de gemeente volgend jaar één miljoen euro uit haar spaarpot halen om de begroting voor 2027 in balans te houden.
1 dag geledenTHOLEN- Car Tuning Zeeland organiseert zaterdag 20 juni de tweede automeeting van het jaar. De meeting is tussen 19.00 en 23.00 uur vrij toegankelijk bij de Bergse Diepsluis op de Oesterdam. Iedereen mag meedoen of een kijkje nemen.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op Landschapscamping Kruytenburg aan de Kruytenburgseweg wordt zaterdag 20 juni de 15de editie van de Kruytenburg FaiR georganiseerd. De FaiR is een open 'podium' en verkoopplek voor kunstenaars, creatievelingen en verzamelaars. Het evenement is van 10:30 tot 17:00 uur gratis toegankelijk.
2 dagen geleden