Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronzen Kruis voor Jeroen van Hoek

Bronzen Kruis voor Jeroen van Hoek

SINT-MAARTENSDIJK - Jeroen van Hoek uit Sint-Maartensdijk heeft het Bronzen Kruis mogen ontvangen. Hij was sergeant der 1e klasse bij de Koninklijke Landmacht. Hij krijgt deze bijzondere onderscheiding voor zijn inzet in Afghanistan 2009 wegens 'moedig en beleidvol optreden tegenover de vijand op verschillende momenten.

"Toenmalig sergeant der 1e klasse Jeroen maakt als commando deel uit van de 2e rotatie van Task Force 55, een gecombineerde eenheid van special forces van het Korps Commandotroepen en Korps Mariniers. De eenheid komt regelmatig in gevecht met de vijand. Jeroen onderscheidt zich in deze periode vanwege zijn herhaald moedig en beleidvol optreden als Forward Air Controller", zo blijkt uit het rapport. "Zijn belangrijkste taak is het coördineren van luchtsteun: hij zorgt dat de helikopters en vliegtuigen op de juiste manier kunnen ondersteunen bij de gevechten op de grond, om de grondeenheden op deze manier te ondersteunen. Hij is de spin in het web tussen de grondeenheden en de verschillende luchteenheden. Met gevaar voor eigen leven blijft hij constant in de vuurlinie opereren en weet hij tijdens alle operaties effectieve luchtsteun te organiseren."

"Hoewel hij deze functie eigenlijk op junior niveau vervult, neemt hij meerdere malen de hoofdrol in de coördinatie op zich. Tijdens 3 verschillende operaties is het optreden van Jeroen van doorslaggevend belang. Hij verlaat meermaals zijn veilige positie om blootgesteld aan vijandelijk vuur, luchtsteun te kunnen garanderen. Tijdens een van deze operaties werd korporaal Kevin van de Rijdt geraakt door vijandelijk vuur, met uiteindelijk fataal gevolg. Mede dankzij de goede coördinatie van de inzet van Nederlandse Apache-helikopters door Jeroen en zijn moedige optreden, weten de mannen Kevin naar een veilige positie te brengen."

Meer uit Tholen

Vier bedrijven kunnen stroomnet in oostelijk Tholen en Sint Philipsland helpen ontlasten

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Bij vier bedrijven in de staart van Zuid-Beveland, oostelijk Tholen en Sint Philipsland ziet netbeheerder Stedin kansen om het stroomnet te ontlasten. Samen zouden de bedrijven mogelijk 35 megawatt aan flexibel vermogen kunnen leveren. Daarover gaat Stedin met hen in gesprek.

3 uur geleden
Waterschapsbelasting in 2027 omhoog, miljoenen nodig voor steeds grotere opgaven

ZEELAND - Tholenaren gaan in 2027 meer betalen aan Waterschap Scheldestromen. Een eenpersoonshuishouden in een huurwoning is 252 euro kwijt, 15 euro meer dan dit jaar. Voor een meerpersoonshuishouden met een koopwoning stijgen de kosten met 49 euro naar 634 euro. Dat blijkt uit de begroting die aan de algemene vergadering is voorgelegd.

8 uur geleden
Verkeerscontrole op Tholen: drie bestuurders onder invloed, fatbiker op de vlucht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - De politie heeft vrijdag 30 oktober een verkeerscontrole uitgevoerd op twee locaties in de gemeente Tholen. Hierbij zijn 102 voertuigen gecontroleerd. De politie stelde een reeks overtredingen vast, waaronder rijden onder invloed.

1 dag geleden
Thoolse verenigingen halen bijna dertigduizend euro op met Grote Clubactie

THOLEN - De Grote Clubactie heeft opnieuw een recordbedrag opgehaald op Tholen: 29.516,25 euro. Dat is ruim vijfduizend euro meer dan vorig jaar. Ook landelijk werd een recordbedrag ingezameld van ruim 27 miljoen euro.

1 dag geleden
Lampionnen- en lichtjesoptocht Tholen was weer genieten [FOTOALBUM]

THOLEN - Stichting Tholen Sterk organiseerde afgelopen zaterdag de lampionnen- en lichtjesoptocht in Tholen. Naar verwachting liepen ruim duizend deelnemers mee. De route week dit jaar af vanwege wegwerkzaamheden.

2 dagen geleden
Stallandse brandweer oefent met eerste nieuwe blusvoertuig van Zeeland: ‘Alles zit erop en eraan’

SINT-ANNALAND/POORTVLIET - Ze hebben er even op moeten wachten, maar nu hij eenmaal 'uitruk gereed' op de kazerne staat te pronken, zijn de brandweerlieden er maar wat blij mee. Brandweer Sint-Annaland heeft als eerste kazerne van Zeeland haar nieuwe blusvoertuig in ontvangst mogen nemen.

2 dagen geleden
Handen uit de mouwen in Poortvliet en Smerdiek tijdens de Natuurwerkdagen

POORTVLIET/SINT-MAARTENSDIJK - Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november zijn de Nationale Natuurwerkdagen. Ook op Tholen gaan mensen aan de slag: schoolklassen in Poortvliet en vrijwilligers bij Sint-Maartensdijk.

3 dagen geleden