Bronzen Kruis voor Jeroen van Hoek
SINT-MAARTENSDIJK - Jeroen van Hoek uit Sint-Maartensdijk heeft het Bronzen Kruis mogen ontvangen. Hij was sergeant der 1e klasse bij de Koninklijke Landmacht. Hij krijgt deze bijzondere onderscheiding voor zijn inzet in Afghanistan 2009 wegens 'moedig en beleidvol optreden tegenover de vijand op verschillende momenten.
"Toenmalig sergeant der 1e klasse Jeroen maakt als commando deel uit van de 2e rotatie van Task Force 55, een gecombineerde eenheid van special forces van het Korps Commandotroepen en Korps Mariniers. De eenheid komt regelmatig in gevecht met de vijand. Jeroen onderscheidt zich in deze periode vanwege zijn herhaald moedig en beleidvol optreden als Forward Air Controller", zo blijkt uit het rapport. "Zijn belangrijkste taak is het coördineren van luchtsteun: hij zorgt dat de helikopters en vliegtuigen op de juiste manier kunnen ondersteunen bij de gevechten op de grond, om de grondeenheden op deze manier te ondersteunen. Hij is de spin in het web tussen de grondeenheden en de verschillende luchteenheden. Met gevaar voor eigen leven blijft hij constant in de vuurlinie opereren en weet hij tijdens alle operaties effectieve luchtsteun te organiseren."
"Hoewel hij deze functie eigenlijk op junior niveau vervult, neemt hij meerdere malen de hoofdrol in de coördinatie op zich. Tijdens 3 verschillende operaties is het optreden van Jeroen van doorslaggevend belang. Hij verlaat meermaals zijn veilige positie om blootgesteld aan vijandelijk vuur, luchtsteun te kunnen garanderen. Tijdens een van deze operaties werd korporaal Kevin van de Rijdt geraakt door vijandelijk vuur, met uiteindelijk fataal gevolg. Mede dankzij de goede coördinatie van de inzet van Nederlandse Apache-helikopters door Jeroen en zijn moedige optreden, weten de mannen Kevin naar een veilige positie te brengen."
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Achter een woningblok aan de Prins Willem-Alexanderstraat in Oud-Vossemeer heeft maandagavond een schutting in brand gestaan. Door het snelle optreden van bewoners kon worden voorkomen dat het vuur zich verder verspreidde.
9 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Het 80-jarig jubileum van voetbalvereniging Vosmeer bereikte op vrijdag 3 juli zijn hoogtepunt. Die dag stond een wedstrijd tegen de ex-profs van FC De Rebellen op het programma, samen met jeugdclinics en een feestelijke afsluiting in de avond. Voorzitter Aike Hommel kijkt tevreden terug op de viering.
12 uur geledenOUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer is vorige week het Thools kampioenschap jeu de boules gehouden. Carin van der Kleijn en Klaas van Konijnenburg kwamen als de winnaars uit de bus. Er deden zestien paren mee aan de titelstrijd die voor de derde keer werd gehouden.
16 uur geledenTHOLEN - Tien jaar na de laatste taptoe keerde de muzikale uitvoering afgelopen zaterdag terug naar Tholen. Dat gebeurde in het jaar waarin Tholen-stad 660 jaar stadsrechten viert. Bezoekers konden genieten van een show met muziek en optredens.
1 dag geledenPOORTVLIET - De bouw van de nieuwe multifunctionele accommodatie in Poortvliet is donderdag 2 juli feestelijk van start gegaan. Kinderen van de peuteropvang, OBS Nova en de Jenaplanschool gaven samen met wethouder Peter Hoek en Aannemingsbedrijf Fraanje het symbolische startsein door kleurrijke handafdrukken op de eerste heipalen te zetten.
1 dag geledenHALSTEREN/SCHERPENISSE - Het lichaam dat zondagmiddag levenloos werd aangetroffen onder een scooter in een sloot bij Scherpenisse, is van een vermiste jongeman uit Halsteren. Hij was al sinds zaterdagavond vermist, zo meldt een woordvoerder van de politie.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Hulpdiensten en de politie zijn momenteel aanwezig aan de Langeweg in Scherpenisse, waar het lichaam van een 19-jarige man is aangetroffen.
2 dagen geleden