Bronzen Kruis voor Jeroen van Hoek
SINT-MAARTENSDIJK - Jeroen van Hoek uit Sint-Maartensdijk heeft het Bronzen Kruis mogen ontvangen. Hij was sergeant der 1e klasse bij de Koninklijke Landmacht. Hij krijgt deze bijzondere onderscheiding voor zijn inzet in Afghanistan 2009 wegens 'moedig en beleidvol optreden tegenover de vijand op verschillende momenten.
"Toenmalig sergeant der 1e klasse Jeroen maakt als commando deel uit van de 2e rotatie van Task Force 55, een gecombineerde eenheid van special forces van het Korps Commandotroepen en Korps Mariniers. De eenheid komt regelmatig in gevecht met de vijand. Jeroen onderscheidt zich in deze periode vanwege zijn herhaald moedig en beleidvol optreden als Forward Air Controller", zo blijkt uit het rapport. "Zijn belangrijkste taak is het coördineren van luchtsteun: hij zorgt dat de helikopters en vliegtuigen op de juiste manier kunnen ondersteunen bij de gevechten op de grond, om de grondeenheden op deze manier te ondersteunen. Hij is de spin in het web tussen de grondeenheden en de verschillende luchteenheden. Met gevaar voor eigen leven blijft hij constant in de vuurlinie opereren en weet hij tijdens alle operaties effectieve luchtsteun te organiseren."
"Hoewel hij deze functie eigenlijk op junior niveau vervult, neemt hij meerdere malen de hoofdrol in de coördinatie op zich. Tijdens 3 verschillende operaties is het optreden van Jeroen van doorslaggevend belang. Hij verlaat meermaals zijn veilige positie om blootgesteld aan vijandelijk vuur, luchtsteun te kunnen garanderen. Tijdens een van deze operaties werd korporaal Kevin van de Rijdt geraakt door vijandelijk vuur, met uiteindelijk fataal gevolg. Mede dankzij de goede coördinatie van de inzet van Nederlandse Apache-helikopters door Jeroen en zijn moedige optreden, weten de mannen Kevin naar een veilige positie te brengen."
Meer uit Tholen
THOLEN - Op zaterdag 9 mei rijden ongeveer negentig trucks over het eiland Tholen tijdens de Truckersrit. Deze rit is mede mogelijk gemaakt door verschillende middenstanders van het eiland, maar ook van daarbuiten. Transportbedrijven stellen hun wagens beschikbaar en chauffeurs mogen hun vrije zaterdag er belangeloos voor gebruiken. Vrijwilligers zijn al geruime tijd achter de schermen bezig om deze dag wederom tot een succes te maken.
15 uur geledenTHOLEN - De brandweer was woensdagmiddag gealarmeerd voor een melding van een brand in een winkel aan de Eendrachtweg in Tholen. Winkelpersoneel zag rook uit een wandcontactdoos komen en schakelde direct de stroom uit.
21 uur geledenTHOLEN - Roelof van Duijn (SGP) heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de toegankelijkheid van het herdenkingsmonument in Tholen. Aanleiding is een rolstoelgebruiker die tijdens de Dodenherdenking het monument niet kon bereiken door de opstapjes. Daardoor kon deze persoon niet zelfstandig deelnemen aan de bloemlegging.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.
1 dag geledenTHOLEN - De Dodenherdenking bij de Vossemeersepoort in Tholen kon maandagavond rekenen op een brede belangstelling van jong en oud. Tijdens de plechtigheid stonden veel inwoners en bezoekers stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld.
2 dagen geledenTHOLEN - Zwembad De Spetter gaat naar verwachting pas tussen 17 en 20 juni weer open. Eerder was de opening uitgesteld vanwege schade aan het tegelwerk, waardoor scherpe randen waren ontstaan. Beide gemeentelijke zwembaden zouden eigenlijk vandaag tegelijk openen.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.
3 dagen geleden