Brons estafettemannen op 4x400 meter bij WK indoor in Glasgow
GLASGOW (ANP) - De sprinters van de 4x400 meter estafette hebben op de WK indooratletiek in Glasgow evenals twee jaar geleden een bronzen medaille behaald. België, met kersvers wereldkampioen Alexander Doom als slotloper, prolongeerde de titel in een tijd van 3.02,54. Het team van de Verenigde Staten won het zilver in 3.02,60.
Liemarvin Bonevacia, Ramsey Angela, Terrence Agard en Tony van Diepen liepen de hele finale in derde positie. Hun tijd van 3.04,25 was wel een dik Nederlands record.
Agard en Van Diepen maakten twee jaar geleden in Belgrado ook deel uit van het estafetteteam dat brons won op de WK indoor. Nick Smidt en Taymir Burnet waren toen de andere twee lopers.
'Blijft speciaal'
Bonevacia en Angela liepen zondag in Glasgow hun eerste rondjes indoor. Zij waren speciaal voor de WK geselecteerd. In de weken ervoor liepen ze geen indoorwedstrijden, maar trainden ze in Zuid-Afrika al voor het buitenseizoen.
"Een medaille blijft speciaal in een olympisch jaar", zei startloper Bonevacia. "Dit geeft ook vertrouwen voor de World Relays later dit jaar op de Bahama's. Daar moeten we ons plaatsen voor de Spelen en in Parijs willen we iets moois neerzetten."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
35 minuten geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
2 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
4 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
22 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geleden