Steenbergen pakt zilver 100 meter rugslag, zesde medaille dit EK
SAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft op de 100 meter rugslag bij de EK zwemmen haar vierde zilveren medaille gewonnen. De 26-jarige Friezin finishte in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs in 58,46 ruim achter de Française Mary-Ambre Moluh, die won in een nieuw Europees record van 57,94. Haar landgenote Pauline Mahieu pakte het brons in 58,77.
Het betekent voor Steenbergen haar zesde medaille dit toernooi. Ze veroverde eerder al zilver met de gemengde estafetteploeg op de 4x100 meter wisselslag én 4x100 meter vrije slag, en individueel op de 200 meter vrije slag. Op 'haar' 100 meter vrije slag won de wereldrecordhoudster dinsdag goud en deed dat later ook op de 4x100 meter vrije slag bij de vrouwen.
Na een goede start lag Steenbergen halverwege tweede, achter Moluh, die de race domineerde. Mahieu kwam op de laatste meters dichterbij, maar Steenbergen wist de Française achter zich te houden.
'Geen makkelijke dag'
"Het was zeker geen makkelijke dag", zei Steenbergen na afloop bij de NOS. Eerder op de avond greep Steenbergen op de 50 meter vrije slag naast de medailles en moest op die afstand genoegen nemen met de vijfde plaats.
"Om de dag zo af te mogen sluiten, daar ben ik heel blij mee", verwees ze naar haar zilveren plak. "Volgens mij worden er op de 100 meter rugslag niet heel vaak medailles gewonnen voor Nederland. Ik ben supertrots dat ik hier mag staan."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver heeft brons veroverd op de 400 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete was in de finale niet in staat tot een stunt. De Noorse Henriette Jæger won het goud in 49,04 seconden, de Poolse Natalia Bukowiecka rende naar het zilver in 50,04. Klaver klokte 50,15.
46 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel heeft op de EK atletiek in Birmingham het zilver gewonnen op de zevenkamp. De 28-jarige atlete uit Deventer stond al tweede na zes onderdelen, maar kon op de afsluitende 800 meter de Ierse Kate O'Connor niet meer van de eerste plaats stoten.
47 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemmer Koen de Groot heeft bij de EK zwemmen een zilveren medaille veroverd op de 50 meter schoolslag. De 22-jarige Limburger noteerde 26,62 en scherpte zijn eigen Nederlandse record met zes honderdsten aan. Hij moest alleen de Italiaan Nicolò Martinenghi met een tijd van 26,57 voor zich dulden. Diens landgenoot Simone Cerasuolo finishte eveneens in 26,62.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De rake strafcorner in de eerste WK-wedstrijd heeft hockeyster Yibbi Jansen een goed gevoel opgeleverd. De strafcornerspecialiste maakte in de openingswedstrijd van Oranje de tweede treffer tegen Chili (2-0-zege). "Dat is toch wel heel lekker. Je traint er een hoop op en als ie er in zo'n vol stadion ingaat, voelt dat heel goed", zei Jansen.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) ontbreekt zondag door 'lichte fysieke klachten' in de teamfinale bij de EK turnen in Zagreb. Turnbond KNGU meldt in een persbericht geen 'onnodig risico' te willen nemen met het oog op de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren had zijn hockeysters goed zien spelen in de eerste wedstrijd op het WK in eigen land. De score had volgens hem wel hoger moeten uitvallen. Oranje won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0 van Chili.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.
4 uur geleden