Bronnen: ook vrijdag nog onderhandelingen over Gaza in Qatar
DOHA (ANP/RTR/DPA) - De gesprekken in Doha over de vrijlating van gijzelaars en een mogelijk staakt-het-vuren in de Gazastrook gaan naar verwachting ook vrijdag nog door. Donderdagavond werd in de hoofdstad van Qatar nog gepraat en het lijkt erop dat de aanwezigen meer tijd nodig hebben, meldt zowel persbureau Reuters als dpa op basis van een anonieme functionaris.
Bij de gesprekken in Doha zijn vertegenwoordigers aanwezig uit Israël, Egypte, Qatar en de Verenigde Staten. De VS hebben erop aangedrongen dat zowel Israël als Hamas bereidheid laat zien om compromissen te sluiten, zei veiligheidsadviseur John Kirby op CNN.
Volgens hem is er bijna een akkoord, en dient het overleg in Doha om het nog eens te worden over "de kleinere verschillen" die zijn overgebleven. "Weet je, soms begint het tegen het eind van een onderhandeling, als het om dat soort details gaat, het meest te schuren."
Hamas wil niet meer over het akkoord onderhandelen en heeft geen vertegenwoordiger gestuurd. De organisatie vindt dat Israël gewoon akkoord moet gaan met het voorstel zoals het er ligt.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
7 uur geleden