Bronnen: ook vrijdag nog onderhandelingen over Gaza in Qatar
DOHA (ANP/RTR/DPA) - De gesprekken in Doha over de vrijlating van gijzelaars en een mogelijk staakt-het-vuren in de Gazastrook gaan naar verwachting ook vrijdag nog door. Donderdagavond werd in de hoofdstad van Qatar nog gepraat en het lijkt erop dat de aanwezigen meer tijd nodig hebben, meldt zowel persbureau Reuters als dpa op basis van een anonieme functionaris.
Bij de gesprekken in Doha zijn vertegenwoordigers aanwezig uit Israël, Egypte, Qatar en de Verenigde Staten. De VS hebben erop aangedrongen dat zowel Israël als Hamas bereidheid laat zien om compromissen te sluiten, zei veiligheidsadviseur John Kirby op CNN.
Volgens hem is er bijna een akkoord, en dient het overleg in Doha om het nog eens te worden over "de kleinere verschillen" die zijn overgebleven. "Weet je, soms begint het tegen het eind van een onderhandeling, als het om dat soort details gaat, het meest te schuren."
Hamas wil niet meer over het akkoord onderhandelen en heeft geen vertegenwoordiger gestuurd. De organisatie vindt dat Israël gewoon akkoord moet gaan met het voorstel zoals het er ligt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
58 minuten geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
7 uur geleden