Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: ook vrijdag nog onderhandelingen over Gaza in Qatar

Bronnen: ook vrijdag nog onderhandelingen over Gaza in Qatar

DOHA (ANP/RTR/DPA) - De gesprekken in Doha over de vrijlating van gijzelaars en een mogelijk staakt-het-vuren in de Gazastrook gaan naar verwachting ook vrijdag nog door. Donderdagavond werd in de hoofdstad van Qatar nog gepraat en het lijkt erop dat de aanwezigen meer tijd nodig hebben, meldt zowel persbureau Reuters als dpa op basis van een anonieme functionaris.

Bij de gesprekken in Doha zijn vertegenwoordigers aanwezig uit Israël, Egypte, Qatar en de Verenigde Staten. De VS hebben erop aangedrongen dat zowel Israël als Hamas bereidheid laat zien om compromissen te sluiten, zei veiligheidsadviseur John Kirby op CNN.

Volgens hem is er bijna een akkoord, en dient het overleg in Doha om het nog eens te worden over "de kleinere verschillen" die zijn overgebleven. "Weet je, soms begint het tegen het eind van een onderhandeling, als het om dat soort details gaat, het meest te schuren."

Hamas wil niet meer over het akkoord onderhandelen en heeft geen vertegenwoordiger gestuurd. De organisatie vindt dat Israël gewoon akkoord moet gaan met het voorstel zoals het er ligt.

Meer uit Buitenland

Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

10 minuten geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

2 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

2 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

4 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

4 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

4 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden