Bronnen: ontslagen OpenAI-topman praat over mogelijke terugkeer
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI voert gesprekken over een mogelijke terugkeer. Dat vertellen ingewijden aan persbureau Bloomberg. De gesprekken zouden worden gevoerd met ten minste één lid van het bestuur, dat eerder nog stelde het vertrouwen in de topman te zijn kwijtgeraakt.
Volgens de bronnen zou het bestuurslid Adam D'Angelo zijn. Naast Altman en hij, zouden ook verschillende investeerders bij de gesprekken aanwezig zijn die aandringen op een terugkeer van Altman. Er zouden verschillende scenario's op tafel liggen. Grote investeerders in OpenAI, waaronder Microsoft, hebben volgens bronnen druk uitgeoefend op het bedrijf om Altman weer terug te laten keren.
Eerder op de dag werd nog bekend dat de top van OpenAI "intense discussies" voert om het bedrijf bij elkaar te houden. Dat stond in een memo die vicedirecteur globaal beleid Anna Makanju van het bedrijf naar medewerkers stuurde. Dat bericht volgde op een brief waarin bijna al het personeel aankondigde te vertrekken als het bestuur niet zou aftreden. Bovendien willen zij Altman terug als topman.
Maar maandag meldde Microsoft-topman Satya Nadella nog dat Altman voor hem aan de slag zou gaan. Volgens Nadella zou Altman samen met de opgestapte OpenAI-president Greg Brockman leiding gaan geven aan een nieuw team dat gaat werken aan geavanceerd onderzoek rond kunstmatige intelligentie.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
10 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
13 uur geleden