Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: ontslagen OpenAI-topman praat over mogelijke terugkeer

Bronnen: ontslagen OpenAI-topman praat over mogelijke terugkeer

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI voert gesprekken over een mogelijke terugkeer. Dat vertellen ingewijden aan persbureau Bloomberg. De gesprekken zouden worden gevoerd met ten minste één lid van het bestuur, dat eerder nog stelde het vertrouwen in de topman te zijn kwijtgeraakt.

Volgens de bronnen zou het bestuurslid Adam D'Angelo zijn. Naast Altman en hij, zouden ook verschillende investeerders bij de gesprekken aanwezig zijn die aandringen op een terugkeer van Altman. Er zouden verschillende scenario's op tafel liggen. Grote investeerders in OpenAI, waaronder Microsoft, hebben volgens bronnen druk uitgeoefend op het bedrijf om Altman weer terug te laten keren.

Eerder op de dag werd nog bekend dat de top van OpenAI "intense discussies" voert om het bedrijf bij elkaar te houden. Dat stond in een memo die vicedirecteur globaal beleid Anna Makanju van het bedrijf naar medewerkers stuurde. Dat bericht volgde op een brief waarin bijna al het personeel aankondigde te vertrekken als het bestuur niet zou aftreden. Bovendien willen zij Altman terug als topman.

Maar maandag meldde Microsoft-topman Satya Nadella nog dat Altman voor hem aan de slag zou gaan. Volgens Nadella zou Altman samen met de opgestapte OpenAI-president Greg Brockman leiding gaan geven aan een nieuw team dat gaat werken aan geavanceerd onderzoek rond kunstmatige intelligentie.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

9 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

9 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

9 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

9 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

13 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

13 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

14 uur geleden