Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: ontslagen OpenAI-topman praat over mogelijke terugkeer

Bronnen: ontslagen OpenAI-topman praat over mogelijke terugkeer

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI voert gesprekken over een mogelijke terugkeer. Dat vertellen ingewijden aan persbureau Bloomberg. De gesprekken zouden worden gevoerd met ten minste één lid van het bestuur, dat eerder nog stelde het vertrouwen in de topman te zijn kwijtgeraakt.

Volgens de bronnen zou het bestuurslid Adam D'Angelo zijn. Naast Altman en hij, zouden ook verschillende investeerders bij de gesprekken aanwezig zijn die aandringen op een terugkeer van Altman. Er zouden verschillende scenario's op tafel liggen. Grote investeerders in OpenAI, waaronder Microsoft, hebben volgens bronnen druk uitgeoefend op het bedrijf om Altman weer terug te laten keren.

Eerder op de dag werd nog bekend dat de top van OpenAI "intense discussies" voert om het bedrijf bij elkaar te houden. Dat stond in een memo die vicedirecteur globaal beleid Anna Makanju van het bedrijf naar medewerkers stuurde. Dat bericht volgde op een brief waarin bijna al het personeel aankondigde te vertrekken als het bestuur niet zou aftreden. Bovendien willen zij Altman terug als topman.

Maar maandag meldde Microsoft-topman Satya Nadella nog dat Altman voor hem aan de slag zou gaan. Volgens Nadella zou Altman samen met de opgestapte OpenAI-president Greg Brockman leiding gaan geven aan een nieuw team dat gaat werken aan geavanceerd onderzoek rond kunstmatige intelligentie.

Meer uit Financieel

Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

13 minuten geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

16 minuten geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

1 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

1 uur geleden
Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

2 uur geleden
Flink meer winst Shell dankzij gestegen olieprijzen door oorlog

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.

2 uur geleden
Sterk kwartaal voor veevoerbedrijf ForFarmers ondanks oorlog

LOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.

2 uur geleden