Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: ontslagen OpenAI-topman praat over mogelijke terugkeer

Bronnen: ontslagen OpenAI-topman praat over mogelijke terugkeer

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI voert gesprekken over een mogelijke terugkeer. Dat vertellen ingewijden aan persbureau Bloomberg. De gesprekken zouden worden gevoerd met ten minste één lid van het bestuur, dat eerder nog stelde het vertrouwen in de topman te zijn kwijtgeraakt.

Volgens de bronnen zou het bestuurslid Adam D'Angelo zijn. Naast Altman en hij, zouden ook verschillende investeerders bij de gesprekken aanwezig zijn die aandringen op een terugkeer van Altman. Er zouden verschillende scenario's op tafel liggen. Grote investeerders in OpenAI, waaronder Microsoft, hebben volgens bronnen druk uitgeoefend op het bedrijf om Altman weer terug te laten keren.

Eerder op de dag werd nog bekend dat de top van OpenAI "intense discussies" voert om het bedrijf bij elkaar te houden. Dat stond in een memo die vicedirecteur globaal beleid Anna Makanju van het bedrijf naar medewerkers stuurde. Dat bericht volgde op een brief waarin bijna al het personeel aankondigde te vertrekken als het bestuur niet zou aftreden. Bovendien willen zij Altman terug als topman.

Maar maandag meldde Microsoft-topman Satya Nadella nog dat Altman voor hem aan de slag zou gaan. Volgens Nadella zou Altman samen met de opgestapte OpenAI-president Greg Brockman leiding gaan geven aan een nieuw team dat gaat werken aan geavanceerd onderzoek rond kunstmatige intelligentie.

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

3 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

3 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

3 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

6 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

7 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

9 uur geleden