Bronnen: Barnier wil nieuwe ministers op sleutelposities
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft met president Emmanuel Macron gesproken over de vorming van een nieuwe regering. Hij wil volgens bronnen van het Franse persbureau AFP nieuwe bewindspersonen aanstellen op belangrijke posities.
Het overleg tussen de premier en de president eindigde rond 20.45 uur. Het is onduidelijk wanneer de regering een volledige lijst met ministersbenoemingen naar buiten zal brengen. Dat gebeurt mogelijk op vrijdag.
Een ingewijde stelde alvast dat onderminister Jean-Noël Barrot van Europese Zaken de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken moet worden. Dat is een promotie voor de bewindsman. Senator Bruno Retailleau van het rechtse Les Républicains krijgt volgens bronnen de post Binnenlandse Zaken.
Séjourné naar Brussel
Dat er een nieuwe minister van Buitenlandse Zaken zou komen, was al duidelijk. De huidige minister Stéphane Séjourné moet de nieuwe Franse Eurocommissaris worden. Minister van Defensie Sébastien Lecornu blijft naar verluidt wel op zijn post.
Met de benoeming van een nieuw kabinet moet een einde komen aan de politieke patstelling in Frankrijk. Die ontstond na de parlementsverkiezingen van afgelopen zomer. Er ontstond een versplinterd parlement waarin geen enkel politiek kamp een absolute meerderheid had. Dat compliceerde de vorming van een nieuwe regering.
Veteraan
President Macron schoof deze maand de 73-jarige Barnier naar voren om als premier een nieuwe regering te vormen. Hij geniet als voormalig Brexitonderhandelaar internationale bekendheid en geldt als een veteraan binnen de Franse politiek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.
5 uur geleden