Bronnen: Barnier wil nieuwe ministers op sleutelposities
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft met president Emmanuel Macron gesproken over de vorming van een nieuwe regering. Hij wil volgens bronnen van het Franse persbureau AFP nieuwe bewindspersonen aanstellen op belangrijke posities.
Het overleg tussen de premier en de president eindigde rond 20.45 uur. Het is onduidelijk wanneer de regering een volledige lijst met ministersbenoemingen naar buiten zal brengen. Dat gebeurt mogelijk op vrijdag.
Een ingewijde stelde alvast dat onderminister Jean-Noël Barrot van Europese Zaken de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken moet worden. Dat is een promotie voor de bewindsman. Senator Bruno Retailleau van het rechtse Les Républicains krijgt volgens bronnen de post Binnenlandse Zaken.
Séjourné naar Brussel
Dat er een nieuwe minister van Buitenlandse Zaken zou komen, was al duidelijk. De huidige minister Stéphane Séjourné moet de nieuwe Franse Eurocommissaris worden. Minister van Defensie Sébastien Lecornu blijft naar verluidt wel op zijn post.
Met de benoeming van een nieuw kabinet moet een einde komen aan de politieke patstelling in Frankrijk. Die ontstond na de parlementsverkiezingen van afgelopen zomer. Er ontstond een versplinterd parlement waarin geen enkel politiek kamp een absolute meerderheid had. Dat compliceerde de vorming van een nieuwe regering.
Veteraan
President Macron schoof deze maand de 73-jarige Barnier naar voren om als premier een nieuwe regering te vormen. Hij geniet als voormalig Brexitonderhandelaar internationale bekendheid en geldt als een veteraan binnen de Franse politiek.
Meer uit Buitenland
STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
54 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.
56 minuten geledenLYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".
59 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Buitenlandse inlichtingendiensten kunnen berichten van Russische militairen op de berichtenservice Telegram zien. Daarvoor heeft de Russische minister van Digitale Ontwikkeling, Maksoed Sjadajev, gewaarschuwd. Hij zei dat "er talrijke aanwijzingen zijn dat buitenlandse inlichtingendiensten toegang hebben tot de messenger van Telegram en ze dat gebruiken tegen Russische militairen".
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties aangekondigd tegen de leider van het pro-Russische regime in buurland Belarus, Aleksandr Loekasjenko. "We zullen samenwerken met partners zodat dit wereldwijd effect heeft", schreef hij op X.
1 uur geledenLYON (ANP) - Negen mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben geslagen en sluit meer aanhoudingen niet uit.
1 uur geleden