Bronnen: Barnier wil nieuwe ministers op sleutelposities
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft met president Emmanuel Macron gesproken over de vorming van een nieuwe regering. Hij wil volgens bronnen van het Franse persbureau AFP nieuwe bewindspersonen aanstellen op belangrijke posities.
Het overleg tussen de premier en de president eindigde rond 20.45 uur. Het is onduidelijk wanneer de regering een volledige lijst met ministersbenoemingen naar buiten zal brengen. Dat gebeurt mogelijk op vrijdag.
Een ingewijde stelde alvast dat onderminister Jean-Noël Barrot van Europese Zaken de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken moet worden. Dat is een promotie voor de bewindsman. Senator Bruno Retailleau van het rechtse Les Républicains krijgt volgens bronnen de post Binnenlandse Zaken.
Séjourné naar Brussel
Dat er een nieuwe minister van Buitenlandse Zaken zou komen, was al duidelijk. De huidige minister Stéphane Séjourné moet de nieuwe Franse Eurocommissaris worden. Minister van Defensie Sébastien Lecornu blijft naar verluidt wel op zijn post.
Met de benoeming van een nieuw kabinet moet een einde komen aan de politieke patstelling in Frankrijk. Die ontstond na de parlementsverkiezingen van afgelopen zomer. Er ontstond een versplinterd parlement waarin geen enkel politiek kamp een absolute meerderheid had. Dat compliceerde de vorming van een nieuwe regering.
Veteraan
President Macron schoof deze maand de 73-jarige Barnier naar voren om als premier een nieuwe regering te vormen. Hij geniet als voormalig Brexitonderhandelaar internationale bekendheid en geldt als een veteraan binnen de Franse politiek.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
5 uur geleden