Bronnen: Barnier wil nieuwe ministers op sleutelposities
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Michel Barnier heeft met president Emmanuel Macron gesproken over de vorming van een nieuwe regering. Hij wil volgens bronnen van het Franse persbureau AFP nieuwe bewindspersonen aanstellen op belangrijke posities.
Het overleg tussen de premier en de president eindigde rond 20.45 uur. Het is onduidelijk wanneer de regering een volledige lijst met ministersbenoemingen naar buiten zal brengen. Dat gebeurt mogelijk op vrijdag.
Een ingewijde stelde alvast dat onderminister Jean-Noël Barrot van Europese Zaken de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken moet worden. Dat is een promotie voor de bewindsman. Senator Bruno Retailleau van het rechtse Les Républicains krijgt volgens bronnen de post Binnenlandse Zaken.
Séjourné naar Brussel
Dat er een nieuwe minister van Buitenlandse Zaken zou komen, was al duidelijk. De huidige minister Stéphane Séjourné moet de nieuwe Franse Eurocommissaris worden. Minister van Defensie Sébastien Lecornu blijft naar verluidt wel op zijn post.
Met de benoeming van een nieuw kabinet moet een einde komen aan de politieke patstelling in Frankrijk. Die ontstond na de parlementsverkiezingen van afgelopen zomer. Er ontstond een versplinterd parlement waarin geen enkel politiek kamp een absolute meerderheid had. Dat compliceerde de vorming van een nieuwe regering.
Veteraan
President Macron schoof deze maand de 73-jarige Barnier naar voren om als premier een nieuwe regering te vormen. Hij geniet als voormalig Brexitonderhandelaar internationale bekendheid en geldt als een veteraan binnen de Franse politiek.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. De VS zitten al weken achter het schip aan, nadat het een Amerikaanse blokkade bij Venezuela had ontweken en voorkwam dat de Amerikaanse kustwacht aan boord kwam. Het schip bevindt zich volgens trackers in de buurt van IJsland.
38 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
1 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
3 uur geleden