Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: 77 doden door jihadistische aanval in hoofdstad Mali

Bronnen: 77 doden door jihadistische aanval in hoofdstad Mali

BAMAKO (ANP/AFP) - Een jihadistische aanval in de Malinese hoofdstad Bamako dinsdag heeft geleid tot 77 doden en 255 gewonden, melden veiligheidsbronnen donderdag. De aanval was gericht op een trainingskamp van de militaire politie en een militaire luchthaven.

Jihadistische aanvallen komen bijna dagelijks voor in sommige delen van het West-Afrikaanse land, maar zelden in de hoofdstad. De militaire autoriteiten hebben geen exact dodental gemeld. Dinsdag werd alleen gezegd dat er mensen waren omgekomen. Persbureau AFP meldt dat het dodental in een vertrouwelijk officieel document wordt geschat op ongeveer honderd.

De aan Al Qaeda gelinkte jihadistische groep JNIM heeft het geweld opgeëist. JNIM beweerde dat tientallen strijders "honderden" leden van de tegenpartij, inclusief leden van de Russische paramilitaire groep Wagner, hadden gedood en verwond. Dit zou wraak zijn "voor de honderden massamoorden die door de heersende junta en haar Russische bondgenoten tegen ons moslimvolk zijn gepleegd".

Mali heeft sinds 2012 te maken met aanvallen van verschillende groepen die gelieerd zijn aan Al Qaeda en Islamitische Staat (IS). Het land wordt door militairen geregeerd na staatsgrepen in 2020 en 2021.

Meer uit Buitenland

Ministerie VS: onjuiste informatie over Trump in Epstein Files

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.

26 minuten geleden
Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

46 minuten geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

1 uur geleden
Zelensky: meerdere conceptdocumenten opgesteld na gesprekken VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.

1 uur geleden
Israëlische minister zegt dat leger in Gaza zal blijven

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.

1 uur geleden
Houthi's en regering Jemen ruilen bijna 3000 gevangenen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.

2 uur geleden
VN: junta Myanmar dwingt burgers met geweld om te stemmen

GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.

3 uur geleden