Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: 77 doden door jihadistische aanval in hoofdstad Mali

Bronnen: 77 doden door jihadistische aanval in hoofdstad Mali

BAMAKO (ANP/AFP) - Een jihadistische aanval in de Malinese hoofdstad Bamako dinsdag heeft geleid tot 77 doden en 255 gewonden, melden veiligheidsbronnen donderdag. De aanval was gericht op een trainingskamp van de militaire politie en een militaire luchthaven.

Jihadistische aanvallen komen bijna dagelijks voor in sommige delen van het West-Afrikaanse land, maar zelden in de hoofdstad. De militaire autoriteiten hebben geen exact dodental gemeld. Dinsdag werd alleen gezegd dat er mensen waren omgekomen. Persbureau AFP meldt dat het dodental in een vertrouwelijk officieel document wordt geschat op ongeveer honderd.

De aan Al Qaeda gelinkte jihadistische groep JNIM heeft het geweld opgeëist. JNIM beweerde dat tientallen strijders "honderden" leden van de tegenpartij, inclusief leden van de Russische paramilitaire groep Wagner, hadden gedood en verwond. Dit zou wraak zijn "voor de honderden massamoorden die door de heersende junta en haar Russische bondgenoten tegen ons moslimvolk zijn gepleegd".

Mali heeft sinds 2012 te maken met aanvallen van verschillende groepen die gelieerd zijn aan Al Qaeda en Islamitische Staat (IS). Het land wordt door militairen geregeerd na staatsgrepen in 2020 en 2021.

Meer uit Buitenland

Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

13 minuten geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

1 uur geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

5 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

5 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

9 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

9 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

9 uur geleden