Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bronnen: 77 doden door jihadistische aanval in hoofdstad Mali

Bronnen: 77 doden door jihadistische aanval in hoofdstad Mali

BAMAKO (ANP/AFP) - Een jihadistische aanval in de Malinese hoofdstad Bamako dinsdag heeft geleid tot 77 doden en 255 gewonden, melden veiligheidsbronnen donderdag. De aanval was gericht op een trainingskamp van de militaire politie en een militaire luchthaven.

Jihadistische aanvallen komen bijna dagelijks voor in sommige delen van het West-Afrikaanse land, maar zelden in de hoofdstad. De militaire autoriteiten hebben geen exact dodental gemeld. Dinsdag werd alleen gezegd dat er mensen waren omgekomen. Persbureau AFP meldt dat het dodental in een vertrouwelijk officieel document wordt geschat op ongeveer honderd.

De aan Al Qaeda gelinkte jihadistische groep JNIM heeft het geweld opgeëist. JNIM beweerde dat tientallen strijders "honderden" leden van de tegenpartij, inclusief leden van de Russische paramilitaire groep Wagner, hadden gedood en verwond. Dit zou wraak zijn "voor de honderden massamoorden die door de heersende junta en haar Russische bondgenoten tegen ons moslimvolk zijn gepleegd".

Mali heeft sinds 2012 te maken met aanvallen van verschillende groepen die gelieerd zijn aan Al Qaeda en Islamitische Staat (IS). Het land wordt door militairen geregeerd na staatsgrepen in 2020 en 2021.

Meer uit Buitenland

Rechter weigert veroordeling Ghislaine Maxwell te herzien

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York weigert de veroordeling van de tot twintig jaar cel veroordeelde Ghislaine Maxwell te herzien. Ze had dat in een verzoek gevraagd te doen.

26 minuten geleden
Tweede lichaam gevonden in zaak vermiste 5-jarige in België

ONHAYE (ANP/BELGA) - In de zoektocht naar een 5-jarige vermiste jongen en zijn vader in Onhaye, in de Belgische provincie Namen, is een tweede lichaam gevonden. Dat heeft het parket van Namen dinsdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Volgens het parket gaat het hoogstwaarschijnlijk om de vader van de jongen.

1 uur geleden
Trump haalt uit naar regering Iran: executies moeten nu stoppen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw uitgehaald naar de regering van Iran. Hij stelt dat zij met het doden van demonstranten verantwoordelijk is voor een gigantische humanitaire crisis die "moet worden gestopt".

1 uur geleden
Oekraïne krijgt wat extra Patriots en andere luchtafweer

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft wat extra Patriot-luchtverdedigingsraketten gekregen, zegt president Volodymyr Zelensky. Bondgenoten hebben volgens hem ook luchtafweerbatterijen voor de korte afstand toegezegd en raketten waarmee gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten kunnen neerhalen.

1 uur geleden
Film Lukas Dhont voor derde keer Belgische inzending voor Oscars

LOS ANGELES (ANP) - De film Coward van Lukas Dhont is de Belgische inzending voor de Oscars. Dat heeft het Vlaams Audiovisueel Fonds dinsdag gemeld. Het is al de derde keer dat een film van de 35-jarige Belgische filmmaker deze eer te beurt valt, na Girl (2018) en Close (2022). Close werd daadwerkelijk genomineerd.

2 uur geleden
Aartsbisschop Vaticaan dringt bij Lavrov aan op dialoog

MOSKOU (ANP/RTR) - Aartsbisschop Paul Richard Gallagher van het Vaticaan heeft in een gesprek met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov aangedrongen op het belang van diplomatie en dialoog in wat hij "een moeilijke tijd voor internationale relaties" noemde. Gallagher, een belangrijke diplomaat die belast is met de buitenlandse relaties van het Vaticaan, bezocht Lavrov dinsdag in Moskou.

2 uur geleden
VN: miljoen Afghaanse kinderen levensbedreigend ondervoed

GENÈVE (ANP) - Een miljoen kinderen in Afghanistan zijn levensbedreigend ondervoed, waarschuwen de Verenigde Naties dinsdag. "Als er geen behandeling is en we niet in staat zijn om snel te handelen, lopen deze 1 miljoen het risico te komen te overlijden", zei Tajudeen Oyewale, de Afghaanse vertegenwoordiger van VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF.

2 uur geleden