Bronnen: 77 doden door jihadistische aanval in hoofdstad Mali
BAMAKO (ANP/AFP) - Een jihadistische aanval in de Malinese hoofdstad Bamako dinsdag heeft geleid tot 77 doden en 255 gewonden, melden veiligheidsbronnen donderdag. De aanval was gericht op een trainingskamp van de militaire politie en een militaire luchthaven.
Jihadistische aanvallen komen bijna dagelijks voor in sommige delen van het West-Afrikaanse land, maar zelden in de hoofdstad. De militaire autoriteiten hebben geen exact dodental gemeld. Dinsdag werd alleen gezegd dat er mensen waren omgekomen. Persbureau AFP meldt dat het dodental in een vertrouwelijk officieel document wordt geschat op ongeveer honderd.
De aan Al Qaeda gelinkte jihadistische groep JNIM heeft het geweld opgeëist. JNIM beweerde dat tientallen strijders "honderden" leden van de tegenpartij, inclusief leden van de Russische paramilitaire groep Wagner, hadden gedood en verwond. Dit zou wraak zijn "voor de honderden massamoorden die door de heersende junta en haar Russische bondgenoten tegen ons moslimvolk zijn gepleegd".
Mali heeft sinds 2012 te maken met aanvallen van verschillende groepen die gelieerd zijn aan Al Qaeda en Islamitische Staat (IS). Het land wordt door militairen geregeerd na staatsgrepen in 2020 en 2021.
Meer uit Buitenland
LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
59 minuten geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
14 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
16 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
20 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
22 uur geleden