Broekers: niet te voorzien hoe lang evacués in noodopvang blijven
DEN HAAG (ANP) - Het is op het moment moeilijk te zeggen hoe lang de evacués uit Afghanistan in de noodopvangen, zoals de kazernes bij Ede en Zoutkamp, moeten blijven. Volgens demissionair staatssecretaris Ankie Broekers-Knol zitten asielzoekerscentra, waar vluchtelingen de asielprocedure afwachten, momenteel vol en is nog niet te overzien hoe lang het gaat duren. Wel benadrukt ze dat het "echt een tijdelijke zaak" is.
Dinsdagavond werd er geprotesteerd bij de legerplaats Harskamp in Ede vanwege de komst van Afghaanse vluchtelingen daar. De demonstratie liep uit de hand toen onder meer een stapel autobanden in de brand werd gestoken. Demissionair ministers Ank Bijleveld (Defensie) en Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken) spraken hier woensdag hun afkeuring over uit. Bijleveld noemde het protest "ernstig en verwerpelijk" en Kaag vond het "harteloos".
Broekers-Knol vindt het "heel jammer en verdrietig" dat het dinsdagavond zo uit de hand liep. Ze benadrukt het recht van iedereen om te demonstreren, maar zegt ook dat de zorgen om de veiligheid volgens haar onterecht zijn. Donderdag gaat ze bij verschillende noodopvanglocaties langs, onder meer om te praten met de mensen die de opvang regelen. Een gesprek met de bewoners van Harskamp staat vooralsnog niet op de planning.
Andere opvangcentra, zoals Zoutkamp, zijn volgens de bewindsvrouw sneller vol geraakt dan gedacht omdat ook mensen met andere landen als bestemming, zoals België of Frankrijk, er zijn opgevangen. Om hoeveel mensen het gaat met een andere landsbestemming, is niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
14 uur geleden