Broekers-Knol: kabinet zal risicogroepen uit Afghanistan helpen
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat een motie van de Tweede Kamer die het kabinet oproept om een brede groep mensen uit Afghanistan bescherming te bieden "naar letter en geest" uitvoeren. Dat heeft staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asielbeleid) toegezegd in een debat, waarin zij het hard te verduren kreeg van de linkse oppositie naar aanleiding van haar recente uitspraken over Afghaanse asielzoekers.
Broekers doelt op een motie van D66-Tweede Kamerlid Salima Belhaj, die eerder werd aangenomen met een meerderheid van 84 stemmen. Het gaat niet alleen om mensen in Afghanistan die Nederland daar hielpen, maar ook om mensenrechtenactivisten en journalisten. De Kamer wil dat zij zo snel mogelijk worden geƫvacueerd en hun asielverzoek in Nederland kunnen doen. De VVD steunde de motie niet maar de andere drie partijen uit de oude regeringscoalitie wel.
De linkse oppositiepartijen zijn er niet gerust op dat het huidige kabinet de motie wil uitvoeren. Zeker na de omstreden uitspraken van Broekers-Knol in een interview afgelopen weekend, wilden zij in het debat opheldering. De staatssecretaris had haar beweringen zondag al ingetrokken en zei woensdag opnieuw te betreuren dat zij die had gedaan. Ze zei dat ze vooral aandacht had willen vragen voor de zorgen die zij heeft over een goede opvang van asielzoekers in Nederland. Volgens Broekers-Knol zitten de opvangcentra aan hun grenzen.
De staatssecretaris van VVD-huize had dit weekend in een interview gezegd dat er 100.000 Afghanen naar Nederland willen komen en dat er sprake zou zijn van een braindrain als veel opgeleide Afghanen vertrekken uit het land. Linkse partijen spraken van verwijtbare en feitelijk onjuiste informatie, waarmee ze het draagvlak voor het asielbeleid in Nederland zou ondermijnen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
4 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
5 uur geleden