Brochure zet Goese vrijwilligers in spotlight: ‘Ik word gelukkig als ik iets voor iemand kan betekenen’
GOES – In Ter Weel in Goes is de brochure ‘Samen ouder worden’ feestelijk gelanceerd. Hierin staan acht portretten van vrijwilligers uit de gemeente Goes die vertellen over de kracht en de waarde van vrijwilligerswerk.
Programmamedewerker Adrianne Diepeveen-Baas van het platform Vrijwillige Inzet vertelde, in het bijzijn van vrijwilligers, dat het programma Samen Ouder Worden inzet op samenwerkingen met ouderen, vrijwilligers- en bewonersinitiatieven, de gemeente en met beroepskrachten in zorg en welzijn, die beter aansluiten bij de wensen van ouderen. “Het programma is gelanceerd vlak voor de corona”, aldus Diepeveen-Baas. Er wordt samengewerkt in vijfendertig gemeenten en tien organisaties. De pilot vond plaats in Middelburg en daarna was Goes aan de beurt. Het doel van het programma is de waarde van ouderen te versterken door middel van vrijwillige inzet. Het is belangrijk dat mensen blijven deelnemen aan de samenleving en dat de kracht (ervaring, kennis en kunde) van de oudste generatie zichtbaar gemaakt en gemobiliseerd wordt. Daarnaast is het programma er op gericht op een betere afstemming tussen vrijwilligersorganisaties”.
Omzien
De brochure is in een oplage van tweeduizend gedrukt en bedoeld om te inspireren en vrijwilligerswerk door ouderen te stimuleren. “Kenmerkend vond ik dat alle geïnterviewden hun vrijwilligerswerk als heel normaal ervaren. Ik vind dat zij wel mogen beseffen dat ze een beetje bijdragen aan een mooiere wereld”, stelt Adrienne. Dat geldt ook voor de 85-jarige Ria Hilgeman die op de voorkant van de brochure prijkt. “Ik vind het heel leuk om in de folder te staan, maar omdat ik mijn vrijwilligerswerk zo graag doe, voelt het niet als heel bijzonder. Ik heb in een verzorgingstehuis gewerkt als schoonmaakster, maar nam al snel wat zorgtaken op mij omdat mij dat altijd al aantrok: het omzien naar een ander”. Ria werkt nu al bijna vijfentwintig jaar als vrijwilligster voor de NPV, een organisatie die zich richt op het geven van thuishulp. “Ik bezoek elke twee weken een vrouw die niet kan praten. Op een gegeven moment leer je elkaar zo goed kennen dat je elkaar kunt begrijpen zonder woorden. Dat vind ik heel mooi. De lach van iemand geeft zo veel positiviteit. Ik word heel gelukkig als ik iets voor een ander kan betekenen”.
Meer uit Beveland
GOES - Steeds meer mantelzorgers in de gemeente Goes raken overbelast. Uit onderzoek van Independer, gebaseerd op cijfers van het CBS, RIVM en de GGD's, blijkt dat het aantal zwaar- tot overbelaste mantelzorgers in Goes in twee jaar tijd met maar liefst 265 procent is gestegen. Daarmee is de stijging hier het sterkst van heel Zeeland.
19 uur geledenGOES - Werk vinden is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Voor mensen met een ziekte of beperking kan de zoektocht naar een baan vol drempels zitten. De landelijke stichting Incluvisie wil dat veranderen en organiseert op dinsdag 26 november een online bijeenkomst waarin werkgevers en werkzoekenden uit Zeeland met elkaar in gesprek gaan over inclusie op de arbeidsmarkt.
21 uur geledenGOES - Een fietser is vrijdagmorgen zwaargewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Goes. Het Mobiel Medisch Team (MMT) vanuit Rotterdam werd ingezet.
23 uur geledenHEINKENSZAND - Inwoners van de gemeente Borsele hebben hun voorwaarden voor de komst van nieuwe kerncentrales bij Borssele aangescherpt en uitgebreid. Tijdens een bijeenkomst eerder deze week overhandigde de Borselse Voorwaarden Groep het vernieuwde pakket aan burgemeester Gerben Dijksterhuis.
23 uur geledenGOES - De nieuwe sporthal van sport- en recreatiecentrum Omnium in Goes werd afgelopen week geopend. Wethouders Joost de Goffau en André Van der Reest van de gemeente Goes deden dat middels een potje badminton, in pak . De oude, meer dan veertig jaar oude hal, was volledig op. De sporthal werd daarom eerder dit jaar gesloopt. "Zo'n sloop doet best wat met mensen, maar een nieuwe sporthal was echt hard nodig," Vertelt Bart van den Heuvel, directeur van Omnium.
1 dag geledenGOES - Het Hulster bedrijf Colsen heeft zowel de jury- als de publieksprijs gewonnen bij de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo 2025. De prijzen werden woensdagavond uitgereikt tijdens de netwerkbeurs Contacta in de Zeelandhallen in Goes. Het was de 23e editie van de prijs, die innovatie en ondernemerschap in Zeeland in het zonnetje zet.
1 dag geledenGOES - Met een brede glimlach werd de 22-jarige John Eggebeen woensdag gehuldigd bij Scalda. De student Elektrotechniek uit Zeeland won afgelopen september goud tijdens EuroSkills 2025 in Denemarken en mag zich officieel Europees kampioen Elektrotechnicus Gebouwen noemen. Bovendien kreeg hij de titel 'Best of Nation' als beste Nederlandse deelnemer van het toernooi.
1 dag geleden