Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten willen weer wapens naar Saudi-Arabië exporteren

Britten willen weer wapens naar Saudi-Arabië exporteren

LONDON (ANP/DPA) - Het Verenigd Koninkrijk wil ondanks internationale bezorgdheid weer wapens gaan leveren aan Saudi-Arabië. Volgens de Britse minister van Handel Lizz Truss is er geen risico dat de Saudi's met de wapens misdaden begaan in de Jemenitische burgeroorlog, waarin Saudi-Arabië partij is. Zowel de oppositie als activisten zijn kritisch over de aankondiging van Truss.

Een door de Saudi's aangevoerde alliantie voert sinds 2014 strijd tegen de door Iran gesteunde Houthi-rebellen in Jemen. Daarbij zijn al tienduizenden burgers omgekomen en zijn miljoenen op de vlucht geraakt. De wapenuitvoer werd daarom tijdelijk stopgezet door een Britse rechtbank.

Antiwapenhandelactivisten noemen de plannen van de Britse regering een 'moreel faillissement'. Bombardementen door de Saudische coalitie veroorzaakten een humanitaire crisis in Jemen, die momenteel als de ergste in de wereld geldt. De organisatie Campaign Against Arms Trade (Campagne tegen Wapenhandel) kondigde aan dat zij de regeringsplannen juridisch gaat aanvechten.

Emily Thornberry, parlementslid van de oppositiepartij Labour, vindt het besluit van Truss "moreel niet te rechtvaardigen". Noodhulporganisatie Save The Children laat weten dat kinderen in Jemen "bescherming en niet nog meer bommen nodig hebben". Mensenrechtenorganisatie Amnesty International beschrijft de stap van de Britse regering als "ten diepste cynisch".

Londen legde Saudi-Arabië maandag nog sancties op, waaronder toegangsverboden, vanwege de brute moord op de journalist Jamal Khashoggi in het Saudische consulaat in Istanbul in 2018. De Saudische regering had de moord onder internationale druk toegegeven.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij ontploffing in binnenstad New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - Zeker acht mensen in India zijn omgekomen bij een explosie in hoofdstad New Delhi. Dat melden meerdere Indiase media op basis van lokale autoriteiten. Ook zijn zeker twintig mensen gewond geraakt, van wie volgens The Times of India drie zwaargewond.

1 uur geleden
Franse oud-president Sarkozy vrijgelaten uit gevangenis

PARIJS (ANP/AFP) - Nicolas Sarkozy is vrijgelaten uit de gevangenis. De oud-president van Frankrijk mag van de rechtbank zijn hoger beroep in de Libië-affaire in vrijheid afwachten.

1 uur geleden
Politie Nepal arresteert meer dan 400 mensen voor Gen Z-protesten

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese politie heeft 423 mensen gearresteerd voor de zogenoemde Gen Z-protesten in september, meldt de politie maandag. De arrestanten worden onder meer beschuldigd van moord, verboden wapenbezit, diefstal en vandalisme.

2 uur geleden
BBC-voorzitter biedt excuses aan voor Trump-montage

LONDEN (ANP) - De voorzitter van de Britse omroep BBC Samir Shah heeft excuses aangeboden voor de manier waarop een speech van de Amerikaanse president Donald Trump is bewerkt. Delen uit de toespraak werden in een Panorama-documentaire aan elkaar geplakt, waarbij onder meer zou zijn weggelaten dat hij opriep tot een vreedzaam protest.

2 uur geleden
Klimaattop van start met tienduizenden bezoekers, maar zonder VS

BELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém is de jaarlijkse VN-klimaattop officieel begonnen. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs bespreken landen de komende twee weken de toestand van het klimaat. Volgens schattingen wonen 50.000 mensen de top dit jaar bij. De Verenigde Staten doen niet mee. Daarmee ontbreekt het land met de op een na hoogste uitstoot van broeikasgassen (na China).

2 uur geleden
Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep

PARIJS (ANP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep in een zaak over campagnefinanciering. Een rechtbank heeft dat maandag besloten, meldt de Franse zender BFMTV. Sarkozy zit sinds 21 oktober een straf van vijf jaar uit voor criminele samenzwering.

2 uur geleden
Israël geeft opnieuw Palestijnse lichamen vrij

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Gazaanse gezondheidsministerie zegt van Israël de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen te hebben ontvangen. Daarmee komt het totaal op 315 sinds het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël een maand geleden.

3 uur geleden