Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Britten willen hogere limiet contactloze betalingen dan in EU'

'Britten willen hogere limiet contactloze betalingen dan in EU'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Britse banken willen hun limiet voor contactloze betalingen zonder het intoetsen van een pincode verhogen tot 100 pond. Dat is omgerekend bijna 112 euro. Als ze hiervoor toestemming krijgen van de Britse overheid, zou dat een van de eerste keren zijn sinds de brexit waarbij Groot-Brittannië duidelijk afwijkt van de normen van de Europese Unie, meldt de Britse krant The Times.

De voorgestelde limiet is meer dan het dubbele van het bestaande maximum van 45 pond, dat in lijn is met EU-regels. Volgens de krant hebben brancheorganisatie UK Finance en diverse spelers in de markt het idee al voorgelegd aan de het ministerie van Financiën in Londen. Die moet nog een oordeel vellen. De stap zou ook de goedkeuring vereisen van de financiële toezichthouder FCA.

Het Verenigd Koninkrijk staat sinds vrijdag op eigen benen. Het land verliet rond de jaarwisseling de interne Europese markt waarmee het voor het eerst in bijna een halve eeuw ook niet meer aan de handelsregels van de EU hoeft te voldoen. De wens om het limiet voor contactloze betalingen te verhogen komt voort uit de bezorgdheid over de verspreiding van het coronavirus. Dat heeft ertoe geleid dat Britse winkels en consumenten steeds vaker de voorkeur geven aan contactloze betaalmethoden.

Aan het begin van de coronacrisis was het betreffende limiet al eens verhoogd, van 30 pond naar 45 pond. Maar bij die verhoging bleven de Britten nog wel binnen de normen van Brussel. In tal van Europese landen zijn de limieten afgelopen jaar opgekrikt. Zo hoeven Nederlanders bij contactloze transacties tot 50 euro ook niet meer per se hun pincode in te tikken. Ook werd de zogeheten cumulatieve limiet, voor meerdere contactloze betalingen zonder pincode achter elkaar, verhoogd van 50 tot 100 euro. Door die veranderingen dragen ook banken een steentje bij om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan.

Meer uit Financieel

Zwitserse maker zakenjets schort levering aan VS op om heffingen

STANS (ANP/RTR) - De Zwitserse vliegtuigfabrikant Pilatus heeft de leveringen van zijn zakenjets PC-12 en PC-24 aan de Verenigde Staten opgeschort. Volgens het bedrijf zorgen de forse nieuwe Amerikaanse importheffingen, die voor Zwitserland wel 39 procent bedragen, voor een "aanzienlijk concurrentienadeel".

11 minuten geleden
Trump breidt lijst mogelijke opvolgers Powell uit, meldt WSJ

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het team van de Amerikaanse president Donald Trump wil meer kandidaten toevoegen aan de lijst van mogelijke opvolgers van de huidige voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell. Daarmee zouden er nu zo'n tien mensen op de lijst staan. Dit melden ambtenaren aan The Wall Street Journal (WSJ).

10 uur geleden
Nasdaq stijgt naar nieuwe recordstand om optimisme renteverlaging

NEW YORK (ANP) - Techgraadmeter Nasdaq heeft vrijdag een nieuwe recordslotstand bereikt op de aandelenbeurzen in New York. Ook andere beursindices zijn hoger gesloten. Beleggers speculeerden meer op een renteverlaging volgende maand door de Federal Reserve.

11 uur geleden
WTO verhoogt verwachtingen goederenhandel wereldwijd om import VS

GENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) heeft de verwachtingen voor de wereldwijde goederenhandel voor dit jaar verhoogd. Dat komt vooral doordat de Verenigde Staten in het eerste kwartaal veel meer goederen hadden geïmporteerd, in aanloop naar de aangekondigde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.

12 uur geleden
Bloomberg: VS helderen 'desinformatie' goudheffing binnenkort op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis wil binnenkort een decreet uitvaardigen om "desinformatie" over plannen voor importheffingen op goud op te helderen. Dit meldt onder meer persbureau Bloomberg op basis van een anonieme ambtenaar.

12 uur geleden
WSJ: regering VS bereidt beursgang hypotheekverstrekkers voor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van Donald Trump bereidt een beursgang van hypotheekverstrekkers Fannie Mae en Freddie Mac voor, melden ingewijden aan The Wall Street Journal (WSJ). Mogelijk kunnen de aandelen van de door de overheid gecontroleerde hypotheekreuzen dit jaar al verhandeld worden.

12 uur geleden
Noorwegen wil nieuwe boorvergunningen voor olie en gas verlenen

OSLO (ANP/RTR) - Noorwegen bereidt een nieuwe ronde vergunningen voor boringen naar olie en aardgas bij de Noorse kust voor. Dit meldt de Noorse minister van Energie vrijdag. Het is de eerste aanbieding van nieuwe boorvergunningen in onontgonnen gebieden sinds 2021.

12 uur geleden