Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britten verlengen overgangsperiode Noord-Ierland

Britten verlengen overgangsperiode Noord-Ierland

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat de huidige overgangsperiode die geldt voor Noord-Ierland eenzijdig verlengen. Dat heeft de Britse brexitministrer David Frost gezegd. Londen wil zo verdere onderhandelingen met de Europese Unie mogelijk maken.

Volgens de brexitovereenkomst die het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie sloten moeten alle goederen die Noord-Ierland ingaan voldoen aan de Europese regels. Dat werd afgesproken om te voorkomen dat er een harde grens tussen Noord-Ierland en EU-lidstaat Ierland zou ontstaan. Er was wel een overgangsperiode waarbij nog niet werd verlangd dat alle goederen die vanuit Groot-Brittannië naar Noord-Ierland worden verhandeld alle benodigde papieren zoals gezondheidscertificaten hebben.

Die overgangsperiode gold eigenlijk voor drie maanden, maar in maart verlengden de Britten hem al eenzijdig. In juni gebeurde dat nogmaals, maar deze keer met goedkeuring van de EU. Gesprekken tussen Londen en Brussel hebben echter nog steeds niets opgeleverd.

Onwerkbaar

De Britse regering wil dat het Noord-Ierlandprotocol, zoals het officieel heet, wordt aangepast omdat het onwerkbaar is. De EU meent dat de Britten wisten waar ze voor tekenden en willen dat hun zorgen op een andere manier worden ondervangen. Frost was de hoofdonderhandelaar namens de Britten voor het brexitakkoord. Premier Boris Johnson koos er juist voor om alleen Noord-Ierland aan de EU-voorwaarden te koppelen in plaats van heel het Verenigd Koninkrijk zoals zijn voorgangster Theresa May wilde.

"Om ruimte te bieden voor verdere onderhandelingen met de EU en om voor zekerheid en stabiliteit voor bedrijven te zorgen terwijl die discussies lopen, gaat de overheid het Noord-Ierlandprotocol op huidige basis doorzetten", aldus Frost in een verklaring aan het Britse Hogerhuis. De Europese Commissie liet weten geen juridische stappen te zullen zetten vanwege de verlenging.

Meer uit Financieel

Centraal Beheer: honderdduizenden schadeclaims door extreem weer

APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.

1 uur geleden
Nederlands bitcoinbedrijf Bitonic gehackt

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic is gehackt, waarbij bitcoins van drie klanten zijn gestolen. Volgens het bedrijf gaat het om "een klein bedrag" en zijn de klanten inmiddels volledig gecompenseerd. Bij andere accounts zijn de inloggegevens gewijzigd.

3 uur geleden
Beursgang Anthropic wakkert optimisme op Wall Street aan

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag hoger gesloten, aangevoerd door chipbedrijven. De aanvraag voor een beursgang van AI-bedrijf Anthropic wakkerde het enthousiasme onder beleggers voor investeringen in kunstmatige intelligentie opnieuw aan. Beleggers hopen dat de beursgang de kwakkelende technologiesector een nieuwe impuls geeft.

3 uur geleden
Nexperia ziet omzet verder groeien na breuk met Chinese tak

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia, die vorig jaar onderwerp was van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, boekte in het derde kwartaal opnieuw omzetgroei. Het concern verwacht dat de groei de rest van het jaar verder aantrekt, gesteund door een aanhoudend sterke vraag en een uitbreiding van de productiecapaciteit.

4 uur geleden
Klachten over barsten in scherm opvouwbare iPhone Duo van Apple

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Over de iPhone Duo, een van de belangrijkste nieuwe producten van Apple in jaren, komen steeds meer klachten binnen van klanten bij wie het opvouwbare scherm al na enkele uren of dagen is gebarsten. Klanten met een beschadigd scherm melden dat ze een krakend geluid hoorden toen ze de telefoon openvouwden. Vervolgens ontstond er een grote barst langs de vouwnaad in het midden van het scherm. Sommige gebruikers kregen ook te maken met een witte vlek of een ander probleem met het scherm.

6 uur geleden
Banken en chipbedrijven houden AEX uit het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

7 uur geleden
Microsoft biedt 60.000 werknemers vertrekregeling aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.

7 uur geleden