Britten starten onderzoek naar nalatige luchtvaartmaatschappijen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse concurrentiewaakhond CMA is een onderzoek gestart naar luchtvaartmaatschappijen British Airways en Ryanair. De twee zouden hebben nagelaten om klanten geld terug te geven nadat hun vluchten geannuleerd werden.
De CMA zei in een verklaring een handhavingszaak tegen de maatschappijen te zijn begonnen. Tijdens de lockdownperiode in het Verenigd Koninkrijk weigerden de maatschappijen geld terug te storten, terwijl de vluchtverboden van hogerhand waren opgelegd.
In plaats van geld terug, koos British Airways ervoor om vouchers aan te bieden. Ook boden beide maatschappijen omboekregelingen aan. Volgens de wet hebben klanten in het Verenigd Koninkrijk het recht om binnen 14 dagen het geld teruggestort te krijgen.
Ongelooflijk
De CMA zegt te begrijpen dat luchtvaartmaatschappijen het moeilijk hebben tijdens de coronacrisis, maar daar mogen mensen die de regels naleven niet de dupe van worden. "Klanten hebben deze vluchten te goeder trouw geboekt en waren wettelijk niet in staat te vliegen door omstandigheden waarop zij geen invloed hadden", zo klinkt het. "Wij vinden dat deze mensen hun geld terug hadden moeten krijgen."
British Airways noemde het "ongelooflijk" dat de regering een industrie die op haar knieën ligt nog meer straft. Volgens de maatschappij wordt het luchtvaartmaatschappijen al meer dan een jaar onmogelijk gemaakt om "zinvol" te vliegen. Daarnaast zou de maatschappij klanten ook hebben terugbetaald.
Ryanair zegt verzoeken om terugbetaling per geval te hebben bekeken. In gevallen waar terugbetaling gerechtvaardigd was, is dat volgens de prijsvechter ook gebeurd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden van de grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel, kunnen volgend jaar mogelijk een bescheiden pensioenverhoging tegemoetzien. Dankzij positieve rendementen hebben Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) en bpfBOUW hun financiële situatie in het tweede kwartaal duidelijk verbeterd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.
11 uur geleden