
'Britten sluiten brexit-handelsdeal met Noorwegen'
OSLO (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft een deal gesloten met Noorwegen over de handelsrelatie na de brexit. Dat meldden de Noorse staatszender NRK en nieuwsagentschap NTB op basis van bronnen. Naar verluidt worden vrijdag details over de handelsovereenkomst naar buiten gebracht.
De deal moet wel worden goedgekeurd door het Noorse parlement. Een woordvoerder van het Noorse ministerie voor Handel, Industrie en Visserij kon de berichtgeving niet bevestigen. Het Britse handelsministerie zei dat er nog gesprekken gaande zijn en dat die positief verlopen. Beide partijen zijn toegewijd aan het snel sluiten van een nieuwe handelsovereenkomst, aldus de woordvoerder daarvan.
Na het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie en het aflopen van de overgangsperiode eind december moesten de Britten en Noren het doen met tijdelijke handelsovereenkomsten. Eerder had Londen namelijk als EU-lid een handelsovereenkomst met Oslo. Noorwegen maakt geen deel uit van de EU, maar doet wel mee aan belangrijke programma's van het landenblok.
Meer uit Financieel
WEZEP (ANP) - Het failliete aardappelproductenmerk CêlaVíta maakt een goede kans op een doorstart, denkt curator Frans Aartsen. Zo'n tien kandidaten hebben zich afgelopen week gemeld. "Hoe serieus die zijn, moet nog blijken. Maar op basis van de eerste inschatting hebben we goede hoop, ook door het aantal kandidaten", laat Aartsen weten.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten kunnen beter geen bh's, slips, lingerie en badmode meer kopen bij webwinkel shopsapph.com. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt voor de praktijken van UltraCool, het bedrijf achter die shop. De afgelopen maanden heeft de toezichthouder honderden klachten ontvangen van consumenten. Ook heeft een rechter eerder al geoordeeld dat UltraCool het merk SAPPH helemaal niet meer mag gebruiken.
30 minuten geledenSHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse horlogemaker Swatch heeft zijn excuses aangeboden voor een advertentie waarin een Aziatisch model een 'spleetoog'-pose aannam. Daarbij trok het mannelijke model zijn ooghoeken omhoog en naar achteren.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Regionale postbedrijven vrezen voor het voortbestaan van duizenden banen door een nieuwe Postwet waaraan wordt gewerkt. "De voorstellen van de minister leiden ertoe dat 4500 mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt die bij ons werken op straat komen te staan", heeft Lotte de Boer van de ledenraad van samenwerkingsverband Business Post gezegd in gesprek met radiozender BNR.
54 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is maandag verder weggezakt. De grootste cryptomunt ter wereld bereikte vorige week donderdag nog een nieuw recordniveau op iets meer dan 125.500 dollar, omgerekend ongeveer 107.500 euro. Sindsdien heeft de markt "aanhoudende winstnemingen gezien", zegt Caroline Mauron, medeoprichter van cryptoplatform Orbit Markets.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol dreigt op twee meetplekken de geluidsgrenzen te overschrijden. Dat meldt de luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in een maandag verschenen halfjaarrapport. Halverwege het jaar is al meer dan de helft van de beschikbare geluidsruimte verbruikt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag weinig beweging zien. Beleggers wachten op de verdere ontwikkelingen rond Oekraïne. Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin leverde vrijdag geen akkoord op over een staakt-het-vuren. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt maandagavond in het Witte Huis met Trump. Ook een aantal Europese leiders en NAVO-baas Mark Rutte vergezellen Zelensky bij die ontmoeting.
3 uur geleden