
Britten: Oekraïne mag Rusland aanvallen als zelfverdediging
TALLINN (ANP/DPA) - Oekraïne mag Rusland aanvallen als zelfverdediging, vindt de Britse regering. Volgens de Britse minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly heeft Oekraïne principieel het recht om uit zelfverdediging buiten zijn eigen grondgebied toe te slaan, om het de Russen moeilijk te maken Oekraïens grondgebied te treffen.
"Legitieme militaire doelen buiten de eigen grens maken deel uit van het recht op zelfverdediging van Oekraïne," zei Cleverly tijdens een persconferentie met zijn Estse ambtgenoot in de Estse hoofdstad Tallinn. Hij wilde echter geen commentaar geven op de drones die recent op de Russische hoofdstad Moskou terechtkwamen. "Ik heb geen details en ik ga niet speculeren over de aard van de droneaanvallen op Moskou," zei hij.
Meer uit Buitenland
RIGA (ANP) - Na Polen sluit ook Letland deels zijn luchtruim langs de grens met Rusland en Belarus. De Letse krijgsmacht drong daarop aan nadat Russische drones in de nacht van dinsdag op woensdag Polen waren binnengevlogen.
8 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen voert beperkingen in voor het vliegverkeer in het oosten van het land, langs de grens met Belarus en Oekraïne. Daartoe is besloten wegens de schending van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in spoedzitting bijeen op verzoek van Polen. Dit heeft het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Polen wendt zich tot de raad vanwege de schendingen van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.
2 uur geledenDENPASAR (ANP/DPA/AFP) - Het dodental na de overstromingen in Indonesië is opgelopen. Op de eilanden Bali en Flores zijn achttien doden gevallen. De autoriteiten melden dat er nog zes vermisten zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de uitzetting van de ruim 300 Zuid-Koreaanse werknemers van een Hyundai-LG batterijfabriek uitgesteld, omdat hij had voorgesteld dat ze zouden blijven om Amerikanen op te leiden. De werknemers waren gearresteerd bij een immigratiecontrole. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van Zuid-Koreaanse functionarissen.
4 uur geledenGENT (ANP/AFP) - Het Festival van Vlaanderen in Gent heeft de deelname van het Münchens Filharmonisch Orkest geweigerd, omdat de Israëlische dirigent Lahav Shani ook chef-dirigent is van het Israëlisch Filharmonisch Orkest. In een verklaring zeggen de festivalorganisatoren "niet in staat te zijn voldoende duidelijkheid te kunnen verschaffen over zijn houding" tegenover de acties van de Israëlische regering in Gaza.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Bij een explosie van een tankwagen met gas in het oosten van Mexico-Stad, zijn drie mensen overleden. Bijna 70 anderen raakten bij het incident gewond.
7 uur geleden