Britten komen met extra miljarden om coronacrisis te bezweren
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering trekt nog eens 4,6 miljard pond (5,1 miljard euro) uit om bedrijven door de coronacrisis te loodsen. Het Verenigd Koninkrijk kondigde onlangs een strenge lockdown aan om het hard oplopende aantal coronabesmettingen in het land tegen te gaan.
Minister van Financiën Rishi Sunak zei dat bedrijven in onder meer de detailhandel, horeca en de recreatiesector een eenmalige subsidie van maximaal 9000 pond kunnen aanvragen. Dat geld kunnen ze gebruiken om de eerste maanden van dit jaar door te komen.
Premier Boris Johnson kondigde maandag aan het land op slot te gooien om het hoge aantal coronagevallen door een zeer besmettelijke variant van het virus omlaag te krijgen. Het virus verspreidt zich in het Verenigd Koninkrijk dusdanig snel dat het binnen drie weken voor grote problemen kan zorgen in de gezondheidszorg, aldus de Britse National Health Service (NHS).
Behalve de subsidies, ter waarde van ongeveer 4 miljard pond, zal de Britse regering 594 miljoen pond aan financiering verstrekken aan de regeringen van Schotland, Wales en Noord-Ierland. Sunak zei in november dat maatregelen die tot dan toe zijn genomen om de economie door de pandemie heen te helpen dit boekjaar ongeveer 280 miljard pond zouden kosten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
5 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
6 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
6 uur geleden