Britten doneren miljoenen aan WHO voor aanpak coronapandemie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk geeft 65 miljoen pond (74 miljoen euro) aan Wereldgezondheidsorganisatie WHO als hulp bij de bestrijding van de coronapandemie. Dat geld is onderdeel van een breder steunpakket ter waarde van 200 miljoen pond. De Britse gift volgt enkele dagen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde de financiering van de WHO stop te zetten.
Regeringen en instantie wereldwijd voelen steeds meer de noodzaak van het samen optrekken tegen het virus. Zeker nu in verschillende landen in Europa de lockdown-regels mogelijk worden versoepeld.
De Britse afdeling voor internationale ontwikkelingen zei in een verklaring dat de financiering is bedoeld om de verspreiding van het virus in ontwikkelingslanden te voorkomen. Daarnaast moet een tweede golf van infecties in het Verenigd Koninkrijk worden voorkomen. Volgens de Britten kan het virus alleen effectief worden aangepakt als ook de gezondheidszorgstelsels van kwetsbare ontwikkelingslanden worden versterkt. Daar zijn dan ook de Britten bij gebaat.
Eerder uitte Trump kritiek op de organisatie. De WHO was volgens hem te mild over de inspanningen van China om het virus aan het begin van de uitbraak in bedwang te houden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
6 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
11 uur geleden