Britten doneren miljoenen aan WHO voor aanpak coronapandemie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk geeft 65 miljoen pond (74 miljoen euro) aan Wereldgezondheidsorganisatie WHO als hulp bij de bestrijding van de coronapandemie. Dat geld is onderdeel van een breder steunpakket ter waarde van 200 miljoen pond. De Britse gift volgt enkele dagen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde de financiering van de WHO stop te zetten.
Regeringen en instantie wereldwijd voelen steeds meer de noodzaak van het samen optrekken tegen het virus. Zeker nu in verschillende landen in Europa de lockdown-regels mogelijk worden versoepeld.
De Britse afdeling voor internationale ontwikkelingen zei in een verklaring dat de financiering is bedoeld om de verspreiding van het virus in ontwikkelingslanden te voorkomen. Daarnaast moet een tweede golf van infecties in het Verenigd Koninkrijk worden voorkomen. Volgens de Britten kan het virus alleen effectief worden aangepakt als ook de gezondheidszorgstelsels van kwetsbare ontwikkelingslanden worden versterkt. Daar zijn dan ook de Britten bij gebaat.
Eerder uitte Trump kritiek op de organisatie. De WHO was volgens hem te mild over de inspanningen van China om het virus aan het begin van de uitbraak in bedwang te houden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
4 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
4 uur geleden