Britten doneren miljoenen aan WHO voor aanpak coronapandemie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk geeft 65 miljoen pond (74 miljoen euro) aan Wereldgezondheidsorganisatie WHO als hulp bij de bestrijding van de coronapandemie. Dat geld is onderdeel van een breder steunpakket ter waarde van 200 miljoen pond. De Britse gift volgt enkele dagen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde de financiering van de WHO stop te zetten.
Regeringen en instantie wereldwijd voelen steeds meer de noodzaak van het samen optrekken tegen het virus. Zeker nu in verschillende landen in Europa de lockdown-regels mogelijk worden versoepeld.
De Britse afdeling voor internationale ontwikkelingen zei in een verklaring dat de financiering is bedoeld om de verspreiding van het virus in ontwikkelingslanden te voorkomen. Daarnaast moet een tweede golf van infecties in het Verenigd Koninkrijk worden voorkomen. Volgens de Britten kan het virus alleen effectief worden aangepakt als ook de gezondheidszorgstelsels van kwetsbare ontwikkelingslanden worden versterkt. Daar zijn dan ook de Britten bij gebaat.
Eerder uitte Trump kritiek op de organisatie. De WHO was volgens hem te mild over de inspanningen van China om het virus aan het begin van de uitbraak in bedwang te houden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
49 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiƫle vergelijkingssite Geld.nl.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiƫle steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.
3 uur geleden