Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse waakhond kan geen goed toezicht houden op cryptobeurs

Britse waakhond kan geen goed toezicht houden op cryptobeurs

LONDEN (ANP) - De Financial Conduct Authority (FCA) is niet in staat om goed toezicht te houden op de activiteiten van cryptobeurs Binance. De grootste cryptobeurs ter wereld heeft nagelaten voldoende informatie te verstrekken aan de FCA over zijn bedrijfsvoering, bedrijfsstructuur en manieren waarop consumenten zijn producten gebruikten. Dat leidde ertoe dat de Britse marktwaakhond de laatste weken hard optrad tegen de onderneming. Zo mag Binance in het land bijvoorbeeld geen reclame meer maken.

De FCA, een van de leidende financiële toezichthouders in de wereld, wees woensdag in een mededeling wederom op de risico's van Binance. De waakhond noemt de kwestie rondom Binance "met name zorgwekkend omdat de onderneming deel uitmaakt van een wereldwijde groep die complexe financiële producten met een hoog risico aanbiedt, die een aanzienlijk risico vormen voor consumenten". Binance faciliteert honderden miljarden dollars in transacties per maand.

De in Londen gevestigde filialen van Binance, die bij de FCA als beleggingsmaatschappij geregistreerd staan, hadden onvoldoende informatie verstrekt over de producten die in het land worden aangeboden. Daarnaast was er geen weet van de activiteiten van de wereldwijde beurs of de bredere producten die op Binance.com worden aangeboden en die buiten het werkterrein van de FCA vallen. Dat betekende dat het op de Kaaimaneilanden gevestigde Binance "niet in staat was effectief toezicht uit te oefenen", aldus de FCA.

Kennisgevingen op website

Binance zei dat het "in gesprek bleef met de FCA om eventuele kwesties op te lossen". Het bedrijf voegde eraan toe dat het had voldaan aan een reeks eisen die de FCA in juni had gesteld, waaronder het plaatsen van kennisgevingen op zijn website. Evengoed werd het het Britse filiaal van Binance verboden gereguleerde producten aan te bieden.

Britten kunnen overigens nog wel derivaten en andere gereguleerde producten verhandelen op de Binance.com. De beurs heeft geen formeel hoofdkantoor en maakt gebruik van filialen in verschillende rechtsgebieden om toegang te krijgen tot het conventionele financiële banksysteem.

Afgeschermde Britse beurs

Binance was bezig met het opzetten van een aparte, afgeschermde Britse beurs met FCA-goedkeuring genaamd Binance Markets. Het bedrijf had een aanvraag ingediend om een geregistreerde Britse crypto-onderneming te worden, maar trok die aanvraag in mei in.

De laatste maanden is de beurs onderzocht door autoriteiten in verschillende landen zoals de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Thailand, Maleisië en Japan. Ook De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwde dat Binance in Nederland actief is zonder verplichte registratie, wat concreet betekent dat het bedrijf illegaal bezig is.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

5 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

8 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

9 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

10 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

10 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

10 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

10 uur geleden