Britse waakhond kan geen goed toezicht houden op cryptobeurs
LONDEN (ANP) - De Financial Conduct Authority (FCA) is niet in staat om goed toezicht te houden op de activiteiten van cryptobeurs Binance. De grootste cryptobeurs ter wereld heeft nagelaten voldoende informatie te verstrekken aan de FCA over zijn bedrijfsvoering, bedrijfsstructuur en manieren waarop consumenten zijn producten gebruikten. Dat leidde ertoe dat de Britse marktwaakhond de laatste weken hard optrad tegen de onderneming. Zo mag Binance in het land bijvoorbeeld geen reclame meer maken.
De FCA, een van de leidende financiële toezichthouders in de wereld, wees woensdag in een mededeling wederom op de risico's van Binance. De waakhond noemt de kwestie rondom Binance "met name zorgwekkend omdat de onderneming deel uitmaakt van een wereldwijde groep die complexe financiële producten met een hoog risico aanbiedt, die een aanzienlijk risico vormen voor consumenten". Binance faciliteert honderden miljarden dollars in transacties per maand.
De in Londen gevestigde filialen van Binance, die bij de FCA als beleggingsmaatschappij geregistreerd staan, hadden onvoldoende informatie verstrekt over de producten die in het land worden aangeboden. Daarnaast was er geen weet van de activiteiten van de wereldwijde beurs of de bredere producten die op Binance.com worden aangeboden en die buiten het werkterrein van de FCA vallen. Dat betekende dat het op de Kaaimaneilanden gevestigde Binance "niet in staat was effectief toezicht uit te oefenen", aldus de FCA.
Kennisgevingen op website
Binance zei dat het "in gesprek bleef met de FCA om eventuele kwesties op te lossen". Het bedrijf voegde eraan toe dat het had voldaan aan een reeks eisen die de FCA in juni had gesteld, waaronder het plaatsen van kennisgevingen op zijn website. Evengoed werd het het Britse filiaal van Binance verboden gereguleerde producten aan te bieden.
Britten kunnen overigens nog wel derivaten en andere gereguleerde producten verhandelen op de Binance.com. De beurs heeft geen formeel hoofdkantoor en maakt gebruik van filialen in verschillende rechtsgebieden om toegang te krijgen tot het conventionele financiële banksysteem.
Afgeschermde Britse beurs
Binance was bezig met het opzetten van een aparte, afgeschermde Britse beurs met FCA-goedkeuring genaamd Binance Markets. Het bedrijf had een aanvraag ingediend om een geregistreerde Britse crypto-onderneming te worden, maar trok die aanvraag in mei in.
De laatste maanden is de beurs onderzocht door autoriteiten in verschillende landen zoals de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Thailand, Maleisië en Japan. Ook De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwde dat Binance in Nederland actief is zonder verplichte registratie, wat concreet betekent dat het bedrijf illegaal bezig is.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
12 minuten geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
1 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
16 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
22 uur geleden