Britse waakhond doet onderzoek naar AI-markt
LONDEN (ANP/BLOOMBRG) - De Britse concurrentiewaakhond CMA is een breed onderzoek gestart naar de ontwikkeling van de markt van kunstmatige intelligentie (AI). De toezichthouder wil daarbij weten welke impact deze snelgroeiende technologie zal hebben op de concurrentie in de technologiesector en of er meer regels nodig zijn om consumenten te beschermen.
Bij kunstmatige intelligentie worden computersystemen ontwikkeld die dicht in de buurt van menselijke intelligentie komen. Zo kunnen chatbots als ChatGPT teksten schrijven die door een mens lijken te zijn geschreven. De toenemende mogelijkheden die AI-systemen bieden hebben grote technologiebedrijven als Microsoft en Alphabet, de eigenaar van Google, ertoe aangezet om investeringen in de sector flink te versnellen.
"Het is van cruciaal belang dat de potentiële voordelen van deze transformerende technologie gemakkelijk toegankelijk zijn voor Britse bedrijven en consumenten, terwijl we mensen moeten beschermen tegen zaken als valse of misleidende informatie", zei topvrouw Sarah Cardell van de CMA. "Ons doel is om deze nieuwe technologie te helpen ontwikkelen op een manier die zorgt voor eerlijke concurrentie en bescherming van consumenten." De CMA zal het onderzoeksrapport in september publiceren.
Eerder verklaarde de G7, en groep van zeven rijke landen met bijvoorbeeld Duitsland en de Verenigde Staten, al dat de verdere ontwikkeling van AI extra regelgeving noodzakelijk maakt. In een gezamenlijke verklaring gaven de landen aan dat de regels wel zodanig ontworpen moeten worden dat een "open en stimulerende omgeving" behouden blijft voor deze in opkomst zijnde technologie. In Brussel wordt ook gewerkt aan een Europese AI-wet, waarover de EU-landen waarschijnlijk later dit jaar een besluit zullen nemen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna 12 jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.
25 minuten geledenBERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.
34 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.
1 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.
6 uur geleden