Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse vakbonden beginnen nationale staking bij spoorwegen

Britse vakbonden beginnen nationale staking bij spoorwegen

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Duizenden spoorwegarbeiders hebben dinsdag in het Verenigd Koninkrijk het werk neergelegd als onderdeel van een golf van vakbondsacties die gepland staan voor de feestdagen. De stakingen van de grootste spoorwegvakbond van het land, de Rail, Maritime and Transport (RMT), zullen het treinverkeer in het land tot en met zaterdag ernstig ontregelen. Mensen wordt geadviseerd alleen te reizen als het echt nodig is.

De spoorwegstakingen vinden deze week plaats gedurende twee periodes van 48 uur, van dinsdag tot en met woensdag en van vrijdag tot en met zaterdag. Hoewel Eurostar niet rechtstreeks betrokken is bij deze staking, zal die ook een impact hebben op de dienstregeling van de internationale treinen van het bedrijf. De toegang tot het Britse spoorwegnet is namelijk beperkt. Daarom hanteert Eurostar, die onder meer rijdt tussen Amsterdam en Londen, een aangepaste dienstregeling van 13 tot en met 17 december.

De laatste ronde van spoorwegstakingen komt op een moment dat het Verenigd Koninkrijk wordt getroffen door een golf van vakbondsacties die sinds de jaren 80 niet meer is voorgekomen. De stakingen worden gehouden om hogere lonen af te dwingen vanwege de sterk gestegen prijzen van energie en voedsel. Spoorwegwerkers hielden eerder al in juni en oktober stakingen.

Aanbod afgewezen

De RMT plant ook verdere stakingen tijdens Kerstmis en begin januari. Network Rail, de eigenaar van de Britse spoorweginfrastructuur, heeft zijn werknemers een loonsverhoging aangeboden van 5 procent met terugwerkende kracht voor dit jaar en nog eens 4 procent begin 2023. De leden van de vakbond hebben dat loonbod echter afgewezen. De Britse regering heeft er bij de vakbonden op aangedrongen om de geplande stakingen af te blazen.

Het Verenigd Koninkrijk registreerde in oktober al het hoogste aantal verloren werkdagen door arbeidsconflicten in meer dan tien jaar, blijkt uit gegevens van het Britse statistiekbureau. Volgens schattingen zullen in december naar verwachting meer dan 1 miljoen werkdagen verloren gaan door stakingen, waarmee het de ergste maand van acties zal zijn sinds juli 1989.

Meer uit Financieel

Verfmaker AkzoNobel compenseert verkoopdaling met hogere prijzen

AMSTERDAM (ANP) - Verf- en coatingsproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal de verkoopprijzen verhoogd, waardoor een lichte daling van het verkoopvolume gecompenseerd kon worden. Verder ligt het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens op koers om de fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta begin volgend jaar af te ronden.

8 minuten geleden
Randstad ziet groei terugkeren in driekwart van de markten

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft, na een sterk eerste halfjaar, ook in het derde kwartaal groei laten zien. Volgens Randstad-topman Sander van 't Noordende groeit het bedrijf inmiddels weer in driekwart van de markten waarin het actief is, waaronder de Verenigde Staten, Italië, Spanje en Nederland. Randstad had langere tijd te maken met zwakke marktomstandigheden, maar dit jaar keerde het tij.

36 minuten geleden
SpaceX voert omzet flink op dankzij AI-tak en groei bij Starlink

STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.

9 uur geleden
Wall Street overwegend hoger na cijfers en lagere olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.

9 uur geleden
Problemen bij onlinebank Revolut voorbij na storing Google Cloud

LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.

11 uur geleden
Bloomberg: Frans gistbedrijf overweegt bod op Nederlands Corbion

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.

12 uur geleden
Concern achter Ray-Ban voert omzet op uit AI- en hoorbrillen

PARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.

12 uur geleden