Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse vakbond vindt vertrek NS uit Engeland 'gemiste kans'

Britse vakbond vindt vertrek NS uit Engeland 'gemiste kans'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een Britse vakbond ziet de manier waarop de Nederlandse Spoorwegen met dochteronderneming Abellio het Verenigd Koninkrijk verlaten als een "gemiste kans". De Transport Salaried Staffs’ Association had graag gezien dat het moment werd aangegrepen om de vergaande privatisering op het Britse spoor wat terug te draaien.

Maar in plaats daarvan is het plan de activiteiten over te dragen aan het Britse management. Daardoor verandert er eigenlijk niets aan de situatie, redeneert de bond. Als een spoorbedrijf in private handen is dan zou de focus altijd liggen op "woekerwinsten", of het nu om een Britse of een buitenlandse eigenaar gaat.

De NS was lange tijd een grote speler in de buurlanden, maar besloot een aantal jaar geleden zich toch weer meer op Nederland te gaan richten. Het buitenlandse avontuur leverde veel omzet op, maar ook extra zorgen. Abellio leed grote verliezen in Duitsland, terwijl de spoorvervoerder in Schotland onder vuur kwam te liggen omdat niet werd voldaan aan bepaalde prestatiedoelen.

Eerder afscheid

Ook in politiek Den Haag wordt tegenwoordig anders aangekeken tegen de buitenlandse investeringen van organisaties als NS en Schiphol. Als het aan minister Sigrid Kaag van Financiën ligt, mogen ze alleen nog investeringen doen in het buitenland als die ook bijdragen aan het publieke belang van die bedrijven in Nederland, stelde ze begin vorige maand.

Eigenlijk had NS de Britse markt al eerder vaarwel willen zeggen. Maar er was daar lange tijd veel politieke discussie over het spoorsysteem, wat de boel vertraagde. Volgens NS is de Britse spoorsector inmiddels in een rustiger vaarwater beland.

Abellio UK telt ongeveer 15.000 medewerkers en verzorgt de treinen in de regio's East Midlands, West Midlands en Greater Anglia en in het gebied rond Liverpool. De concessie in Schotland zit er niet meer bij, want die werd eerder niet verlengd. Wel heeft de onderneming nog meer dan vijftig buslijnen in Londen. Het is de bedoeling dat de Britse activiteiten van NS ergens in de tweede helft van dit jaar voor een niet genoemd bedrag worden afgestoten.

Meer uit Financieel

LVNL verwacht vooralsnog weinig hinder van reflectie zonnepanelen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) verwacht de komende tijd nog weinig hinder van reflecterende zonnepanelen op de Zwanenburgbaan. Die baan op Schiphol is vanaf donderdag in de late middag bij zonnig weer niet beschikbaar voor landende vliegtuigen door de weerkaatsing van het zonlicht. Als het zover komt, zal dat eerst echter maar van korte duur zijn. Bovendien spelen er meerdere factoren om de baan wel of niet in gebruik te nemen.

23 minuten geleden
PostNL hoort binnenkort of het voorschot op subsidie kan krijgen

DEN HAAG (ANP) - PostNL hoort volgende week of het bedrijf een voorschot van 15 miljoen euro kan krijgen op een aangevraagde subsidie voor zijn verlieslatende postdivisie. De voorzieningenrechter van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) doet 5 september uitspraak in een door de onderneming aangespannen rechtszaak, werd donderdag bekendgemaakt.

35 minuten geleden
BAM krijgt opdracht voor versterking energienet Noord-Brabant

DEN BOSCH (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de vernieuwing en versterking van de energievoorziening in Noord-Brabant. Het onderdeel BAM Energie & Water heeft een twaalfjarige overeenkomst getekend met netbeheerder Enexis. Het project heeft een waarde van ongeveer 240 miljoen euro. BAM start eind dit jaar met de uitvoering.

2 uur geleden
Weinig beweging op Damrak na resultaten AI-chipbedrijf Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet donderdag weinig beweging zien, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de resultaten van Nvidia, het meest waardevolle bedrijf ter wereld.

3 uur geleden
IATA pleit voor verhoging pensioenleeftijd internationale piloten

SEATTLE (ANP/RTR) - De pensioenleeftijd van internationale piloten moet worden verhoogd naar 67 jaar. Op die manier zijn er meer piloten beschikbaar om aan de grote vraag naar vliegreizen te voldoen. Daarvoor pleit de internationale luchtvaartorganisatie IATA. Nu moeten internationale piloten op 65-jarige leeftijd stoppen met hun werk.

4 uur geleden
Ontslag werknemers Microsoft na protest over Israël

REDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft twee werknemers ontslagen die dinsdag op het hoofdkantoor protesteerden tegen de diensten die het bedrijf levert aan Israël. Volgens het Amerikaanse technologieconcern was dat een zeer ernstige overtreding van de bedrijfsregels.

4 uur geleden
Bloomberg: Mexico verhoogt importheffingen voor China

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse regering is van plan om volgende maand de importheffingen voor China te verhogen als onderdeel van het begrotingsvoorstel voor 2026. De hogere tarieven, die naar verwachting zullen gelden voor auto's, textiel en plastic uit China, zijn bedoeld om binnenlandse fabrikanten te beschermen tegen gesubsidieerde Chinese concurrentie, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden