Britse toezichthouder gaat AI-chatbot Snapchat mogelijk verbieden
LONDEN (ANP/RTR) - Snapchat riskeert een verbod op zijn chatbot My AI in het Verenigd Koninkrijk. De functie die werkt met kunstmatige intelligentie (AI) vormt volgens een Britse datawaakhond, de Information Commissoner's Office, een gevaar voor minderjarigen.
Als het moederbedrijf van de video- en fotoapp, Snap, niet ingrijpt om de zorgen van de toezichthouder weg te nemen, verbiedt de toezichthouder My AI mogelijk. "De voorlopige resultaten van ons onderzoek wijzen op een zorgwekkend gebrek aan analyses van Snap om privacyrisico's bij kinderen en andere gebruikers te beoordelen", schrijft de organisatie.
Het is nog niet zeker dat de Information Commissoner's Office (ICO) zal ingrijpen. Uit de voorlopige conclusies wordt ook nog niet duidelijk of Snap Britse wetgeving voor gegevensbescherming heeft geschonden, zegt de instantie. Snap laat weten de melding van de ICO te bestuderen.
Opheldering
Snapchat introduceerde My AI in april. Diezelfde maand maakte de onder jongeren populaire app bekend de functie aan te passen, zodat de chatbot zich niet langer voor zou doen als een echt persoon. In gesprekjes met Nederlandse gebruikers probeerde de bot onder andere dates met kinderen te regelen.
Vorige maand zei de Autoriteit Persoonsgegevens bezorgd te zijn over AI-apps die zijn gericht op kinderen, omdat zij zich vaak niet bewust zijn van de risico's rond geavanceerde chatbots. De privacytoezichthouder van Nederland vroeg een niet bij naam genoemd techbedrijf om opheldering over de omgang met informatie die gebruikers van AI-programma's over zichzelf geven.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.
28 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.
4 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
1 dag geledenTIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.
1 dag geleden