'Britse tiener wilde moord plegen in Tate Modern'
LONDEN (ANP/AFP) - De 18-jarige Britse tiener die vorig jaar een 6-jarig Frans jongetje van een platform op de 10e etage van het Londense museum Tate Modern gooide, heeft de moordpoging gepland. Dit zeggen de Britse media BBC en Daily Mail vrijdag, nadat zij een opname van de 18-jarige autistische Jonty Bravery verkregen.
Daarop vertelt hij zijn hulpverleners een jaar geleden dat hij "in zijn hoofd heeft dat hij de komende maanden iemand moet vermoorden." In december gaf Bravery tijdens een hoorzitting zijn daad toe, maar het was niet bekend of hij dat met voorbedachten rade deed.
De jongen zegt op de opname dat hij iemand van een "hoog ding" af wil duwen, en hij zeker weet dat diegene daaraan zal sterven. Ook zou hij de politie willen "bewijzen" dat hij een psychisch probleem heeft. De zorgverlener van Bravery wist niet dat de tape naar buiten zou komen. De tiener wacht in hechtenis zijn veroordeling af, later deze maand.
Het jonge slachtoffer maakte een val van 30 meter en belandde op een dak. Hij overleefde de val, maar herstelt nog steeds moeizaam van hersenbloedingen, gebroken ledematen en een gebroken ruggengraat.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
10 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
12 uur geleden