Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse schrijver John Le Carré (89) overleden

Britse schrijver John Le Carré (89) overleden

LONDEN (ANP) - De Britse auteur John Le Carré is zondag op 89-jarige leeftijd in Cornwall overleden na een kort ziekbed, meldden Britse media en zijn literair agent.

De familie liet in een verklaring weten dat Le Carré is overleden aan de gevolgen van een griep. Zij bedanken de staf in het ziekenhuis in Cornwall en zeggen diep bedroefd te zijn over zijn overlijden.

Le Carré (zijn echte naam was David Cornwell) werd beroemd met thrillers en spionageromans waaronder Tinker, Tailor, Soldier, Spy en The spy who came in from the cold.

Het werk van John Le Carré werd al ruim zestig jaar over de hele wereld gelezen. Zijn derde boek, The spy who came in from the cold, maakte hem een van de bekendste spionage-auteurs.

Cornwell werd geboren in 1931 in Dorset in Groot-Brittannië. Hij werkte bij de Britse geheime diensten tijdens de Koude Oorlog en publiceerde in 1961 zijn eerste spionageroman Call for the Dead onder een pseudoniem.

Zijn carrière bij de geheime dienst kwam in 1964 tot een einde toen zijn status als MI6-medewerker werd verraden door de Britse dubbelspion Kim Philby. Nadat ook zijn boek The spy who came in from the cold een groot succes was geworden, koos Cornwell onder de naam Le Carré definitief voor het schrijverschap. Hij publiceerde nog zo'n 25 thrillers en spionageromans. Zijn laatste boek Agent Running in the Field verscheen in najaar 2019.

Zijn agent Jonny Geller omschrijft hem als de "onbetwiste reus van de Engelse literatuur. Hij zette de toon voor het tijdperk van de Koude Oorlog en sprak onbevreesd de waarheid over de macht in de decennia die volgden".

Collega-schrijver Robert Harris noemt Le Carré "een van die auteurs die niet alleen een briljant schrijver was, maar ook wist door te dringen tot de populaire cultuur. En dat is een grote zeldzaamheid". Volgens Harris is The Spy Who Came In From The Cold" een meesterwerk. "Het was een briljant psychologisch portret van spioneren en verraad en de neergang van de Britse macht".

Schrijver Stephen King betuigde zijn condoleances via Twitter en zei dat "dit vreselijke jaar een literaire reus en een humanitaire geest heeft opgeëist". Hij noemde Little Drummer Girl een van de beste boeken die hij ooit heeft gelezen.

Meer uit Buitenland

Iraanse minister Abbas Araghchi vrijdag verwacht in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.

10 minuten geleden
China hekelt uitspraken Trump over vrachtschip

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.

3 uur geleden
BBC: Jeffrey Epstein bracht misbruikslachtoffers onder in Londen

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.

3 uur geleden
Bron: Pentagon bekijkt opties voor straffen NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

7 uur geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

9 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

10 uur geleden