Britse schrijver John Le Carré (89) overleden
LONDEN (ANP) - De Britse auteur John Le Carré is zondag op 89-jarige leeftijd in Cornwall overleden na een kort ziekbed, meldden Britse media en zijn literair agent.
De familie liet in een verklaring weten dat Le Carré is overleden aan de gevolgen van een griep. Zij bedanken de staf in het ziekenhuis in Cornwall en zeggen diep bedroefd te zijn over zijn overlijden.
Le Carré (zijn echte naam was David Cornwell) werd beroemd met thrillers en spionageromans waaronder Tinker, Tailor, Soldier, Spy en The spy who came in from the cold.
Het werk van John Le Carré werd al ruim zestig jaar over de hele wereld gelezen. Zijn derde boek, The spy who came in from the cold, maakte hem een van de bekendste spionage-auteurs.
Cornwell werd geboren in 1931 in Dorset in Groot-Brittannië. Hij werkte bij de Britse geheime diensten tijdens de Koude Oorlog en publiceerde in 1961 zijn eerste spionageroman Call for the Dead onder een pseudoniem.
Zijn carrière bij de geheime dienst kwam in 1964 tot een einde toen zijn status als MI6-medewerker werd verraden door de Britse dubbelspion Kim Philby. Nadat ook zijn boek The spy who came in from the cold een groot succes was geworden, koos Cornwell onder de naam Le Carré definitief voor het schrijverschap. Hij publiceerde nog zo'n 25 thrillers en spionageromans. Zijn laatste boek Agent Running in the Field verscheen in najaar 2019.
Zijn agent Jonny Geller omschrijft hem als de "onbetwiste reus van de Engelse literatuur. Hij zette de toon voor het tijdperk van de Koude Oorlog en sprak onbevreesd de waarheid over de macht in de decennia die volgden".
Collega-schrijver Robert Harris noemt Le Carré "een van die auteurs die niet alleen een briljant schrijver was, maar ook wist door te dringen tot de populaire cultuur. En dat is een grote zeldzaamheid". Volgens Harris is The Spy Who Came In From The Cold" een meesterwerk. "Het was een briljant psychologisch portret van spioneren en verraad en de neergang van de Britse macht".
Schrijver Stephen King betuigde zijn condoleances via Twitter en zei dat "dit vreselijke jaar een literaire reus en een humanitaire geest heeft opgeëist". Hij noemde Little Drummer Girl een van de beste boeken die hij ooit heeft gelezen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
4 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
9 uur geleden