Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

"We moeten het westelijk halfrond ontdoen van communisten," aldus Chaves. Hij noemde de Cubaanse regering illegitiem, "gezien de slechte behandeling, de onderdrukking en de onwaardige omstandigheden waarin de inwoners van dat prachtige eiland verkeren."

De 64-jarige Chaves is een rechts-populistische leider en president sinds 2022. In mei wordt hij opgevolgd door zijn bondgenoot Laura Fernández, die in februari de verkiezingen won. Zij zijn ideologisch verwant aan de Amerikaanse president Donald Trump, die ook zijn zinnen lijkt te hebben gezet op een machtswisseling in Cuba. Hij stelde een olieblokkade in voor het eiland en volgens The New York Times hebben de Amerikanen geëist dat de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel vertrekt.

Ondergeschikt

Volgens Cuba heeft Costa Rica de beslissing om de ambassade te sluiten ook genomen onder Amerikaanse druk. "De Costa Ricaanse regering, die een geschiedenis heeft van zichzelf ondergeschikt maken aan het beleid van de Verenigde Staten, sluit zich opnieuw aan bij het offensief van de Amerikaanse regering in haar hernieuwde pogingen om ons land te isoleren", stelt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring.

Ecuador, eveneens een land met een rechtse president, sloot deze maand ook zijn ambassade in Cuba.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

3 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

4 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

5 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

5 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

5 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

7 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

9 uur geleden