Britse regering zet deur open voor buitenlandse vakanties
LONDEN (ANP) - De Britse regering laat voor veel landen de quarantaineplicht vervallen. Door de maatregel kunnen de Britten naar veel vakantiebestemmingen zonder dat ze bij terugkeer twee weken in isolatie moeten. Dat meldden Britse media donderdag.
De regering laat daarmee het idee varen om zogenoemde luchtbruggen in te stellen voor toeristen naar enkele populaire Europese landen met laag coronarisico. In plaats daarvan komt een lijst met 75 landen, waaronder vrijwel alle staten van de EU, waarvoor de quarantaineplicht vervalt.
Behalve de EU-landen gaat het onder andere om Turkije, Thailand, Australië en Nieuw-Zeeland. De landen hebben volgens de Britse autoriteiten een voldoende laag coronarisico om naartoe te reizen. De quarantaineplicht komt volgens Britse media vanaf maandag voor die landen te vervallen. De lijst met landen wordt donderdag of vrijdag verwacht.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
31 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.
2 uur geleden