Britse regering waarschuwt voor Russische verkiezingsinmenging
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering waarschuwt dat Rusland mogelijk zal proberen om de verkiezingen van komende donderdag te beïnvloeden. Volgens vicepremier Oliver Dowden is dit "een klassiek voorbeeld uit het Russische draaiboek".
De Australische omroep ABC ontdekte deze week vijf Facebookpagina's die nepnieuws en berichten die pro-Kremlin zijn verspreiden. Het zou gaan om een gecoördineerd netwerk. In sommige posts wordt opgeroepen om de partij Reform UK van Nigel Farage te steunen.
Die anti-immigratiepoliticus maakt een opmars op de uiterst rechtse flank van het Britse politieke spectrum. Maar Farage krijgt deze campagne ook regelmatig kritiek om zijn standpunten over de oorlog in Oekraïne. Zo suggereerde hij dat het Westen de Russische invasie heeft uitgelokt.
Naar verwachting haalt Reform UK veel stemmen weg bij de Conservatieven van premier Rishi Sunak. Dat draagt mogelijk bij aan een verwachte grote overwinning voor Labour.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
12 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
13 uur geleden