Britse regering versoepelt regels voor windmolens op land
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering van premier Rishi Sunak gaat de regels voor vergunningen voor windmolens op land in Engeland versoepelen. Daarmee moet de bouw van nieuwe windmolens op land gestimuleerd worden. Nu wordt de bouw nog ernstig gehinderd door strikte regels rond bezwaren van omwonenden.
De versoepeling houdt in dat als gemeenschappen wel instemmen met de bouw van nieuwe windmolens dan snel kan worden begonnen met het aanwijzen van geschikte locaties. Ook kunnen die gemeenschappen dan profiteren van goedkopere energie door subsidies voor projecten.
De bouw van nieuwe windmolens op land in Engeland ligt sinds 2015 nagenoeg stil omdat regels voorschreven dat een project geblokkeerd kon worden door een enkele klacht. De nieuwe regels moeten er nu voor zorgen dat de hele lokale gemeenschap zeggenschap krijgt over een project in plaats van een klein groepje bezwaarmakers.
Binnen de partij van Sunak was er soms weerstand tegen projecten omdat Conservatieve parlementsleden uit het platteland de bouw van windmolens in hun omgeving niet zien zitten. Maar andere Conservatieven vinden juist dat windprojecten op land nodig zijn om meer schone energie op te wekken en de energiezekerheid te vergroten.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
3 minuten geledenLJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
10 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
16 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
18 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
1 dag geleden