Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse regering versoepelt regels voor windmolens op land

Britse regering versoepelt regels voor windmolens op land

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering van premier Rishi Sunak gaat de regels voor vergunningen voor windmolens op land in Engeland versoepelen. Daarmee moet de bouw van nieuwe windmolens op land gestimuleerd worden. Nu wordt de bouw nog ernstig gehinderd door strikte regels rond bezwaren van omwonenden.

De versoepeling houdt in dat als gemeenschappen wel instemmen met de bouw van nieuwe windmolens dan snel kan worden begonnen met het aanwijzen van geschikte locaties. Ook kunnen die gemeenschappen dan profiteren van goedkopere energie door subsidies voor projecten.

De bouw van nieuwe windmolens op land in Engeland ligt sinds 2015 nagenoeg stil omdat regels voorschreven dat een project geblokkeerd kon worden door een enkele klacht. De nieuwe regels moeten er nu voor zorgen dat de hele lokale gemeenschap zeggenschap krijgt over een project in plaats van een klein groepje bezwaarmakers.

Binnen de partij van Sunak was er soms weerstand tegen projecten omdat Conservatieve parlementsleden uit het platteland de bouw van windmolens in hun omgeving niet zien zitten. Maar andere Conservatieven vinden juist dat windprojecten op land nodig zijn om meer schone energie op te wekken en de energiezekerheid te vergroten.

Meer uit Financieel

Verkoopprijzen Nederlandse industrie stijgen door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

5 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent in april door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.

36 minuten geleden
Krapte op de arbeidsmarkt opnieuw afgenomen, constateert CBS

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.

44 minuten geleden
Krapte op de arbeidsmarkt opnieuw afgenomen, constateert CBS

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.

44 minuten geleden
Recordomzet in oneven jaar voor Amsterdamse RAI

AMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.

7 uur geleden
AI wordt steeds belangrijkere groeimotor voor Google-moeder

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.

8 uur geleden
Meta verwacht nog meer te investeren in AI-race

MENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.

8 uur geleden