Britse regering versoepelt regels voor windmolens op land
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering van premier Rishi Sunak gaat de regels voor vergunningen voor windmolens op land in Engeland versoepelen. Daarmee moet de bouw van nieuwe windmolens op land gestimuleerd worden. Nu wordt de bouw nog ernstig gehinderd door strikte regels rond bezwaren van omwonenden.
De versoepeling houdt in dat als gemeenschappen wel instemmen met de bouw van nieuwe windmolens dan snel kan worden begonnen met het aanwijzen van geschikte locaties. Ook kunnen die gemeenschappen dan profiteren van goedkopere energie door subsidies voor projecten.
De bouw van nieuwe windmolens op land in Engeland ligt sinds 2015 nagenoeg stil omdat regels voorschreven dat een project geblokkeerd kon worden door een enkele klacht. De nieuwe regels moeten er nu voor zorgen dat de hele lokale gemeenschap zeggenschap krijgt over een project in plaats van een klein groepje bezwaarmakers.
Binnen de partij van Sunak was er soms weerstand tegen projecten omdat Conservatieve parlementsleden uit het platteland de bouw van windmolens in hun omgeving niet zien zitten. Maar andere Conservatieven vinden juist dat windprojecten op land nodig zijn om meer schone energie op te wekken en de energiezekerheid te vergroten.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
11 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
11 uur geleden