Britse premier vraagt politie alert te blijven na rustigere dagen
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft de politie gevraagd om dit weekend "zeer alert" te blijven op onrust in het land, schrijft The Guardian. De afgelopen twee dagen bleef het betrekkelijk rustig in het Verenigd Koninkrijk, maar Starmer is er niet gerust op dat dat ook zo blijft.
Na een week van veel rellen in meerdere Britse steden bleven grote ongeregeldheden op woensdag en donderdag uit. Volgens Starmer heeft dat onder meer te maken met de inzet van extra politie en het feit dat de eerste relschoppers al veroordeeld zijn voor hun rol. "Ik ben er absoluut van overtuigd dat de aanwezigheid van de politie en de snelle rechtspraak echt impact hebben gehad. Maar we moeten dit weekend alert blijven om ervoor te zorgen dat onze gemeenschappen veilig zijn en voelen."
Volgens Sky News heerst er "voorzichtig optimisme" binnen de regering dat de zwaarste rellen achter de rug zijn. Toch zijn ze er nog niet gerust op. Vrijdagavond en zaterdagmiddag begint het voetbalseizoen weer met wedstrijden in de Championship, de tweede competitie van Engeland. De politie houdt er rekening mee dat voetbalsupporters die gelegenheid aangrijpen om geweld te plegen. Zaterdag zijn ook veel tegendemonstraties georganiseerd door de groep Stand Up To Racism.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
9 uur geleden