Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier pleit voor afpakken bevroren Russische tegoeden

Britse premier pleit voor afpakken bevroren Russische tegoeden

LONDEN (ANP/RTR/DPA) - Westerse landen moeten meer durf tonen in de economische strijd tegen Rusland en bijvoorbeeld bevroren tegoeden afpakken. Dat stelt de Britse premier Rishi Sunak in een opiniestuk in de Sunday Times.

"We moeten brutaler zijn bij onze aanvallen op de Russische oorlogseconomie", schreef de Britse regeringsleider. "En we moeten brutaler zijn bij het confisqueren van honderden miljarden aan bevroren Russische bezittingen."

Na de inval van Rusland in Oekraïne bevroor onder andere de Europese Unie honderden miljarden euro's aan bezittingen. Dat betekent dat Rusland er niet bij kan, maar deze tegoeden zijn niet in beslag genomen.

Daar komt mogelijk verandering in. G7-landen voeren op dit moment discussies over de mogelijkheden om bevroren Russische tegoeden in te zetten voor hulp aan Oekraïne, dat door de voortdurende oorlog financiële hulp uit het buitenland nodig heeft. Vorige week meldde persbureau Bloomberg dat een internationale groep juridisch experts mogelijkheden zag om Russische tegoeden af te pakken zonder dat daarmee het internationaal recht wordt geschonden.

Sunak opperde dat westerse landen de rente die wordt opgebouwd op de Russische miljardentegoeden aan Oekraïne kunnen geven. Eerder stelde de Europese Commissie ook al een belasting voor op het rendement dat de bevroren tegoeden opleveren, waarvan de opbrengst naar Oekraïne gaat.

Meer uit Financieel

WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

17 minuten geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

1 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

2 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

3 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

3 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

4 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

5 uur geleden