Britse politie tevreden over acties: verliep erg vreedzaam
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft tevreden gereageerd op het verloop van de protesten op woensdagavond. "Het verliep erg vreedzaam", verklaarde de Londense politiechef Mark Rowley volgens de BBC. Hij zei dat "lokale criminelen" op sommige plaatsen voor onrust probeerden te zorgen, maar dat het over het algemeen een "erg succesvolle" avond was.
Het Verenigd Koninkrijk is de afgelopen week geteisterd door ernstige rellen, waarbij ook moskeeën en opvangplaatsen voor asielzoekers zijn belaagd. Ook woensdagavond werd gevreesd voor onrust omdat een honderdtal uiterst rechtse manifestaties werd verwacht. Grootschalige onrust bleef uiteindelijk uit en in plaats van rechtse demonstranten verschenen in steden als Birmingham, Liverpool en Brighton juist tegenbetogers op straat, bericht Sky News.
"We hadden duizenden agenten ingezet. Ik denk dat we dankzij het machtsvertoon van de politie en de eensgezindheid van gemeenschappen het hoofd konden bieden aan de uitdagingen die we hebben gezien", concludeerde Rowley, de hoogste politiefunctionaris in het Verenigd Koninkrijk. Hij zei ook dat de verdachten die zijn opgepakt voor geweldpleging bij rellen geen gemiddelde burgers zijn. Het gaat volgens hem niet om serieuze demonstranten of patriotten. "Het zijn misdadigers."
Onderminister van Politie Diana Johnson reageerde tegenover Sky News nog voorzichtig. "Het is mooi dat we niet dezelfde mate van onrust en strafbaar gedrag hebben gezien als de afgelopen dagen", zei de bewindsvrouw. "Maar dit is natuurlijk nog maar het begin. We hebben aanwijzingen dat er de komende dagen meer gepland staat. We moeten nu gaan zien wat er dan zal plaatsvinden."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.
1 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.
3 uur geledenBERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.
4 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.
4 uur geleden