Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politie tevreden over acties: verliep erg vreedzaam

Britse politie tevreden over acties: verliep erg vreedzaam

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft tevreden gereageerd op het verloop van de protesten op woensdagavond. "Het verliep erg vreedzaam", verklaarde de Londense politiechef Mark Rowley volgens de BBC. Hij zei dat "lokale criminelen" op sommige plaatsen voor onrust probeerden te zorgen, maar dat het over het algemeen een "erg succesvolle" avond was.

Het Verenigd Koninkrijk is de afgelopen week geteisterd door ernstige rellen, waarbij ook moskeeën en opvangplaatsen voor asielzoekers zijn belaagd. Ook woensdagavond werd gevreesd voor onrust omdat een honderdtal uiterst rechtse manifestaties werd verwacht. Grootschalige onrust bleef uiteindelijk uit en in plaats van rechtse demonstranten verschenen in steden als Birmingham, Liverpool en Brighton juist tegenbetogers op straat, bericht Sky News.

"We hadden duizenden agenten ingezet. Ik denk dat we dankzij het machtsvertoon van de politie en de eensgezindheid van gemeenschappen het hoofd konden bieden aan de uitdagingen die we hebben gezien", concludeerde Rowley, de hoogste politiefunctionaris in het Verenigd Koninkrijk. Hij zei ook dat de verdachten die zijn opgepakt voor geweldpleging bij rellen geen gemiddelde burgers zijn. Het gaat volgens hem niet om serieuze demonstranten of patriotten. "Het zijn misdadigers."

Onderminister van Politie Diana Johnson reageerde tegenover Sky News nog voorzichtig. "Het is mooi dat we niet dezelfde mate van onrust en strafbaar gedrag hebben gezien als de afgelopen dagen", zei de bewindsvrouw. "Maar dit is natuurlijk nog maar het begin. We hebben aanwijzingen dat er de komende dagen meer gepland staat. We moeten nu gaan zien wat er dan zal plaatsvinden."

Meer uit Buitenland

Trump noemt Iraans vredesvoorstel volkomen onacceptabel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.

1 uur geleden
Iraans voorstel aan VS eist einde oorlog en opheffing sancties

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.

1 uur geleden
Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

5 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

9 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

10 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

10 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

12 uur geleden