Britse politie tevreden over acties: verliep erg vreedzaam
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft tevreden gereageerd op het verloop van de protesten op woensdagavond. "Het verliep erg vreedzaam", verklaarde de Londense politiechef Mark Rowley volgens de BBC. Hij zei dat "lokale criminelen" op sommige plaatsen voor onrust probeerden te zorgen, maar dat het over het algemeen een "erg succesvolle" avond was.
Het Verenigd Koninkrijk is de afgelopen week geteisterd door ernstige rellen, waarbij ook moskeeën en opvangplaatsen voor asielzoekers zijn belaagd. Ook woensdagavond werd gevreesd voor onrust omdat een honderdtal uiterst rechtse manifestaties werd verwacht. Grootschalige onrust bleef uiteindelijk uit en in plaats van rechtse demonstranten verschenen in steden als Birmingham, Liverpool en Brighton juist tegenbetogers op straat, bericht Sky News.
"We hadden duizenden agenten ingezet. Ik denk dat we dankzij het machtsvertoon van de politie en de eensgezindheid van gemeenschappen het hoofd konden bieden aan de uitdagingen die we hebben gezien", concludeerde Rowley, de hoogste politiefunctionaris in het Verenigd Koninkrijk. Hij zei ook dat de verdachten die zijn opgepakt voor geweldpleging bij rellen geen gemiddelde burgers zijn. Het gaat volgens hem niet om serieuze demonstranten of patriotten. "Het zijn misdadigers."
Onderminister van Politie Diana Johnson reageerde tegenover Sky News nog voorzichtig. "Het is mooi dat we niet dezelfde mate van onrust en strafbaar gedrag hebben gezien als de afgelopen dagen", zei de bewindsvrouw. "Maar dit is natuurlijk nog maar het begin. We hebben aanwijzingen dat er de komende dagen meer gepland staat. We moeten nu gaan zien wat er dan zal plaatsvinden."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
5 uur geleden