Britse politie tevreden over acties: verliep erg vreedzaam
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft tevreden gereageerd op het verloop van de protesten op woensdagavond. "Het verliep erg vreedzaam", verklaarde de Londense politiechef Mark Rowley volgens de BBC. Hij zei dat "lokale criminelen" op sommige plaatsen voor onrust probeerden te zorgen, maar dat het over het algemeen een "erg succesvolle" avond was.
Het Verenigd Koninkrijk is de afgelopen week geteisterd door ernstige rellen, waarbij ook moskeeën en opvangplaatsen voor asielzoekers zijn belaagd. Ook woensdagavond werd gevreesd voor onrust omdat een honderdtal uiterst rechtse manifestaties werd verwacht. Grootschalige onrust bleef uiteindelijk uit en in plaats van rechtse demonstranten verschenen in steden als Birmingham, Liverpool en Brighton juist tegenbetogers op straat, bericht Sky News.
"We hadden duizenden agenten ingezet. Ik denk dat we dankzij het machtsvertoon van de politie en de eensgezindheid van gemeenschappen het hoofd konden bieden aan de uitdagingen die we hebben gezien", concludeerde Rowley, de hoogste politiefunctionaris in het Verenigd Koninkrijk. Hij zei ook dat de verdachten die zijn opgepakt voor geweldpleging bij rellen geen gemiddelde burgers zijn. Het gaat volgens hem niet om serieuze demonstranten of patriotten. "Het zijn misdadigers."
Onderminister van Politie Diana Johnson reageerde tegenover Sky News nog voorzichtig. "Het is mooi dat we niet dezelfde mate van onrust en strafbaar gedrag hebben gezien als de afgelopen dagen", zei de bewindsvrouw. "Maar dit is natuurlijk nog maar het begin. We hebben aanwijzingen dat er de komende dagen meer gepland staat. We moeten nu gaan zien wat er dan zal plaatsvinden."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de Europese Commissie nog voor de verkiezingen in Hongarije duidelijker stelling neemt tegen de democratische misstanden in het land. Tineke Strik, namens het parlement speciaal rapporteur over de rechtsstaat in Hongarije, weet van onder meer intimidatie en omkoping van kiezers. Samen met andere partijen stuurde de Europarlementariër van GroenLinks-PvdA vlak voor vertrek naar Hongarije een nieuwe brief met de zorgen hierover aan de Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In veel plaatsen in Iran hebben mensenmenigtes eer betoond aan de 28 februari door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen gedode leider ayatollah Ali Khamenei. Behalve Khamenei stierven in zijn woning in Teheran ook familieleden van hem en hoge militairen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toekomst van keizerspinguïns is "onlosmakelijk verbonden met klimaatbeleid", concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF). Dat de grootste pinguïnsoort ter wereld nu officieel een bedreigde status heeft, benadrukt volgens de natuurorganisatie hoe belangrijk het is dat landen hun CO2-uitstoot snel verminderen: "Het lot van deze magnifieke vogels ligt in onze handen."
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Het dodental van de aanvallen op Libanon van woensdag is volgens de minister van Volksgezondheid Rakan Nassereddine opgelopen tot 203. Er zijn volgens hem ook meer dan duizend mensen gewond geraakt. Reddingswerkers waren ook donderdagochtend nog bezig met het zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen in Beiroet.
2 uur geledenGLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.
3 uur geleden