Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politie moet taken laten vallen tijdens piek coronavirus

Britse politie moet taken laten vallen tijdens piek coronavirus

LONDEN (ANP) - Het is goed mogelijk dat de Britse politie zich moet beperken tot de aanpak van de zware misdaad en het handhaven van de openbare orde als een piek is bereikt bij het aantal besmettingen met het coronavirus. Dat heeft de Britse regering dinsdag bekendgemaakt bij de presentatie van een maatregelenpakket als reactie op de epidemie.

De regering houdt er rekening mee dat ongeveer 20 procent van de beroepsbevolking ziek thuis zit tijdens het hoogtepunt van de epidemie, meldde de BBC. De politiemacht zou dan fors onderbemand zijn en daarom taken moeten laten vallen.

Verder denkt de regering van premier Boris Johnson aan het inzetten van militairen bij de noodhulpdiensten en het terughalen van gepensioneerde artsen en verpleegkundigen voor het behandelen van besmette patiënten.

Andere maatregelen

Andere voorgestelde maatregelen zijn het sluiten van scholen, thuiswerken en het beperken van het aantal bijeenkomsten met grote groepen mensen.

In Groot-Brittannië zijn tot dusver 39 besmettingen met het coronavirus geconstateerd.

Meer uit Buitenland

België gaat luchtdropping van hulpgoederen uitvoeren boven Gaza

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.

1 uur geleden
Tienduizenden nemen in Birmingham afscheid van Ozzy Osbourne

BIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.

1 uur geleden
China en Rusland gaan weer militaire manoeuvres houden

BEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.

4 uur geleden
Vijftien westerse landen roepen op tot erkenning staat Palestina

NEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.

6 uur geleden
Evacuatie 1,9 miljoen Japanners bevolen na tsunamiwaarschuwing

TOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.

7 uur geleden
Thailand beschuldigt Cambodja opnieuw van schenden bestand

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft Cambodja beschuldigd van het schenden van het bestand, voor de tweede dag op rij. De schendingen zouden op drie locaties langs de betwiste grens hebben plaatsgevonden. Cambodja ontkent.

8 uur geleden
Bronnen: Duitsland blokkeert EU-sancties tegen Israël om Gaza

BRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland en enkele andere EU-landen, waaronder Italië, blokkeren een voorstel om Israël strafmaatregelen op te leggen om de humanitaire noodsituatie in de Gazastrook. Dat melden diplomaten aan persbureau dpa.

11 uur geleden