Britse overheid laat grote storing vliegverkeer onderzoeken
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse overheid laat onderzoek doen naar de grote storing bij het vliegverkeer in het Verenigd Koninkrijk op maandag. Door die storing kwamen vele honderden vluchten te vervallen en werden tienduizenden reizigers geraakt. Volgens transportminister Mark Harper komt er een onafhankelijk onderzoek door de luchtvaartautoriteiten.
Harper zei dat het ging om een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) en dat er geen sprake was van een cyberaanval. Volgens hem veroorzaakte het probleem de grootste verstoring van het Britse luchtverkeer in bijna tien jaar. Ook op dinsdag zijn er nog problemen met geannuleerde of vertraagde vluchten op luchthavens als bijvoorbeeld Heathrow en Gatwick in Londen en bij Manchester en Edinburgh. Harper waarschuwde dat de problemen nog enkele dagen kunnen aanhouden.
Ook op andere Europese vliegvelden, waaronder Schiphol, waren de gevolgen van de storing merkbaar. Treindienst Eurostar heeft extra treinen ingezet tussen Londen en Parijs om gedupeerde reizigers te vervoeren. Vanwege een lang weekend in het Verenigd Koninkrijk waren veel Britten op pad. Ook keerden veel Britse vakantiegangers terug naar huis.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
5 uur geleden