Britse overheid laat grote storing vliegverkeer onderzoeken
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse overheid laat onderzoek doen naar de grote storing bij het vliegverkeer in het Verenigd Koninkrijk op maandag. Door die storing kwamen vele honderden vluchten te vervallen en werden tienduizenden reizigers geraakt. Volgens transportminister Mark Harper komt er een onafhankelijk onderzoek door de luchtvaartautoriteiten.
Harper zei dat het ging om een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) en dat er geen sprake was van een cyberaanval. Volgens hem veroorzaakte het probleem de grootste verstoring van het Britse luchtverkeer in bijna tien jaar. Ook op dinsdag zijn er nog problemen met geannuleerde of vertraagde vluchten op luchthavens als bijvoorbeeld Heathrow en Gatwick in Londen en bij Manchester en Edinburgh. Harper waarschuwde dat de problemen nog enkele dagen kunnen aanhouden.
Ook op andere Europese vliegvelden, waaronder Schiphol, waren de gevolgen van de storing merkbaar. Treindienst Eurostar heeft extra treinen ingezet tussen Londen en Parijs om gedupeerde reizigers te vervoeren. Vanwege een lang weekend in het Verenigd Koninkrijk waren veel Britten op pad. Ook keerden veel Britse vakantiegangers terug naar huis.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
42 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
17 uur geleden