Britse overheid 1,4 miljard kwijt aan fraude bij coronaleningen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft banken 1,4 miljard pond (1,6 miljard euro) uitgekeerd omdat er mogelijk is gefraudeerd met coronaleningen door mkb'ers. Het gaat om leningen waarvoor de overheid volledig garant stond.
Tijdens de coronapandemie tuigde het Verenigd Koninkrijk een steunprogramma op om kleine en middelgrote ondernemers de kans te geven geld te lenen, zodat ze niet failliet zouden gaan. De overheid stond voor 100 procent garant voor het geval dat een ondernemer de lening niet kon terugbetalen.
Bij een deel van de leningen betaalden ontvangers van het geld vermoedelijk niet terug omdat ze frauderen, waarvoor de overheid nu opdraait. Vorig jaar ging het nog om 640 miljoen pond, maar dat bedrag is nu veel hoger.
77 miljard pond
Banken hebben tot nu toe in totaal 8,5 miljard pond ontvangen van de overheid omdat coronaleningen niet werden terugbetaald. Via het steunprogramma verstrekten banken zo'n 77 miljard pond.
Deelnemende banken hebben bij 3,75 procent van alle onder het programma verstrekte leningen vermoedens van fraude, zo maakt de regering ook bekend. Barclays, dat het meeste krediet verstrekte, heeft vraagtekens bij 6 procent van alle leningen. Eerder dit jaar was nog maar 2,3 procent van deze coronaleningen van Barclays verdacht.
50 miljoen pond
Bij een vergelijkbaar programma dat op grotere bedrijven was gericht zijn veel minder fraudeverdenkingen. Hier brengen banken tot nu toe een bedrag van 50 miljoen pond in verband met fraude, op een totaal van bijna 26 miljard pond aan leningen.
Meer uit Financieel
HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
3 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
3 uur geleden