Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse overheid 1,4 miljard kwijt aan fraude bij coronaleningen

Britse overheid 1,4 miljard kwijt aan fraude bij coronaleningen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft banken 1,4 miljard pond (1,6 miljard euro) uitgekeerd omdat er mogelijk is gefraudeerd met coronaleningen door mkb'ers. Het gaat om leningen waarvoor de overheid volledig garant stond.

Tijdens de coronapandemie tuigde het Verenigd Koninkrijk een steunprogramma op om kleine en middelgrote ondernemers de kans te geven geld te lenen, zodat ze niet failliet zouden gaan. De overheid stond voor 100 procent garant voor het geval dat een ondernemer de lening niet kon terugbetalen.

Bij een deel van de leningen betaalden ontvangers van het geld vermoedelijk niet terug omdat ze frauderen, waarvoor de overheid nu opdraait. Vorig jaar ging het nog om 640 miljoen pond, maar dat bedrag is nu veel hoger.

77 miljard pond

Banken hebben tot nu toe in totaal 8,5 miljard pond ontvangen van de overheid omdat coronaleningen niet werden terugbetaald. Via het steunprogramma verstrekten banken zo'n 77 miljard pond.

Deelnemende banken hebben bij 3,75 procent van alle onder het programma verstrekte leningen vermoedens van fraude, zo maakt de regering ook bekend. Barclays, dat het meeste krediet verstrekte, heeft vraagtekens bij 6 procent van alle leningen. Eerder dit jaar was nog maar 2,3 procent van deze coronaleningen van Barclays verdacht.

50 miljoen pond

Bij een vergelijkbaar programma dat op grotere bedrijven was gericht zijn veel minder fraudeverdenkingen. Hier brengen banken tot nu toe een bedrag van 50 miljoen pond in verband met fraude, op een totaal van bijna 26 miljard pond aan leningen.

Meer uit Financieel

DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

5 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

6 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

8 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

10 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

13 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 dag geleden