Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse militairen ingezet vanwege personeelsgebrek in zorg

Britse militairen ingezet vanwege personeelsgebrek in zorg

LONDEN (ANP) - Circa tweehonderd militairen zijn in ziekenhuizen in Londen aan het werk gegaan om er het gebrek aan personeel te helpen verlichten. Onder de militairen die te hulp schieten zijn artsen van het leger. De coronamaatregelen die mensen verplichten zich te isoleren leiden ook bij de nationale gezondheidsdienst NHS tot personeelsgebrek en zetten de zorg onder grote druk. De dominerende coronavariant omikron blijft ondertussen voor enorme aantallen besmettingen zorgen.

Geluk bij een ongeluk is volgens de Daily Mail dat omikron veel mildere aandoeningen veroorzaakt en veel mensen gevaccineerd zijn. Coronapatiënten die in het ziekenhuis belanden, kunnen veel eerder naar huis dan bij eerdere pieken van het virus. Dat is in alle leeftijdsgroepen het geval. Patiënten van boven de 80 jaar oud bijvoorbeeld worden nu gemiddeld vijf dagen in het ziekenhuis verpleegd volgens de krant. Dat was bij de vorige golf elf dagen. Het percentage Covid-19 patiënten dat aan de aandoening overlijdt ligt in Engeland nu rond de 0,15 procent. Tijdens de dodelijkste pieken van het coronavirus was dat twintig keer meer, rond de 3 procent.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

1 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

15 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

16 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

17 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

19 uur geleden