Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse militairen ingezet vanwege personeelsgebrek in zorg

Britse militairen ingezet vanwege personeelsgebrek in zorg

LONDEN (ANP) - Circa tweehonderd militairen zijn in ziekenhuizen in Londen aan het werk gegaan om er het gebrek aan personeel te helpen verlichten. Onder de militairen die te hulp schieten zijn artsen van het leger. De coronamaatregelen die mensen verplichten zich te isoleren leiden ook bij de nationale gezondheidsdienst NHS tot personeelsgebrek en zetten de zorg onder grote druk. De dominerende coronavariant omikron blijft ondertussen voor enorme aantallen besmettingen zorgen.

Geluk bij een ongeluk is volgens de Daily Mail dat omikron veel mildere aandoeningen veroorzaakt en veel mensen gevaccineerd zijn. Coronapatiënten die in het ziekenhuis belanden, kunnen veel eerder naar huis dan bij eerdere pieken van het virus. Dat is in alle leeftijdsgroepen het geval. Patiënten van boven de 80 jaar oud bijvoorbeeld worden nu gemiddeld vijf dagen in het ziekenhuis verpleegd volgens de krant. Dat was bij de vorige golf elf dagen. Het percentage Covid-19 patiënten dat aan de aandoening overlijdt ligt in Engeland nu rond de 0,15 procent. Tijdens de dodelijkste pieken van het coronavirus was dat twintig keer meer, rond de 3 procent.

Meer uit Buitenland

Griekse politici kunnen vervolgd worden in fraudezaak met EU-geld

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.

1 uur geleden
Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

3 uur geleden
Zelensky noemt voortgang EU-lening aan Oekraïne 'juiste signaal'

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".

4 uur geleden
Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

4 uur geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

6 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

6 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

7 uur geleden