Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse militairen ingezet vanwege personeelsgebrek in zorg

Britse militairen ingezet vanwege personeelsgebrek in zorg

LONDEN (ANP) - Circa tweehonderd militairen zijn in ziekenhuizen in Londen aan het werk gegaan om er het gebrek aan personeel te helpen verlichten. Onder de militairen die te hulp schieten zijn artsen van het leger. De coronamaatregelen die mensen verplichten zich te isoleren leiden ook bij de nationale gezondheidsdienst NHS tot personeelsgebrek en zetten de zorg onder grote druk. De dominerende coronavariant omikron blijft ondertussen voor enorme aantallen besmettingen zorgen.

Geluk bij een ongeluk is volgens de Daily Mail dat omikron veel mildere aandoeningen veroorzaakt en veel mensen gevaccineerd zijn. Coronapatiënten die in het ziekenhuis belanden, kunnen veel eerder naar huis dan bij eerdere pieken van het virus. Dat is in alle leeftijdsgroepen het geval. Patiënten van boven de 80 jaar oud bijvoorbeeld worden nu gemiddeld vijf dagen in het ziekenhuis verpleegd volgens de krant. Dat was bij de vorige golf elf dagen. Het percentage Covid-19 patiënten dat aan de aandoening overlijdt ligt in Engeland nu rond de 0,15 procent. Tijdens de dodelijkste pieken van het coronavirus was dat twintig keer meer, rond de 3 procent.

Meer uit Buitenland

President Brazilië spreekt veto uit over lagere straf voorganger

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.

5 minuten geleden
Macron: VS onttrekken zich aan internationale regels

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.

2 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om met Trump te bezegelen

KYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.

2 uur geleden
Bronnen: eigenaren afgebrande Zwitserse bar vrijdag ondervraagd

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

3 uur geleden
Europese landen waarschuwen voor storm Goretti

PARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.

4 uur geleden
Zelensky na stroomuitval: hier is geen militaire logica voor

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft verontwaardigd gereageerd op de Russische aanvallen die in Oekraïne geleid zouden hebben tot grootschalige stroomuitval. "Er is absoluut geen militaire logica voor dergelijke aanvallen op de energiesector en infrastructuur die mensen midden in de winter zonder elektriciteit en verwarming achterlaten", stelt hij op X.

5 uur geleden
Israël meldt mislukte raketlancering in de Gazastrook

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt een mislukte raketlancering richting Israël te hebben waargenomen in de Gazastrook. "Hamas heeft voor de tweede keer in 24 uur het bestand geschonden", aldus de strijdkrachten op X.

5 uur geleden