Britse luchtverkeersleiding neemt maatregelen na grote storing
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtverkeersleiding belooft een herhaling van de grote verstoring in het vliegverkeer te voorkomen. Maandag kwamen honderden vluchten te vervallen door een technisch probleem bij de National Air Traffic Service (NATS). De baas van die organisatie zegt tegen de Britse omroep BBC maatregelen te hebben genomen zodat dit niet nog een keer gebeurt.
"Nadat we de dienstverlening maandag weer hadden opgestart hebben we ongelooflijk hard gewerkt om er zeker van te zijn dat dit soort problemen niet opnieuw kunnen gebeuren", zei topman Martin Rolfe van de NATS.
De NATS meldde maandag al dat de oorzaak van het probleem snel was gevonden. Systemen van de organisatie konden data van een binnenkomend vliegschema niet verwerken, meldde de luchtverkeersleiding aan de BBC.
Schiphol
De storing kwam extra ongelegen door grote drukte op Britse luchthavens. Door een lang weekeinde in het Verenigd Koninkrijk waren veel mensen op pad en veel vakantiegangers keerden terug naar huis.
Ook andere Europese vliegvelden, waaronder Schiphol, ondervonden hinder van de storing. Dinsdag meldde de luchthaven bij Amsterdam dat alles weer verliep zoals op een gewone dag.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
33 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
6 uur geleden