Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse lonen stijgen snel door personeelstekorten

Britse lonen stijgen snel door personeelstekorten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De salarissen van veel Britten zijn in januari flink gestegen. De nijpende personeelstekorten en gestegen kosten voor levensonderhoud waren van invloed op de stijging van het loon. Starterssalarissen gingen zelfs in het op twee na snelste tempo omhoog sinds 1997, melden de Recruitment and Employment Confederation (REC) en accountantskantoor KPMG in een maandelijks banenrapport.

Voor de studie zijn honderden partijen die personeel werven ondervraagd. Zij merkten dat er afgelopen maand minder nieuwe werkkrachten beschikbaar waren, vandaar dat bedrijven met hogere salarissen nieuwe werkkrachten probeerden te trekken. Daarnaast heeft het Verenigd Koninkrijk net als Europa te maken met stijgende energieprijzen, waardoor de kosten voor levensonderhoud zijn gestegen. Bedrijven compenseren de inflatie enigszins in de lonen.

Wat ook meespeelt is dat de vraag naar nieuw personeel flink is aangetrokken in het Verenigd Koninkrijk, onder meer door het loslaten van coronabeperkende maatregelen in het land. Vooral in de IT-sector en de zorg was de roep om nieuwe krachten groot.

Een week geleden verhoogde de Bank of England nog de rentetarieven om daarmee de inflatie te beteugelen. Centralebankhoofd Andrew Bailey riep toen ook werknemers op om niet teveel salarisverhoging te vragen, om een zogeheten loon-prijsspiraal te voorkomen waarbij bedrijven de lonen voor werknemers extra sterk opschroeven om de inflatie te compenseren en zo de inflatie juist nog meer aanjagen.

Meer uit Financieel

BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

3 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

4 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

13 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

22 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

22 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

1 dag geleden