Britse lonen stijgen snel door personeelstekorten
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De salarissen van veel Britten zijn in januari flink gestegen. De nijpende personeelstekorten en gestegen kosten voor levensonderhoud waren van invloed op de stijging van het loon. Starterssalarissen gingen zelfs in het op twee na snelste tempo omhoog sinds 1997, melden de Recruitment and Employment Confederation (REC) en accountantskantoor KPMG in een maandelijks banenrapport.
Voor de studie zijn honderden partijen die personeel werven ondervraagd. Zij merkten dat er afgelopen maand minder nieuwe werkkrachten beschikbaar waren, vandaar dat bedrijven met hogere salarissen nieuwe werkkrachten probeerden te trekken. Daarnaast heeft het Verenigd Koninkrijk net als Europa te maken met stijgende energieprijzen, waardoor de kosten voor levensonderhoud zijn gestegen. Bedrijven compenseren de inflatie enigszins in de lonen.
Wat ook meespeelt is dat de vraag naar nieuw personeel flink is aangetrokken in het Verenigd Koninkrijk, onder meer door het loslaten van coronabeperkende maatregelen in het land. Vooral in de IT-sector en de zorg was de roep om nieuwe krachten groot.
Een week geleden verhoogde de Bank of England nog de rentetarieven om daarmee de inflatie te beteugelen. Centralebankhoofd Andrew Bailey riep toen ook werknemers op om niet teveel salarisverhoging te vragen, om een zogeheten loon-prijsspiraal te voorkomen waarbij bedrijven de lonen voor werknemers extra sterk opschroeven om de inflatie te compenseren en zo de inflatie juist nog meer aanjagen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden