Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse lokale overheden moeten stoppen met vierdaagse werkweek

Britse lokale overheden moeten stoppen met vierdaagse werkweek

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid heeft donderdag tegen lokale overheden in Engeland gezegd dat ze alle proeven met een vierdaagse werkweek voor hun werknemers moeten beëindigen. Zo'n vierdaagse werkweek zou de slagkracht van die lokale overheden namelijk verkleinen en dan zouden de burgers geen waar krijgen voor hun belastinggeld.

Bij de proeven wordt de werkweek van medewerkers met 20 procent ingekort terwijl ze hun oude salaris behouden. Het idee was al in de praktijk gebracht door diverse bedrijven die beweren dat het de balans tussen werk en privéleven verbetert zonder de productiviteit te schaden. Maar de Britse overheid kijkt anders tegen de zaak aan.

"De regering maakt glashelder dat zij de invoering van de vierdaagse werkweek binnen de lokale overheidssector niet steunt", stelt Lee Rowleyb die bij de regering in Londen gaat over lokaal bestuur. "Lokale autoriteiten die overwegen om het in te voeren, moeten dat niet doen. Degenen die het al hebben aangenomen, moeten deze praktijk onmiddellijk beëindigen."

Het idee van een vierdaagse werkweek heeft zowel voor- als tegenstanders. Eerder dit jaar kwam nog naar voren uit een groot Brits onderzoek onder duizenden mensen dat een vierdaagse werkweek voor de meeste werknemers veel productiever is dan de traditionele werkweek van vijf dagen. "We kregen veel gelukkige mensen, mensen genoten er echt van", zei professor Brendan Burchell van de Universiteit van Cambridge toen. "Ze vonden het echt een beloning om drie dagen weekend te hebben in plaats van twee."

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

6 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

6 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

7 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

7 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

8 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

8 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

11 uur geleden