Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse Labour lanceert plannen tegen illegale immigratie

Britse Labour lanceert plannen tegen illegale immigratie

LONDEN/DEN HAAG (ANP/RTR) - De leider van de Britse oppositiepartij Labour, Keir Starmer, wil een speciale politie-eenheid oprichten om illegale immigratie te bestrijden. De partij overweegt met de EU afspraken te maken voor de terugkeer van illegalen naar het continent, in ruil voor de aanvaarding van een aantal migranten vanuit de EU.

Volgens Starmer moet het afgelopen zijn "met de spelletjes" van de huidige regering. De eenheid moet in binnen- en buitenland actief worden om de mensensmokkelaars op te sporen en het businessmodel van de illegale migratie te ontmantelen. Starmer wil naar eigen zeggen mensensmokkelaars net zo vervolgen als terroristen. Starmer overlegt al over zijn plannen met mensen van Europol in Den Haag. Volgende week bezoekt hij de Franse president Emmanuel Macron.

De Conservatieve minister van Binnenlandse Zaken, Suella Braverman, hekelde het 'Europese' idee van Starmer in een reactie. Ze zei dat "het land dan de 'dumpplek' wordt voor de Europese Unie voor illegale migranten. Brussel gaat bepalen wie er naar Groot-Brittannië gaan en het zal niets helpen tegen de bootjes met illegalen." Starmer deed haar commentaar op bezoek bij Europol af als volslagen onzin die de regering naar buiten brengt. "Maar ik denk dat dat komt doordat ze niks zinnigs over deze kwestie te zeggen hebben."

Juridische twisten

De illegale immigratie, vooral met behulp van bootjes die het Kanaal oversteken, is een van de voornaamste problemen volgens de meeste kiezers. De dure opvang van migranten die geen kans maken te mogen blijven is een van de vele ergernissen. Starmer lijkt de volgende Lagerhuisverkiezingen te gaan winnen. Ze worden volgend jaar verwacht. De wet schrijft voor dat het huidige parlement niet langer kan aanblijven dan tot half december 2024.

De Conservatieve regering heeft van de bestrijding van illegale migratie een prioriteit gemaakt, maar heeft niet veel bereikt. De bootjes met illegalen blijven komen en plannen om illegalen naar Rwanda te sturen in ruil voor betalingen aan dat land, zijn verzand in juridische twisten.

Meer uit Buitenland

Australië scherpt visumbeleid voor studenten en backpackers aan

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.

10 minuten geleden
Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

1 uur geleden
WMO waarschuwt voor grillig watersysteem met opdrogende reserves

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.

3 uur geleden
Amerikaans Congres keurt wet goed voor hardere sancties Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een omvangrijk sanctie- en tarievenpakket aangenomen om de economische druk op Rusland op te voeren en zo de geldstromen voor de oorlog in Oekraïne af te knijpen. Het wetsvoorstel wordt nu naar president Donald Trump gestuurd om te worden ondertekend.

3 uur geleden
Kunstenaar Peter Max op 88-jarige leeftijd overleden

NEW YORK (ANP/RTR) - Popartkunstenaar Peter Max is maandag op 88-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Manhattan. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie woensdag bekendgemaakt. Max werd bekend door zijn dromerige, felgekleurde werken die het decor vormden voor de Amerikaanse hippiebeweging in de jaren 60.

4 uur geleden
OpenAI meldt nieuwe AI-veiligheidsincidenten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.

5 uur geleden
VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

6 uur geleden