Britse Labour lanceert plannen tegen illegale immigratie
LONDEN/DEN HAAG (ANP/RTR) - De leider van de Britse oppositiepartij Labour, Keir Starmer, wil een speciale politie-eenheid oprichten om illegale immigratie te bestrijden. De partij overweegt met de EU afspraken te maken voor de terugkeer van illegalen naar het continent, in ruil voor de aanvaarding van een aantal migranten vanuit de EU.
Volgens Starmer moet het afgelopen zijn "met de spelletjes" van de huidige regering. De eenheid moet in binnen- en buitenland actief worden om de mensensmokkelaars op te sporen en het businessmodel van de illegale migratie te ontmantelen. Starmer wil naar eigen zeggen mensensmokkelaars net zo vervolgen als terroristen. Starmer overlegt al over zijn plannen met mensen van Europol in Den Haag. Volgende week bezoekt hij de Franse president Emmanuel Macron.
De Conservatieve minister van Binnenlandse Zaken, Suella Braverman, hekelde het 'Europese' idee van Starmer in een reactie. Ze zei dat "het land dan de 'dumpplek' wordt voor de Europese Unie voor illegale migranten. Brussel gaat bepalen wie er naar Groot-Brittannië gaan en het zal niets helpen tegen de bootjes met illegalen." Starmer deed haar commentaar op bezoek bij Europol af als volslagen onzin die de regering naar buiten brengt. "Maar ik denk dat dat komt doordat ze niks zinnigs over deze kwestie te zeggen hebben."
Juridische twisten
De illegale immigratie, vooral met behulp van bootjes die het Kanaal oversteken, is een van de voornaamste problemen volgens de meeste kiezers. De dure opvang van migranten die geen kans maken te mogen blijven is een van de vele ergernissen. Starmer lijkt de volgende Lagerhuisverkiezingen te gaan winnen. Ze worden volgend jaar verwacht. De wet schrijft voor dat het huidige parlement niet langer kan aanblijven dan tot half december 2024.
De Conservatieve regering heeft van de bestrijding van illegale migratie een prioriteit gemaakt, maar heeft niet veel bereikt. De bootjes met illegalen blijven komen en plannen om illegalen naar Rwanda te sturen in ruil voor betalingen aan dat land, zijn verzand in juridische twisten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
32 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
15 uur geleden