Britse Labour lanceert plannen tegen illegale immigratie
LONDEN/DEN HAAG (ANP/RTR) - De leider van de Britse oppositiepartij Labour, Keir Starmer, wil een speciale politie-eenheid oprichten om illegale immigratie te bestrijden. De partij overweegt met de EU afspraken te maken voor de terugkeer van illegalen naar het continent, in ruil voor de aanvaarding van een aantal migranten vanuit de EU.
Volgens Starmer moet het afgelopen zijn "met de spelletjes" van de huidige regering. De eenheid moet in binnen- en buitenland actief worden om de mensensmokkelaars op te sporen en het businessmodel van de illegale migratie te ontmantelen. Starmer wil naar eigen zeggen mensensmokkelaars net zo vervolgen als terroristen. Starmer overlegt al over zijn plannen met mensen van Europol in Den Haag. Volgende week bezoekt hij de Franse president Emmanuel Macron.
De Conservatieve minister van Binnenlandse Zaken, Suella Braverman, hekelde het 'Europese' idee van Starmer in een reactie. Ze zei dat "het land dan de 'dumpplek' wordt voor de Europese Unie voor illegale migranten. Brussel gaat bepalen wie er naar Groot-Brittannië gaan en het zal niets helpen tegen de bootjes met illegalen." Starmer deed haar commentaar op bezoek bij Europol af als volslagen onzin die de regering naar buiten brengt. "Maar ik denk dat dat komt doordat ze niks zinnigs over deze kwestie te zeggen hebben."
Juridische twisten
De illegale immigratie, vooral met behulp van bootjes die het Kanaal oversteken, is een van de voornaamste problemen volgens de meeste kiezers. De dure opvang van migranten die geen kans maken te mogen blijven is een van de vele ergernissen. Starmer lijkt de volgende Lagerhuisverkiezingen te gaan winnen. Ze worden volgend jaar verwacht. De wet schrijft voor dat het huidige parlement niet langer kan aanblijven dan tot half december 2024.
De Conservatieve regering heeft van de bestrijding van illegale migratie een prioriteit gemaakt, maar heeft niet veel bereikt. De bootjes met illegalen blijven komen en plannen om illegalen naar Rwanda te sturen in ruil voor betalingen aan dat land, zijn verzand in juridische twisten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
5 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
9 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
10 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
10 uur geleden