Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse Labour lanceert plannen tegen illegale immigratie

Britse Labour lanceert plannen tegen illegale immigratie

LONDEN/DEN HAAG (ANP/RTR) - De leider van de Britse oppositiepartij Labour, Keir Starmer, wil een speciale politie-eenheid oprichten om illegale immigratie te bestrijden. De partij overweegt met de EU afspraken te maken voor de terugkeer van illegalen naar het continent, in ruil voor de aanvaarding van een aantal migranten vanuit de EU.

Volgens Starmer moet het afgelopen zijn "met de spelletjes" van de huidige regering. De eenheid moet in binnen- en buitenland actief worden om de mensensmokkelaars op te sporen en het businessmodel van de illegale migratie te ontmantelen. Starmer wil naar eigen zeggen mensensmokkelaars net zo vervolgen als terroristen. Starmer overlegt al over zijn plannen met mensen van Europol in Den Haag. Volgende week bezoekt hij de Franse president Emmanuel Macron.

De Conservatieve minister van Binnenlandse Zaken, Suella Braverman, hekelde het 'Europese' idee van Starmer in een reactie. Ze zei dat "het land dan de 'dumpplek' wordt voor de Europese Unie voor illegale migranten. Brussel gaat bepalen wie er naar Groot-Brittannië gaan en het zal niets helpen tegen de bootjes met illegalen." Starmer deed haar commentaar op bezoek bij Europol af als volslagen onzin die de regering naar buiten brengt. "Maar ik denk dat dat komt doordat ze niks zinnigs over deze kwestie te zeggen hebben."

Juridische twisten

De illegale immigratie, vooral met behulp van bootjes die het Kanaal oversteken, is een van de voornaamste problemen volgens de meeste kiezers. De dure opvang van migranten die geen kans maken te mogen blijven is een van de vele ergernissen. Starmer lijkt de volgende Lagerhuisverkiezingen te gaan winnen. Ze worden volgend jaar verwacht. De wet schrijft voor dat het huidige parlement niet langer kan aanblijven dan tot half december 2024.

De Conservatieve regering heeft van de bestrijding van illegale migratie een prioriteit gemaakt, maar heeft niet veel bereikt. De bootjes met illegalen blijven komen en plannen om illegalen naar Rwanda te sturen in ruil voor betalingen aan dat land, zijn verzand in juridische twisten.

Meer uit Buitenland

Politieke ophef in Italië om opzijgezette populaire presentator

ROME (ANP/RTR) - De aftocht van een populaire tv-presentator bij Italië's publieke omroep RAI leidt tot beroering in de politiek. Oppositiepartijen veroordelen het gedwongen vertrek van Sigfrido Ranucci en bestempelen het als een aanval op de persvrijheid, terwijl regeringspartijen met instemming reageren.

17 minuten geleden
Dodental Nepal opnieuw opgelopen, ook meer toeristen gevonden

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in het grensgebied tussen Nepal en Tibet is opgelopen tot 682. Duizenden mensen worden nog vermist, van wie de meesten aan de Nepalese kant van de grens.

46 minuten geleden
'Uitzonderlijk noodweer' Bodensee: 190 gebouwen beschadigd

BOHLINGEN (ANP) - Noodweer in de regio rond de Bodensee in het zuiden van Duitsland heeft grote schade aangericht aan woningen en gebouwen. In de Duitse gemeente Bohlingen raakten 190 gebouwen beschadigd, meldt de regionale zender SWR, nu de schade wordt opgemaakt.

55 minuten geleden
Noodtoestand in Italiaanse regio om noodweer

VENETIË (ANP) - De gouverneur van de Noord-Italiaanse regio Veneto heeft vanwege het noodweer van vrijdag en de nacht erna de noodtoestand afgekondigd in de regio. Dat meldt omroep RAI.

2 uur geleden
Gevaar neemt af bij stuwmeer in grensgebied Nepal en China

LASHA (ANP/RTR) - Het gevaar dat wordt gevormd door een stuwmeer in het grensgebied van China en Nepal lijkt af te nemen. Uit satellietbeelden komt volgens de Chinese autoriteiten naar voren dat de omvang ervan krimpt.

2 uur geleden
Dodental bij Kyiv loopt op na Russische aanval

KYIV (ANP/AFP) - Het dodental door een Russische drone-aanval bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv is opgelopen naar 37. Dat meldde regionaal bestuurder Tymoer Tkatsjenko, die stelde dat het reddingswerk doorgaat.

2 uur geleden
Tientallen gewonden door noodweer in Noord-Italië

CREMONA (ANP) - Door hevig noodweer in grote delen van Noord-Italië zijn tientallen mensen gewond geraakt. Ook zorgden de extreme omstandigheden voor schade aan tientallen gebouwen en zeker 10.000 auto's. Daarover berichten Italiaanse media.

4 uur geleden