Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse Labour lanceert plannen tegen illegale immigratie

Britse Labour lanceert plannen tegen illegale immigratie

LONDEN/DEN HAAG (ANP/RTR) - De leider van de Britse oppositiepartij Labour, Keir Starmer, wil een speciale politie-eenheid oprichten om illegale immigratie te bestrijden. De partij overweegt met de EU afspraken te maken voor de terugkeer van illegalen naar het continent, in ruil voor de aanvaarding van een aantal migranten vanuit de EU.

Volgens Starmer moet het afgelopen zijn "met de spelletjes" van de huidige regering. De eenheid moet in binnen- en buitenland actief worden om de mensensmokkelaars op te sporen en het businessmodel van de illegale migratie te ontmantelen. Starmer wil naar eigen zeggen mensensmokkelaars net zo vervolgen als terroristen. Starmer overlegt al over zijn plannen met mensen van Europol in Den Haag. Volgende week bezoekt hij de Franse president Emmanuel Macron.

De Conservatieve minister van Binnenlandse Zaken, Suella Braverman, hekelde het 'Europese' idee van Starmer in een reactie. Ze zei dat "het land dan de 'dumpplek' wordt voor de Europese Unie voor illegale migranten. Brussel gaat bepalen wie er naar Groot-Brittannië gaan en het zal niets helpen tegen de bootjes met illegalen." Starmer deed haar commentaar op bezoek bij Europol af als volslagen onzin die de regering naar buiten brengt. "Maar ik denk dat dat komt doordat ze niks zinnigs over deze kwestie te zeggen hebben."

Juridische twisten

De illegale immigratie, vooral met behulp van bootjes die het Kanaal oversteken, is een van de voornaamste problemen volgens de meeste kiezers. De dure opvang van migranten die geen kans maken te mogen blijven is een van de vele ergernissen. Starmer lijkt de volgende Lagerhuisverkiezingen te gaan winnen. Ze worden volgend jaar verwacht. De wet schrijft voor dat het huidige parlement niet langer kan aanblijven dan tot half december 2024.

De Conservatieve regering heeft van de bestrijding van illegale migratie een prioriteit gemaakt, maar heeft niet veel bereikt. De bootjes met illegalen blijven komen en plannen om illegalen naar Rwanda te sturen in ruil voor betalingen aan dat land, zijn verzand in juridische twisten.

Meer uit Buitenland

Belgische mijnenjager naar Midden-Oosten, mogelijk Hormuz-rol

BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.

2 uur geleden
Trump: Iran al akkoord met opschorting nucleaire activiteiten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."

2 uur geleden
Aoun roept op tot versterken bestand Libanon ondanks schendingen

BEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."

2 uur geleden
Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

4 uur geleden
Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

7 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

7 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

7 uur geleden