Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse krijgt voorwaardelijke straf na misbruikrel Cyprus

Britse krijgt voorwaardelijke straf na misbruikrel Cyprus

NICOSIA (ANP/AFP/RTR) - Een Britse tiener die op Cyprus schuldig was bevonden aan het liegen over een groepsverkrachting, krijgt een voorwaardelijke celstraf. De 19-jarige omhelsde familieleden toen ze het vonnis hoorde.

Het proces tegen de jonge vrouw leidde tot onrust in haar thuisland. Ze deed vorig jaar aangifte van verkrachting door een groep Israëlische jongeren. Dat zou zijn gebeurd in een hotelkamer in populaire vakantiebestemming Ayia Napa. Ze trok de verklaring na 10 dagen schriftelijk in, waarna ze zelf werd aangehouden. De tiener zat volgens plaatselijke media ongeveer een maand in voorarrest.

Advocaten van de toeriste zeggen dat hun cliënt wel degelijk is misbruikt. Ze zou door de politie onder druk zijn gezet haar verklaring aan te passen. De tiener zou langdurig en zonder advocaat zijn verhoord voordat ze tekende voor het intrekken van haar beschuldiging. De jongens konden terugkeren naar Israël en zijn niet gehoord als getuigen.

De rechtsgang kreeg veel kritiek. Critici vinden dat de tiener geen eerlijk proces heeft gehad. Activisten voerden actie buiten de rechtbank in Paralimni. Daar scandeerden ongeveer 150 vrouwen leuzen als "het slachtoffer de schuld geven is een tweede verkrachting". Eerder is ook gedemonstreerd in Londen. Daar hielden betogers borden omhoog met teksten als "we geloven haar" en "boycot Cyprus".

Meer uit Buitenland

Hezbollah-aanhangers herdenken Khamenei en zweren wraak

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Duizenden aanhangers van Hezbollah hielden zondag een mars in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, het bolwerk van de Libanese beweging. Ze rouwden om de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei, die zaterdagmorgen omkwam bij een luchtaanval op Teheran.

13 minuten geleden
Trump zegt dat Iraanse leiders willen praten en hij dat ook wil

WASHINGTON/MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft in een vraaggesprek met het blad The Atlantic gezegd dat de leiders van Iran willen praten en dat hij daarmee akkoord gaat. In het sultanaat Oman werd gemeld dat Iran openstaat voor inspanningen om de toestand te de-escaleren. Oman heeft bemiddeld als tussenpersoon in recente gesprekken tussen Iran en de VS in onder meer Genève.

15 minuten geleden
Premier Netanyahu: pijnlijke dagen voor Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag steun betuigd aan de nabestaanden van degenen die zijn omgekomen bij Iraanse aanvallen. Volgens de regeringsleider maakt zijn land "pijnlijke dagen" door. "Mijn hart gaat uit naar de getroffen families - namens jullie allen, inwoners van Israël - ik wens de betrokkenen een volledig herstel toe", aldus Netanyahu in een videoboodschap.

1 uur geleden
Amerikaans leger ontkent dat vliegdekschip Lincoln is geraakt

TEHERAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben ontkend dat hun vliegdekschip de USS Lincoln is getroffen door een Iraans projectiel. De Iraanse Revolutionaire Garde meldde eerder op zondag de USS Lincoln en de begeleidende vloot te hebben aangevallen met vier ballistische raketten. Daarbij zou het vliegdekschip zijn "geraakt". Het Pentagon ontkent dat: "De raketten zijn niet eens in de buurt gekomen", aldus het Amerikaanse Centraal Commando op X.

1 uur geleden
Von der Leyen: Iran moet nucleaire raketprogramma stopzetten

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse militaire nucleaire en ballistische raketprogramma's moeten worden stopgezet, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagmiddag op X. Ook moet een einde komen aan de "destabiliserende acties in de lucht, op land en op zee", schrijft ze na een telefoongesprek met de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani.

2 uur geleden
Ook Iraanse ex-president Ahmadinejad dood, meldt staatspersbureau

TEHERAN (ANP/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad is door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen ook om het leven gebracht volgens een Iraans staatspersbureau. Hij was volgens de melding met lijfwachten in een huis in het oosten van Teheran toen dat werd getroffen.

2 uur geleden
VS: drie Amerikaanse militairen omgekomen bij operatie tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse militairen zijn zondag omgekomen tijdens de aanvallen van en op Iran. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM, op X. Vijf andere Amerikanen raakten zwaargewond. Enkele anderen zouden kleine verwondingen hebben opgelopen, zoals hersenschuddingen.

2 uur geleden