Britse krijgt voorwaardelijke straf na misbruikrel Cyprus
NICOSIA (ANP/AFP/RTR) - Een Britse tiener die op Cyprus schuldig was bevonden aan het liegen over een groepsverkrachting, krijgt een voorwaardelijke celstraf. De 19-jarige omhelsde familieleden toen ze het vonnis hoorde.
Het proces tegen de jonge vrouw leidde tot onrust in haar thuisland. Ze deed vorig jaar aangifte van verkrachting door een groep Israëlische jongeren. Dat zou zijn gebeurd in een hotelkamer in populaire vakantiebestemming Ayia Napa. Ze trok de verklaring na 10 dagen schriftelijk in, waarna ze zelf werd aangehouden. De tiener zat volgens plaatselijke media ongeveer een maand in voorarrest.
Advocaten van de toeriste zeggen dat hun cliënt wel degelijk is misbruikt. Ze zou door de politie onder druk zijn gezet haar verklaring aan te passen. De tiener zou langdurig en zonder advocaat zijn verhoord voordat ze tekende voor het intrekken van haar beschuldiging. De jongens konden terugkeren naar Israël en zijn niet gehoord als getuigen.
De rechtsgang kreeg veel kritiek. Critici vinden dat de tiener geen eerlijk proces heeft gehad. Activisten voerden actie buiten de rechtbank in Paralimni. Daar scandeerden ongeveer 150 vrouwen leuzen als "het slachtoffer de schuld geven is een tweede verkrachting". Eerder is ook gedemonstreerd in Londen. Daar hielden betogers borden omhoog met teksten als "we geloven haar" en "boycot Cyprus".
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
8 minuten geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
6 uur geleden